Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: bu kadarı fazla

bu kadarı fazla 28 Oca 2016 22:48 #9

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
değerli arkadaşlar bahse konu milli eğitim müdürlüğünün yaptığı uygulama elbette ki nahoş bir uygulamadır. Tasnif etmiyoruz. Ancak bu uygulamadan en çok rahatsız olması gereken velilerinizin bizzat kendileridir. Yönetmelik dışında bir uygulama sistemi ile takip yapma hukuka ve de yönetmeliklere aykırıdır. Elbette ki sayın garip arkadaşımızın önerdiği çözüm önerisini bir veliniz yaparsa eminim ki bahse konu milli eğitim müdürlüğü soruşturma geçirecektir. Bir diğer husus ise varsayalım bir veliniz evet ben bu gün gitmedim dedi. Ancak bu gün gitmedim dediği gün aylık çalışma ve rehabilitasyon planında mevcut ve aktif olarak gittiğini beyan ettiği imzaları var. Bu durumda milli eğitim müdürlüğü size gelmedi deme yetkisine sahip değil. Zira gelip gelmediğinin takibinin ne şekilde yapıldığı yönetmelikte mevcut olan aylık çalışma ve rehabilitasyon planındaki imza ile ispatı mümkündür. Veli ben gitmedim ama imzaladım der ise hem veli adına hem ilçe adına hem de sizin adınıza ap ayrı bir hukuk karmaşası yaratacaktır.

Son olarak demem o ki '' BU KEYFİ UYGULAMADAN RAHATSIZ OLMASI GEREKEN VELİLERİNİZİN İLGİLİ VALİLİĞE YÖNETMELKTE BELİRTİLEN BEYAN DIŞINDA ONUR KIRICI, TACİZ EDİCİ DURUM HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLMASI GEREKMEKTEDİR.''
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

bu kadarı fazla 29 Oca 2016 10:42 #10

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Hoş bir uygulama değil elbette ama bırakın arasınlar. Öğrencilerin tamamının devam ettiğini görüp bırakacaklardır. Sizin öğrencilerinizin devam ettiğini görmeleri sizin için çok önemli bir kazanç.

bu kadarı fazla 29 Oca 2016 11:49 #11

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
İyisiyle kötüsüyle bir iş yapmaya çalışıyoruz ve bu işi yaparken maalesef binlerce engelle karşılaşıyoruz.
Tamam sektör dört dörtlük değil ve bunun sebebi sektörde çalışan herkestir.
Ama söylendiği kadar da ayaklar altında değildir bu sektör.
Burda ki algıyı mutlaka yıkmak zorundayız ama bu Türkiye'nin en hantal en berbat Kamu Kurumu olan MEB le asla olmaz.
MEB maalesef bütün günahlarını özel sektörlere yıkarak ve yansıtma yaparak çıkarmak istiyor ve bunda da güç ellerinde olduğu için başarılı oluyorlar.
Daha söyleyecek çok şey var ama kime ne söylüyosun,onun için bazen oluruna bırakıp boşver diyorsun.

bu kadarı fazla 29 Oca 2016 14:00 #12

• yazan06
  • yazan06 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Başarı: 0
Durumun can sıkıcı yanı özellikle aralık ve ocak ayları ile ilgilenmeleridir.Burası ağır kış şartlarının yaşandığı bir ilçe ve bu soğuk kış şartlarında illaki devasızlıklar yaşandı.Anket yapıyoruz deyip velileri arayıp sonrada mutlaka gelmedikleri gün vardır diye sormaları tamamen art diyettir.Ayrıca 2016 yılı genel teftişimizi ocak ayında sorunsuz bir şekilde geçirdik, ilçeden aralık ayında teftişe gelinde tek bir sorun yaşanmazken bir de telefonla velileri tek tek aramak saçmalık.Bu ilgi bence devlet okullarına gösterilsin.Aralık ve ocak aylarını kar tatili diye yatarak geçirdiler bu insanlardan maaş kesintisimi yapıldı özel sektör diye insanların bu kadar üzerine gelinmesi vicdana mantığa aykırıdır
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.314 saniye
Sistem Kunena Forum