Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kontenjan öğrenci belirlenmesi

kontenjan öğrenci belirlenmesi 18 Kas 2015 15:17 #17

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ibrahimhan yazan:
öğrenci sayısının 3.28 ile çarpımı 100 ile bölümünün sonucudur.

Bir kehanette bulunayım. :)

219 veya 328 çocuğunuz mu var? :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kontenjan öğrenci belirlenmesi 19 Kas 2015 09:05 #18

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 0
Bu konuda şube müdürleriyle bile tartıştım.
@barış beyin dedikleri en doğrusu.
Biz nasıl ilerliyoruz dersek.
Her ay ücretsizi kendimiz belirliyoruz ve bunun için herhangi bir defter tutmuyoruz.

Zaten yönetmelikte gayet açık. Ücretsiz için öncelikle Gazi, Şehit çocuğu eğer yoksa çocuk esirgemede olan bir çocuk o da yoksa kurum tarafından belirlenir diye yazıyor.
Öğrenci sayınızı 3 ile çarpar 100'e bölersiniz.

Örnek : 116*3=348/100 = 3,48 yani 3 ücretsiz
117*3=351/100 = 3,51 yani 4 ücretsiz
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

kontenjan öğrenci belirlenmesi 12 Şub 2016 21:30 #19

• etik
  • etik Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 11
Herkese iyi akşamlar;
Etik Özel Eğitim merkezi olarak Elmadağ-Ankara da çalışıyoruz.Bugün İlçe MEM den Ücretsiz öğrenci kontenjanımızı öğrenci sayımızın %3 üne göre değil, bir aylık toplam seans sayımızın %3 üne karşılık gelen seans sayısı kadar ayarlamamız gerektiği, aksi taktirde ödeme evrakımızın imzalanmayacağı ihtarını aldık.
Benzer uygulamamın olduğu başka yerler var mı?

kontenjan öğrenci belirlenmesi 12 Şub 2016 22:26 #20

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Mevzuat çok açık bir şekilde ücretsiz öğrencilerin SAYISINDAN bahsediyor. Ücreti veya seansından değil.

Yerinizde olsam talep ettikleri uygulamanın dayanağını yazılı olarak sorar, yazı ekine de Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve ilgili mevzuattan ücretsiz öğrencilerle ilgili hükümleri alıp koyardım.

Kaldı ki, MEBBİS'de bu şekilde düzenlendiği için ücretsiz çocuk giriyorsunuz. Ücretsiz seans girme diye bir seçenek yok. Diyelim ki, girmeniz gereken 50 seans ücretsiz ders var. 48 seansı için 6 çocuk girdiniz. Kalan 2 seansı nasıl gireceksiniz?

Ek:

Ayrıca merak ettim, dedikleri gibi yapmazsanız ücretinizi ödememek için nasıl bir gerekçe ileri sürecekler.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 12 Şub 2016 22:41 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etik

kontenjan öğrenci belirlenmesi 12 Şub 2016 22:55 #21

• etik
  • etik Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 11
Hocam; Amasya İl MEM in İlçe MEM lere yazdığı bir yazıyı gerekçe gösteriyor. yazıda özetle Sayıştay denetçilerinin yaptığı inceleme sonucunda; özel eğitim merkezlerinin ücretsiz öğrenci kontenjanlarını belirlerken en az seansı olan öğrencileri seçtiği, seçilen öğrencilerin seans sayılarının %1 gibi düşük bir oran olduğu, bu sebeple ücret onaylarının verilirken bu konuya dikkat edilmesi konulu bir yazı.

Ödeme evrakını imzalamayıp Genel müdürlüğe görüş soracağını, cevap gelene kadar da ödemelerimizi alamayacağımızı söylüyor.

mail adresinizi gönderirseniz yazı örneğini gönderebilirim. saygılar

kontenjan öğrenci belirlenmesi 12 Şub 2016 23:33 #22

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
ücretsiz öğrenci her ay belirlenir. çünkü bizim eğitim sisteminde dönemler aylıktır, ay başında ücretsiz öğrenci olarak tespit edeceksiniz, sonra ona göre sisteme gireceksiniz, öğrencilerden gelmeyen olduğunda elbette eksik seans olacaktır, buna herhangi bir yaptırım şansı yoktur. ilgili mevzuat dönem olarak bahseder, reh. merkezleri için ayrıca bir mevzuat oluşmadıkça böyle devam edecektir,

bize gelenler yıl başında ücretsiz gösterilecek bireyleri seçmemizi istedi, ama bizde dönemler aylık diyerek reddettik,

tüm ücretler bakanlık tarafından ödeniyor ama yinede ücretsiz gösteriyoruz bu da ayrı bir ironi,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege

kontenjan öğrenci belirlenmesi 12 Şub 2016 23:46 #23

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
Rehabilitasyon merkezlerinin dönemi ayın 1-30 arasıdır. Bu sebeple aşağıdaki tutanağı tutar ve her teftişte müfettişlere sunarım. Kolaylıklar..

