Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: psikologsuz kaç gün?

psikologsuz kaç gün? 11 Ağu 2015 14:40 #9

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Bu sitede konulara cevap verenler site yönetimince ücret almamaktadır. En değerli olanı zamanımızı harcayarak naçizane bildiklerimizi ihtiyaç duymuş, sormuş kişilere aktarmaktan dolayı mutluluk duyan insanlarız. Her hangi bir karşılık beklemeden. Bazen sorulan sorular, konular saçma gelip kızdırsa da bizleri, hiç biri üslup yoksunu, edepten nasibini almamış, konuşmayı bilmeyen, gerçek isimlerini yazamayan,çakma isimlerle/nicklerle burada yazı yazanlar kadar üzmüyor bizleri. Keza İnsanız velev ki hatalı cevaplar verebilir, yanlış yorumlayabiliriz. Bizlerde pek çok konuyu öğreniyoruz, öğrenmeye de devam ediyoruz. Hatayı görünce rahatça özür diliyoruz. Yine de cevap vermeye devam edeceğiz böyle çirkin insanlara rağmen.
Sevgi ve saygılarımla...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nursen, tartanc, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 5 teşekkürü var

psikologsuz kaç gün? 11 Ağu 2015 19:22 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bir süredir site de yazılanları okuyorum. Sorulan sorulara ve verilen cevaplara bakıyorum.

Sonra diyorum yahu gerçekten aynı işi mi yapıyoruz?

Bu kadar okumayan,bakmayan es geçen bir topluluk mevcudiyeti genele de zarar vermekte.

Yönetmeliklere rağmen ilçesinde ki bir şefin istemine boyun eğen bir anlayış. Bir yazı ile neye dayanarak? demekten çekinen bir anlayış mevcut.

Burada yazmak elbette kolay.Zaten nickler bol...

Bilgi verirsin. Kendi cahilliği içinde takınılan uslup rezalet.

Ben Sayın Çalış ı hiç tanımam,yazdıklarını takip ederim. İşi bilerek yazar.Doğru yazar.

Fakat, bu sitede bazı yazanlar için;

Cahillik ne kadar güzel bir şey,her şeyi biliyorsun.
Son Düzenleme: 11 Ağu 2015 19:23 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kdrcalis, mkirilmaz, huzun ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

psikologsuz kaç gün? 12 Ağu 2015 09:49 #11

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
tartanç'a katılıyorum. burada yazanların bazıları maalesef günü kurtarma derdinde olanlar. doldur boşalt yapsınlar, çocuk gelmiş gelmemiş sorun değil mebbis'te full ders girişi yapsınlar, 100 öğrenciyi 3 öğretmenle idare (!) etsinler, malın teki tüm öğrencilere tek fatura kesebilirsin dediğinde bunu sanki yasa-yönetmelikmiş gibi burada savunsunlar, kurslara yetersiz elemanları gönderip 15 günde yeterli (!) hale getirsinler, 3000 lira maaş önerip sgk'da 1100 lira göstersinler, iktidarda kim varsa hemen o partinin ilçe teşkilatına üye olsunlar (her türlü denetimden muaf olmak amacıyla), andropoz müfettişlerin karşısına minili,cilveli çalışanları çıkarsınlar, eğitimde bilimsellikmiş, nitelikmiş, çocuklarmış, aileleriymiş böyle bir kaygıları olmasın, tek amaçları icmal de icmal olsun...
olsun da sizin bu sahtekarlıklarınızın bedelini tüm sektör ödüyor. eğer süreç başka yönlere kaymasaydı 2015'ten itibaren dersane operasyonlarının bir benzeri bu sektöre gelecekti. özel eğitim yerel yönetimlere havale edilecekti. siz de kafanızı vuracaktınız "nerde yanlış yapmadık ki" diye...
Son Düzenleme: 12 Ağu 2015 10:01 yazan huzun. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mrorkun, egemenege ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

psikologsuz kaç gün? 12 Ağu 2015 14:32 #12

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 0
Bildiğim kadarıyla arasında boşluk olmaması gerekiyor.
Aksi takdirde mebbis girişleri vb. durumları gerçekleştiremezsiniz.
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

psikologsuz kaç gün? 13 Ağu 2015 06:23 #13

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
öncelikle; sayın kdrcalıs a yaptığı mevzuat yorumunu nedeniyle; "biraz" fazla "itiraz" eden "bilmem ne nickli" bir kaç kişinin biraz daha fazla okumasını, ve bu alanda daha fazla derinleşmesini tavsiye ediyorum...

bununla birlikte; "bilmem ne nickli" bir kaç kişi üzerine tartışma yapar iken, elmalarla armutları karıştırmamak gerek....

sayın hüzün yazmış; "eğer süreç başka yere kaymasaydı........"... iyiki süreç başka yerler kaymış!!!

sayın hüzün yazdıklarınızdan sonra "teşekkür butonuna" bastım. nedeni; "algı operasyonunuzu" "soros tarzıyla" yapmanız, ve bize bazı "tehlikeleri" hatırlatmanız...

bu sektörde bazı kurum sahiplerinin, yada bazı yöneticilerini, ne kadar "kötü" olduğunu biliyoruz, hatta bu sitede "bilmem ne nickleri" ile yazdıklarını da biliyoruz...

bu "bazı nickli" bir kaç kişi "elma" ise hadi iyilerde "armut" olsun... bunları toplamaya; kimsenin hakkı yok... bunları "aynı torbaya" koymaya hiç bir hakkınız yok...

bu "bilmem ne nickli" bir kaç kişinin bu sektörde tuttuğu yer ayrı; ama, bunlardan yola çıkarak tüm sektörü "istediğiniz düzene" sokma algısını oluşturmak ayrı...

"bilmem ne nickli" bir kaç kişiden yola çıkarak; ülkenin gerçeklerinin, MEB in mevzuatlarının, RAM ların uygulamasının vb. nin bu alanı "allak bullak" etmesinin payını unutuorsunuz...

bana kalırsa bu oran; yüzde 95...

şimdi siz diyorsunuz ki; kurum sahiplerinin "iyisiyle kötüsüyle" yüzde 5 sorumlu olduğu, "kötü sistemde", bütün suçları "bilmem ne nickli" bir kişi üzerinden; zaten toplam sorumluluğ yüzde 5 i geçmeyen kurum sahiplerine atalım...

bizim alanımızla ilgili yaptığı birçok şeyin, "muradına" ermemesi nedeniyle; MEB in yeni algı operasyonu "bilmem ne nickli" bir kaç kişiyi bahane ederek "kurumları dize getirmek"...

öncelikle bu konu başlığında şunu yazmak zorundayım; o veya bu nedenden dolayı, kurumdan ayrılan pdr mezunu rehber öğretmen yada o kadroda çalışacak psikolog işten ayrıldığında kurumlara makul süre verilmelidir...

bu kadroda çalışan arkadaşlar, nükleer santralde çalışmıyor... onlar kurumda 15-20 gün olmadığında "kıyamet kopmuyor"...

2011 yılının sanırım aralık ayıydı, bir proje için araştırma yapıyordum; kurumların büyüklükleri ile ilgili bir veri oluşturduk; ülkemizdeki kurumların yüzde 80 ni 200 öğrenci altında çalışıyor...

bu bizim aradığımız sonuçlardan biriydi; bu kurumların kaçında birden fazla PDR veye psikolog çalışıyor araştırmadık...

ancak yorumum; bu yüzde 80 nin yüzde 80 nin den fazlası; tek pdr yada psikolog çalıştırıyor...

yani bu alanın en büyük grubunu oluşturan kuramlara; deniliyor ki: "o gün, ister 10, 15, 20 personeliniz işe gelsin; o gün 20, 30, 40 engelli birey hizmet alsın; kiranız ödensin; servisiniz çalışsın, ısıtma yada soğutma sisteminiz çalışsın vb... bugün pdr veya psikolğunuz yok: ödeme alamazsınız"...

akıl dışı değil mi? !!! kurumlara makul süre verilmelidir, ancak mevzuatımız "o kadar akıl dışı şeyle" dolu ki; neresinden baksak düzeltmek imkansız...

Türkiye nin ihtiyaçlarından biri nasıl yeni bir anayasa ise; kurumların ihtiyacı; bu alanın bileşenlerinin fikirlerini de dikkate alarak yeni bir mevzuat...

yoksa; bu ülkenin gerçeklerini görerek; vergi kaçakçılığından, sgk prim sistemi garabetinden, "bilmem ne nickli" bir kaç kişiden yola çıkarak, bir bütün olarak kurumları suçlamak kolay!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.274 saniye
Sistem Kunena Forum