Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: önemli duyuru

önemli duyuru 19 Kas 2015 16:50 #17

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
Ali Galip hocam burada duzgun,nazik,saygi cercevesi icinde ve mantikli seyler yazan nadir insanlardan birisiniz. Verdiginiz ornekler de olaylarla ortusuyor ama siz bu konuda katilim saglayip saglamayacaginiz konusunda da biseyler yazarsaniz memnun oluruz.tabi bu sozum herkese okuyup gecenlere bir fikir belirtmeyip konu etrafinda donenlere de. Lutfen fikir belirtiniz. Bu isler sadece basari dilemekle olmuyor malumunuz.
Son Düzenleme: 19 Kas 2015 16:52 yazan cheff.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

önemli duyuru 19 Kas 2015 16:53 #18

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
SAYIN AliGalipDursen;
sanırım çok haklısınız. Bir gün olmasaydı sonumuz böyle dememek adına basit ve çok etkili bir çözüm sundum ancak hala tepkiler yeterli değil.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen

önemli duyuru 19 Kas 2015 17:46 #19

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Sayın cheff,

Ben bir derneğin üyesiyim zaten (ÖZERKDER). Geçenlerde Ankara'da ATO salonlarında genel kurulumuzu yaptık. Divan başkanlığını bana tevdi etti arkadaşlar, elimizden geldiği kadarı ile yapmaya çalıştık. Tabii genel kurulumuza ilginin (200 civarı üyesi var derneğin) beklenilenin epeyce altında olduğunu da üzülerek belirtmem lazım. Yani cevaplanmayan çağrı sadece Sayın sizgin'e ait değil. Neredeyse hiç bir çağrıyı duymuyor bu sektörün bileşenleri..

Öte yandan sektörde bir başka oluşuma da karşıt, muhalif değilim. İsterim ki böylesi oluşumlar çoğalsın, kendisini var olan yapılarda ifade edilmiş görmeyenler, var olan yapıların eylem şekillerinden, eylem hedeflerinden hoşnut olmayanlarda kendilerini bu yapılarda gerçekleştirebilmek imkanını bulsun.. Ancak her durumda Sayın sizgin'in çağrısının hedef kitlesi içerisinde sayamıyorum kendimi, benim bir seçimim, bir tercihim var zaten, isterim ki Sayın sizgin, siz, sektörün tüm bileşenleri, hep birlikte, ortaklaşa belirleyeceğimiz eylem ve hedeflere doğru yürüyebilelim. Ancak bu bir şart değil, bir dilek.. Başka yapılarda da olsak ortaklaşacağımız platformlar olacaktır..

Lakin asıl sorun (benim de ironi ile değindiğim), Sayın barisltd'nin forum üzerinden örneklediği sorun, sektörün paydaşlarının örgütlenme, birlikte davranma, dayanışma ve mücadele tutumlarının yetersizliğidir. Bunun aşılabilmesi için her türden adım, girişim, model değerlidir. Bu nedenle içinde yer almayacak da olsam Sayın sizgin'in çabalarını önemsiyorum, değerli sayıyorum. Sayın sizgin gibi, sizin gibi arkadaşların varlığı çölde bir vaha bulmuş gibi sevindiriyor beni.

Hiç bir zaman kolay değildi, yine olmayacak, ama devam etmek, ısrar etmek, yenilsek de "daha güzel yenil"meyi öğrenerek "yine dene"mek gerekiyor.

Sabırlar dileğiyle,
Son Düzenleme: 19 Kas 2015 17:48 yazan AliGalipDursen.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, mkirilmaz, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

önemli duyuru 19 Kas 2015 19:10 #20

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Ben kendi adıma konuşuyorum;

Böyle bir oluşumda seve seve varım.

Çünkü,

Bir bakıyorsun hayatta yapamam dediğin Şeyin ''Başrolündesin'' :)
Son Düzenleme: 19 Kas 2015 19:12 yazan Egelim17.

önemli duyuru 19 Kas 2015 19:11 #21

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Duyarlı arkadaşlarım , değerli hocalarım , bu sektörde hepinizde çok değerlisiniz .. Duyarlı olmayanlar dernekler veya oluşumlara en ufak bir faydası olmayıp sadece uzaktan izleyenler size de saygılar ama ekmeğinize sahip çıkmazsanız kimse sizin ekmeğinize sahip çıkmaz .. Bu kişiler formlarda ne Zaman ortaya çıkar biliyor musunuz ??? Kar oranlarında enflasyona yenildiğimiz Zaman , yeni yönetmelikler dayatıldığı Zaman , personel sıkıntısı çektiğimiz Zaman , damar okumanın en az 20 bin tl bizlere zarar verdiği Zaman ... Yani kısaca kurumlar zarara uğradığı an hortluyor bu gurup .. Ama size söyleyeyim hep kötüye gidiyoruz günden güne hep eriyoruz , yolun sonu gözüktüğü Zaman değil şimdiden birlik beraberlik içinde olmalıyız ki , her çukur bizi etkilemesin .. Yürüdüğümüz bu Yolu yapanlara , sesimizi duyurup duble yol istersek iyi günler bizi bekler !! Şayet hiçbirşey yapmazsak ne yol kalır ne de birşey !!!

önemli duyuru 19 Kas 2015 19:34 #22

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
sayın cheff;

İsmim yazıldığı için cevap yazmak zorunda hissettim ve başarılar diledim.Aslında benim için bu kadardı.

Fakat son yazınıza istinaden birşeyler yazmak istedim.

Öncelikle;

Verdiğiniz çabalar takdirlik. Fakat bence çok önemli yöntem yanlışlıkları var. İzninizle onları yazayım.

Elbette anladığım kadarı ile;

İki kişi dernek kurmaya karar vermişsiniz.(hayırlı olsun) Özel eğitim alanınını dernekte birleşmeye çağırıyorsunuz.
Ama niçin sizi takip edilmesi konusunda hiç bir açıklamanız yok.

Yukarıdan aşağı doğru bir örgütlenme modeliniz var gibi.Bu tür yapılar bana hep yanlış gelir.

Zaten 2 dernek mevcut. Üçüncü dernek oluşumuna gidiyorsanız o derneklerden farkınızı ortaya koymanız gerekir.Onlardan ne gibi farklılıklarınız olacak?

Biz dernek kuruyoruz.Hadi gelin demek. Sizce normal birşey mi? Kaç kişi sizleri tanıyor? Bölge toplantıları yapıp kendinizi tanıttınız mı? Şu an için sarı çizmeli Mehmet Ağa durumu var gibi.

İlkelerinizi yayınladınız mı?

Daha çok şey yazabilirim. fakat değerli zamanınızı almayayım.

Ben yine sizlere başarılar dilerim. Yazdıklarımı yapıcı eleştiri olarak kabul ediniz lütfen.

NOT: Kuracağınız dernek şayet,kurum sahibi,çalışanlar ve velilerden oluşan bir dernekse şayet, bir süre sonra kendi içinde ve sektörde kargaşa yaratır.

Sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 19 Kas 2015 19:38 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

önemli duyuru 19 Kas 2015 20:36 #23

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Laf ucundan bana da dokunduğu için ben de bir kaç kelime yazayım.

Öncelikle Ali Galip ve tartanc arkadaşlarımın sözlerine hak veriyor ve katılıyorum.

Bu tür girişimleri de olumlu buluyor ve başarılar diliyorum. Ancak, mesajımda vurgulamak istediğim nokta; değil ki forumda 50 kişiyi bir araya getirmek, gerçek hayatta böyle bir şeyin son derece zor olduğunun altını çizmekti.

Gerçekçi olmakta fayda var. Dernek kurmayı bir tarafa bırakın, şurada oyun babından "kimler el kaldırdı" diye sorsanız 50 kişi çıkmıyor. Gerçekten bir dernek veya buna benzer bir girişimde bulunulacaksa, forumdan falan olaz bu iş... bilfiil emek, çaba göstermek, insanları ikna etmek gerekiyor. Hatta kişisel deneyimlerimle söyleyebilirim ki; varım bu işte diyenlerin bile yarısı yolun başında vaz geçecektir.

Buna rağmen, belli bir gayret göstererek bir şeyler yapmaya çalışanlara da elbette saygı duyuyoruz.

