Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ücretsiz öğrenci

ücretsiz öğrenci 26 Ara 2016 10:10 #17

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
desk75 yazan:
Benim ekim ayında iki ücretsiz öğrenci më ram raporu cikmadi nu ay farklı göstermek zorundayım sıkıntı olurmu
Ram raporu çıkmayan öğrencileri kayıtlarından silersen problem olmaz.
Son Düzenleme: 26 Ara 2016 12:40 yazan mkirilmaz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ücretsiz öğrenci 28 Ara 2016 09:29 #18

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
meb'in ücretsiz öğrencilerle ilgili yayımladığı yazıda eksiklik var, bence "yüzde 3 kontenjanı bireysel+grup raporu olan öğrencilerden seçilir ve aylık 8+4=12 seanstan aşağı ders verilemez" şeklinde madde eklenmeliydi. böyle başa böyle traş(!)
Son Düzenleme: 28 Ara 2016 11:41 yazan garip. Sebep: imla

ücretsiz öğrenci 28 Ara 2016 11:32 #19

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Takıntı hastalığı böyle bir şey :lol:

ücretsiz öğrenci 28 Ara 2016 11:43 #20

• garip
  • Platin Uye
TÜRKÇE OKUDUĞUNU ANLAMA DERS 1:
Eğer ünlem işareti, parantez işareti içinde verilirse, kendinden önce gelen ifadenin saçma bulunduğunu veya bu ifade ile dalga geçildiğini (sarkazm) belirtir.
Yüzde 3 saçmalığını sanırım en çok ben dile getiriyorum, hatta daha da ileriye giderek, yüzde 3 saçmalığını düzeltemeyen derneklerden ne beklenir vb. görüşler de yazdım. selametle kurs2...

ücretsiz öğrenci 29 Ara 2016 10:16 #21

• Eriond
  • Eriond Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 205
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 0
Bazı ilçe mem'leri %3'lük kontenjanı aylık seans üzerinden hesaplamaya çalışıyor.
Bu gözler neler gördü hocam.
Bu dilden firar eden her söz, yaydan çıkmış ok gibi,
Sözler bazen bir hazine, bazen dermansız bir dert tipi !

ücretsiz öğrenci 29 Ara 2016 11:16 #22

• mrorkun
  • mrorkun Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -1
T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

Sayı: 35235946-410.07-E.13651201

Konu: Ücretsiz Okutulacak Öğrenci

02.12.2016

.................... VALİLİĞİNE (İl Milli Eğitim Müdürlüğüne)

.................... VALİLİĞİNE (İl Milli Eğitim Müdürlüğüne) İlgi: a) 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu b) Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği İlgi (a) Kanun'un 13'üncü maddesinde kurumların, öğrenim gören öğrenci sayısının yüzde üçünden az olmamak üzere ücretsiz öğrenci okutmakla yükümlü oldukları, ilgi (b) Yönetmeliğin 57'nci maddesinde ücretsiz okutulacak öğrenci ve kursiyerlerin oranı ve dağılımı, 58'inci maddesinde ücretsiz okutulacak öğrenci ve kursiyerlerin başvurusunun nasıl yapılacağı ve 59'uncu maddesinde ücretsiz okumak üzere başvuran öğrencilerin değerlendirmesinin nasıl ve kimler tarafından yapılacağı belirtilmiştir.

Ayrıca ilgi (b) Yönetmeliğin 61'inci maddesi birinci fıkrasında; ''Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile özel eğitim okulları bünyesinde açılan özel eğitim ve rehabilitasyon birimlerinde destek eğitimi gören engelli bireyin ücretsiz okuma süresi kurumdan ilişiği kesilene kadar devam eder. Engelli bireyin kuruma devam etmediği ay için kurumca belirlenecek başka bir engelli birey ücretsiz okuma hakkından faydalandırılır.'' hükmü bulunmaktadır. Bu kapsamda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde destek eğitimi gören ve yukarıdaki hükümlere göre ücretsiz öğrenci olarak belirlenmiş engelli bireylerin destek eğitimi gördükleri kurumlarından ilişikleri kesilene kadar ücretsiz öğrencilik durumlarının değiştirilebilmesini engellemek amacıyla MEBBİS üzerinde düzenlemeye gidilmiş, değişiklik yapılması gereken hallerde ise il milli eğitim müdürlüklerince Engelli Birey Modülünde gerekli düzeltmelerin yapılabilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu doğrultuda 31 Aralık 2016 tarihine kadar il milli eğitim müdürlüklerince, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde ücretsiz öğrenci olarak belirlenen öğrencilerin ilgi (b) Yönetmeliğin 57, 58 ve 59'uncu maddeleri doğrultusunda belirlenip belirlenmediğinin tespit edilmesi ve gerekiyorsa MEBBİS üzerinde gerekli değişikliklerin yapılması gerekmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kemal ŞAMLIOĞLU

Bakan a. Genel Müdür

ücretsiz öğrenci 29 Ara 2016 13:34 #23

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Kayıt silmeye gerek yok. O ay devam etmeyen öğrencinin yerine başka öğrenci seçilebiliyor.

ücretsiz öğrenci 29 Ara 2016 14:17 #24

• garip
  • Platin Uye
yüzde yüzü ücretsiz olan özel özel eğitimde ücretsizin yüzde üç ücretsizi...
bütün bunlar bize özgü yazan muzaffer izgü!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.234 saniye
Sistem Kunena Forum