Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Personel Onay Durumu

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 07:07 #1

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
İYİ GÜNLER.BİR PERSONELİM HABER VERMEDEN AYRILDI.BU DURUMDA BİR HAYLİ ZARARİMİZİ OLDU VE HAKKINDA YASAL
SÜRECİ BAŞLATTIK. ASIL SORUM ŞU:Bu süreçte öğrenciler
daha fazla mağdur olmasın diye, yeni personelimin mebbisé girişini yaptım .evraklarını gönderdim .sgk sını başlattım. Bu arada teftiş geldi.Bu yeni personelinin onayı henüz çıkmamış calistiramazsin diye tutanak tuttu.Ben de zaten bu seansları Faturalandırmam mümkün değil sadece habersiz giden personelden dolayı çocuklar mağdur bir àn önce başlattım dedim.Dinlemediler tutanak tutup çıktılar.Fikirlerinizi almak isterim teşekkürler.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 08:51 #2

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
hangi ilde yaşanıyor hocam bu?

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 10:16 #3

• mineyilmaz
  • Altın Uye
İli bilmeniz neyi değiştirecek anlamadım.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 10:53 #4

• saraylar
  • saraylar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • sırrını,AĞAÇLARA söyledi diye;rüzgarı suçlama.
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
aynı olay bizdede oldu hocam.Ama bize gelen denetmenler bu konuda uzmandı sanırım ders yazamıyacağımızı ve de meb.den evrakların geç çıktığını bildiği için anlayışla karşıladılar. Burada bakış acı önemli
sycl.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 11:00 #5

• mineyilmaz
  • Altın Uye
Zaten onay cikmadiysa O kişiye istesenizde ders yazamazsiniz fatura edemezsiniz.Mebbis buna uyumlu değil zaten.Ücretsiz de mi ders veremezsiniz?Sgk sını girmişim onaya kadar çalışıyor ve bunu ben devlete fatura etmiyorum.Suç mu bu durum.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 11:25 #6

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
mineyilmaz yazan:
Zaten onay cikmadiysa O kişiye istesenizde ders yazamazsiniz fatura edemezsiniz.Mebbis buna uyumlu değil zaten.Ücretsiz de mi ders veremezsiniz?Sgk sını girmişim onaya kadar çalışıyor ve bunu ben devlete fatura etmiyorum.Suç mu bu durum.

Usul hatası.Yönetmelik personelin çalışma izni olmadan çalışamaz diyor.Evraklarını teftişten önce verdiyseniz ve sgk işe giriş bildirgesini gösterdiyseniz pek bir şey çıkmaz.Zaten onayı teftiş tarihinden önce çıkacak.Müfettişin bakış açısı.
Eğer çalışma onayınız teftişten öneceki tarihli çıkarsa sorun olmaz.Çalışma onayının üst yazı tarihi teftiş sonrası olsa bile.Önemli olan personelin çalışmaya başladığı tarhtir.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 11:28 #7

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
arslancan yazan:
mineyilmaz yazan:

Usul hatası.Yönetmelik personelin çalışma izni olmadan çalışamaz diyor.Evraklarını teftişten önce verdiyseniz ve sgk işe giriş bildirgesini gösterdiyseniz pek bir şey çıkmaz.Zaten onayı teftiş tarihinden önce çıkacak.Müfettişin bakış açısı.
Eğer çalışma onayınız teftişten öneceki tarihli çıkarsa sorun olmaz.Çalışma onayının üst yazı tarihi teftiş sonrası olsa bile.Önemli olan personelin çalışmaya başladığı tarhtir.
Personelin onayı teftiş tarihinde önce gelirse ve öğrenciye ders planlaması yaptıysanız dersleri bile o personele girebilirsiniz.

Personel Onay Durumu 06 Nis 2016 11:47 #8

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
hocam ben antalyadayken başıma geldi. aynı olay bizim de başımıza geldi. fakat müfettişler bizde de anlayışla karşıladılar fakat işlem yaptılar.
bizdeki olay şöyleydi.

personel işe 3 gün mazeretsiz gelmedi. biz de bu durumu tutanakla belgeledik. kendisinin adresine iadeli taahhütlü tutanak ve bildirimi gönderdik. 1 hafta boyunca derse gelen öğrencilere ders yazamadık. yeni aldığımız öğretmenin onayı da 1 hafta sonra başladı. fakat biz sözleşme yaptığımız tarihte sigorta girişini yaptık. alel acele sgk kağıdını çıkardık müfettişlere verdik. müfettişler tutanak bile tutmayacaklardı. fakat şikayet söz konusu olmamasına rağmen denetime denk geldiğimizden savunmamız şu şekilde oldu.

yönetmelik gereği aylık 8 saat bireysel eğitim alması gereken öğrenciye biz haftada iki gün getirip toplamda 16-20 saat arasında ders veriyorduk. 8 saat ücreti alıyor ve fazlasıyla eğitim veriyorduk. o zamanın kurum sahipleri böyle uygun görüyordu. (aslında öğrenciyi başka kuruma kaptırmamak için) biz de üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımızın rahatlığıyla müdür olmama rağmen derslere fazlasıyla giriyordum.
uzun lafın kısası öğrenciden para almadığımız için bi sorun çıkmadı. ama siz ayrılmış personele ders yazıp başkasını derse girdirdiyseniz sıkıntı büyük.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.299 saniye
Sistem Kunena Forum