Diğer taraftan, sevgili tartanc'ın belirttiği bir noktaya ben de değinmeden geçemeyeceğim. Kurumlar, personel, velilerden oluşmuş bir derneğin bu sektörde sağlıklı bir işlev göreceği kanısında değilim. Bunlar hedefleri, beklentileri, amaçları farklı gruplar. Kendi aralarında mutlaka çıkar çatışmaları olacaktır. Farklı topluluklar seçilmiş belli odaklar çerçevesinde işbirliği yapabilir, birlikte hareket edebilir ama aynı yapı içerisinde herkes bir taraftan çekiştireceği için yol alamazlar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege

önemli duyuru 19 Kas 2015 23:37 #24

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
Simdiiiiiii.soyle baslayalim. Oncelikle tesekkur etmekle olmaz sadece dedigim olay emin olun ne sn baris beye ne galip beye ne de tartanc beye yazilmis birsey degil bundan emin olunuz ki bunu en iyi sn tartancin bilmesi gerekiyor oyle olsa direkt soylerim sonucta kendisini aradim degil mi sn tartanc. Hatta kendisine de abi diye hitap ederim oyle olmus olsa telefonda da bunu soylerdim dimi abi:) oyle cekincelerim yoktur.ama kirildim bunu bil. Benim tesekkur etmekle olmaz dedigim kitle duyarsiz, girisimsiz, kendini kenara cekmis birileri bisey yapsin da ben duriym bakalim diyen kisilereydi. Oyle degil mi tartanc abi hep bunu dile getirmedim mi ya da GETIRMEDIK MI. Amac kurumlar olarak bu isin sıkıntısini cekenler olarak bir araya gelebilmek. Ve yeni bir solukla yeni bir stratejiyle guzel bir yola cikmak. Var olan derneklere saygimiz sonsuz fakat kendi iclerinde bir duzen kurmus bu kitleleri isletmek, yurutmek, degistirmek kolay degil hatta mumkun degil. Bizler hicbirimiz makam,mevki ve para icin yola cikmadik. Onlarinda ciktigini soylemiyoruz bunu da soyliym sonra cikip demesin kimse biz oylemiyiz diye.kimse bana demesin dernege uye ol destek ol diye.zaten uyeyim ama bu derneklerde kirilmaz bir yapi oldugu asikar.yok diyen olursa yalancidir bunu da bu kadar acik ve bu kadar net soyluyorum. Olmasa buyuk dernegin eski baskani sn sabahattin bey zor durumlarda birakilmazdi bu da bende kalsin. Tam bir ivme yakalamisken adami biktirdilar. Bu yuzden yeni bir olusum sart. Burdan neler yapilacagini amaclarin ne oldugunu yazmadigimizi soylemissin tartanc abi. Elini vicdanina koy sen bunlari biliyor musun bilmiyor musun☺ Ayrica burdan deklare etmenin ne anlami var. Zaten bazi seyler soylenmis. Evet bu isin veli ayagi ogretmen ayagi olacak. Bunu 2 kisi soylemedi gecen kis toplandigimizda herkesin ortak fikri haline gelmisti zaten. Az da olsa bir topluluk olur madem bu kadar zor durumdayiz madem sıkıntılarımız var bu adamlar ne yapicak diye kalkip biri sorar el insaf ya. Ayrica velilerin boyle bir olusumda olmasindan neden korkuyorsunuz. Insan ekmek yedigi bir cogunluktan neden korksun. Cekinceleriniz olabilir fakat bu olusumu kurmaya calisan insanlar bu cekincelere sahip degil mi bu isin artisini eksisini dusunemeyecek tedbir alamiyacak kadar aptal insanlar mi. Sn ali galip bey siz bir dernege uye olabilirsiniz ama bu sektor ile ilgili hangi konuda hangi dernek tatmin edici birsey gerceklestirmistir toplanmak disinda. Bu zamana kadar benim gordugum sadecd sabahattin bey zamaninda bircok sey yapilmistir. Sonuc olarak bu olusumda olmak istemeyenler en azindan yahu amaciniz ne izleyeceginiz yol ne diye gelip kendi fikirlerini de soyleyip belki bizim goremedimiz birsey soyleyip bir cay icip de gidebilir bu bile onemli bence.tabi karar sizlerin.herkese saygilar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, sizgin
Sayfa oluşturma zamanı: 0.253 saniye
Sistem Kunena Forum