ÜCRETSİZ OKUYACAK ÖĞRENCİ VE KURSİYERLERİ
DEĞERLENDİRME KURULU

KARAR NO :01
KARAR TARİHİ :15/05/2014

20/03/2012 tarih ve 28239 sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 58. Maddesinde konu olan ücretsiz öğrenci için gerekli şartların, kurumumuzda eğitim alan öğrencilerde mevcut olduğu velileri tarafından kayıt sırasında beyan edilmemiştir. Yine aynı yönetmeliğin 57/3 maddesine göre ücretsiz okuma hakkına başvuru olmadığından, ücretsiz öğrencilerin kurumca belirlenmesine karar verildi. Kurumumuzda eğitim ücretlerinin devlet tarafından karşılanması nedeniyle velilerin ücretsiz okutulacak öğrenci belgesi ile ilgili bilgilendirme çalışmalarımıza katkı sunmamışlardır. Yine yönetmeliğin 59. Maddesi gereği değerlendirme kurulu kurulmuş, eğitim-öğretim iş takviminin her ayın başı ile sonu olarak düzenlendiğinden, ücretsiz okutulacak öğrencilerin kurum müdürü tarafından her dönem/ayın başında belirlenmesine karar verilmiştir. Bu kararın alınmasından sonraki tarihlerde Yönetmeliğin 58. Maddesinde yer alan şartlara sahip yeni bir öğrenci kaydı olması durumunda yine yeni dönemde ücretsiz okutulacak öğrenci kontenjanına yerleştirilmesi yapılacağı kararı da alınmıştır.

MÜDÜR VE İKİ ÖĞRETMENLE BU TUTANAĞI İMZALAYINIZ..
kdrcalis alıntısıdır,
Son Düzenleme: 12 Şub 2016 23:46 yazan black25.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etik, egemenege

kontenjan öğrenci belirlenmesi 13 Şub 2016 02:27 #24

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
ilk ironi; sayıştay denetçileri;

"önemli" hiç bir konuda rapor yazamamışlar, yada bunu yayınlayamamışlar da, bu konuda mı, "yazı" yazmışlar.. bizi, eczaneleri, bakım merkezlerini, özel hastaneleri, vb. topla; bu bütçenin %2 si etmeyiz... ama hak yiyen varsa araştırsınlar "lütfen"...

ikinci ironi; hepsinin önüne, "özel" koyacağımız, ve devletin "kontenjan" yarattığı, şu sektörlerde; kreşlerde, çocuk kulüplerinde, sürücü kurslarında, huzurevlerinde, yaşlıbakım merkezlerinde vb. bunun bir mantığı vardır... ama bizim sektörde bunun mantığı yoktur...

bu bir vahşi batı sistemidir, vergini "nasıl artırırım mantığıdır"... yani 300 yıl öncenin mantığıdır...

ÖÖKGM'nün müdürü, Fransız elbiseleri giyip röportaj vereceğine, üzerinden hiç çıkarmadığı 300 yıl öncesinin üniformasını çıkarması daha hayırlı olacaktır...

"kafa derisi" gibi aşağılık sistem yaratanların, birde bu "saçmalığı" yapan insanları "haraca" bağlaması gibi, ÖÖKGM lüğü "haraç sistemi" yaratmıştır...

"ücretsiz öğrenci" bizim sektörde "300 yıl öncenin haraç sisteminden" farklı değildir... "haraç toplayan mantık" değişmemiştir... "kötü işle" ile "iyi iş" arasında fark gözetmeden "haraç" toplamaya devam etmektedirler...

daha net söyleyeyim; ÖÖKGM lüğü, bizim sektörden; "ücretsiz öğrenci" adıyla, "300 yıl öncenin vahşileri gibi", "haraç" almaktadır...
Son Düzenleme: 13 Şub 2016 02:31 yazan egemenege. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etik
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum