Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Destek Eğitim Odaları...

Destek Eğitim Odaları... 27 May 2015 10:34 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ülkemizde bulunan yaklaşık 1900 kurumdan, kirli ilişkilere giren 50 bilemedin 100 kurumu bir kenara bırakırsak,

RAM KRALLIKLARINDAN şikayetçi olmayan var mı?

Bir arkadaşımız yaşadığını paylaşmış zaten. Hepimize yakında aynı uygulama olursa şaşırmayınız.
Son Düzenleme: 27 May 2015 10:34 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, egemenege

Destek Eğitim Odaları... 28 May 2015 12:32 #10

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Sektörü yönetenlere o kadar güvenimizi yitirmişiz ki engelli çocuklara dönük böyle olumlu gelişmelere bile tedirginlikle yaklaşıyoruz.

Destek Eğitim Odalarının arttırılmasıyla ilgili telkinler uzun sayılabilecek bir zamandan beri yapılıyor okullara. Yeni bir durum değil üzerine yazdığımız mesele. Ancak okul idarecileri bu odaların açılmasıyla alakalı olarak ayak diriyorlardı. İşi yavaştan alıyorlardı. Hatta geçen senenin sonlarında okullara ve milli eğitim müdürlüklerine her okula en az bir tane destek eğitim odası açılması noktasında yazılar zaten gönderilmişti. Geçen sene yapılan 2.000 küsür öğretmenlik özel eğitimci atamasını da bu durumla ilişkilendirmek mümkün. Yani bu hazırlıklar uzun zamandır yapılıyor zaten.

Bizleri korkutan ise bu hamlenin arkasından neyin gelebileceğini öngöremeyişimiz elbette. Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki mevcut duruma göre yatırım yapan biz özel eğitim yatırıcımları MEB'in 2 saat sonra bile ne yapacağını kestiremiyoruz. Gelecekle ilgili planlar yapamıyoruz. Oyunu kuran güç "top benim değil mi, istediğimi yaparım" diyor ve hiçbirimizin elinden bir şey de gelmiyor. Oysa keşke devletle oyunun kurallarını müzakere edebilseydik. Mevcut duruma göre yapılan bu yatırımların devlet eliyle batırılmasının saçmalığını anlatabilseydik. Devlete güvenmek istediğimizi söyleyebilseydik. Keşke geleceğe dönük bize ümitler verilseydi de özel eğitimle ilgili daha büyük ve nitelikli yatırımlar yapmaya cesaret edebilseydik. Bu dilekleri istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Şimdi süper zekanın biri çıkıp "destek eğitim odasına giden engelli bireylere özel eğitim verilemez" der diye ödümüz kopuyor. Ki bunun işaretlerini de görüyoruz. Neyse. Uzun zamandır bir kaç bürokratın iki dudağının arasında kaderlerimiz. Alın yazımız böyleymiş. Çekiyoruz :)
Son Düzenleme: 28 May 2015 12:34 yazan Murat Çolak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Destek Eğitim Odaları... 28 May 2015 13:10 #11

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Hep ticari zihniyetle bakmaksak destek eğitim odaları guzel gelişme bu çocuklarımız daha ıyısını hakedıyor
Şuanda söyleyeceklerım bazılarının tepkısını çekecek ama onlarda bılıyor neyın doğru neyın yanlış olduğunu

Şuan da açılan kurslarla destek eğtim rezil eğitime donuşmüştür kalıte yerlerdedır
açık öğretim mezunu görme ve işitme engelli bıreye ders den zıyade imza atabılmektedır.
okuma yazma eeğitimi almadan bu çocuklara sözde okuma yazma eğitimi verebılecek daha çok imza atabılecektır
yazıktır gunahtır

bende tıcaret yapıyorum ama boyle tıcaret olmaz olsun

Destek Eğitim Odaları... 28 May 2015 19:15 #12

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
Sayin esinti Size katılıyorum sektör 2 branşa sıkışıp kalmış ama bu bizim tercihimiz ve memnun olduğunuz bir durum değil ,acilen sektöre derinlik katacak düzenlemeler yapılmalı , modüller ile ilgili çalışmalar baştan ele alınmalı ve farklı disiplinel alanlarla ortak çalışmalar yürütülmeli ...şu andaki tablodan kimse hoşnut değil...özel eğitim kurumları dernegi ile özel eğitimciler dernegi ortak çalışma yapması gerekir...

Destek Eğitim Odaları... 29 May 2015 09:34 #13

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Ticari açıdan bakıyoruz diye bazı serzenişler var. Konu eğitim olduğu zaman eğitimcilerin hassas olması gayetle doğal ancak. Kurumlarımız eğitim kurumu olmalarının yanı sıra birer ticari girişim. Nasıl oluyorsa öğrenciler için olumlu olan girişimler bizim için ticari birer risk faktörü oluyor. Kurucular her geçen gün ay başı maaş ödeyemeyecek durumlara adım adım yaklaşıyorlar. Bu açıdan yaklaşıldığında kurumlarının geleceği ile ilgili endişelenen kurum sahiplerini de anlamak gerekiyor. Destek odaları açılsın çocuklar için faydalı ve aynı zamanda çocukların bizim kurumlarımızda aldığı eğitimler kesilmesin. Bu çocuklar daha fazla eğitim aldıklarında sadece daha fazla gelişim gösterirler ve kurum sahipleri endişe etmek durumunda kalmazlar. Bunun Milli Eğitim bürokratlarına çok iyi anlatılması lazım. Bu noktada derneklere çok önemli görevler düşüyor. Bu tartışmalarda iki önemli noktadan herhangi birini seçerek aramızda tartışmak yerine, her iki noktaya da taraf olup örgütlü hareket etmek hepimiz için en sağlıklısı olacak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum