Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Satilik kurum

Satilik kurum 01 Tem 2017 08:13 #25

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
şahsi fikrim aylık kar oranının hesaplanıp ona göre fiyat biçildiğidir.

Sn. tartanc ile aynı fikirdeyim. Örneğin 200 öğrencisi olan bir kurum tek kurumsa olduğu ilçede değeri 1 milyon tl bile eder. gelir gidere göre. fakat aynı kurum 10 kurumun bulunduğu bir ilçede ise ve gelir giderine göre 300 bin bile etmeyebilir.

Bu arada bu kurum satanlarla alanlar ciddi bir şekilde çoğaldı. Satanların genel olarak (istisnalar kaideyi bozmaz) niye sattığı belli de, sizce alanlar sırf sektörü bilmediği için mi alıyor yoksa bizden daha iyi bildiği şeyler mi var???

Bunun cevabını bulduğumuzda bence çok geç olacak!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Satilik kurum 01 Tem 2017 11:13 #26

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Değişkenlikleri bir yana bıraktım.

Daha yeni Anadolu da bir ilçede 200 öğrenci 900.000 lira.

220 öğrenci İstanbul da 1.200.000 lira.(Bu satışlara araç dahil mi?Bilmiyorum)

Yakın zamanda bir arkadaş öğrenci başına 12.000 lira istedi.Pazarlık oldu.Satış olmadı.

Öğrenci başı 1000 liraya satan varsa.Yakınsa da,diğer şartlarda uygunsa bana alo desin. :)

*Bu arada BKDS gelecek,şunlar gelecek,Bakanlık denetimleri başlıyor. Zart gelecek,zurt gelecek diye ortalığı ateşe atanlar var. İşin ilginci bu kişiler kurum satın alıyorlar. Sizce sebebi ne? Yaklaşık bu durum 2-3 yıldır devam ediyor.Bu arada bunları yazdığım için bana da çok kızıyorlarmış. Ben bilginin paylaşımından yanayım. Ama bazıları bu bilgileri sadece 3-5 kişi ile paylaşıyor.Hiç beklemediğimiz şekilde bu bilgilerin bir kısmı da önümüze çıkıyor işte :)
Son Düzenleme: 01 Tem 2017 11:25 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Satilik kurum 01 Tem 2017 12:15 #27

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Kurum fiyatları belirlenir iken, bir standart ortada yok…

Bir çok değişken var ortada; kurumun bulunduğu il-ilçe, o il ve ilçede bulunan kurum sayısı, araç-gereçler, kira bedeli, engelli birey sayısı, hizmet veren personel durumu, kurumsal yapı vb.

Sonuçta “destek eğitim” alan birey sayısı tabiki önemli ama; devir işleminde yukarda saydıklarıma eklenecek bir çok “şey” de devrediliyor… ama tüm bu değişkenlikler dikkate alınıp; ve bir birim olarak “destek eğitim” alan birey sayısı dikkate alınacak ise; sayın tartanç’a katılıyorum… 7000-12000 aralığı bu değişkenlikler dikkate alınarak makül bir ücret gibi geliyor…

Ama son zamanlarda ortaya çıkan simsarlar gibi; hemen şurayı kapatayım diyenler başka bir ücretlendirme yaratabilir… yada bir sürü “korkutma” taktiklerinden çekinen, ve kurtulma psikolojisi ile kurumunu devredenler başka bir ücretlendirme yaratabilir… açıkçası son zamanlarda bu iki yapı arasında rahatsız edici bir ilişki görüyorum…

Geçen gün satayım dedim, alan olmadı :)

İyi çalışmalar…
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Satilik kurum 02 Tem 2017 01:34 #28

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Öğrenci başına o kadar fiyat mı olur ya sırf kurumların değerini yükseltmek için abartıldığını düşünüyorum.

Ticari bir mantıkla düşünürsek örneğin 200 öğrencili bir kuruma ben eğer 2 milyon lira para vererek alırsam benim o kurumdan en az aylık 70-80 bin lira net kar elde etmem gerekir.
Peki bu mümkün mü? Tabiki hayır. Kurum fiyatları belirlenirken aylık kar miktarına göre hesap yapılır. Benim şahsi fikrim öğrenci başına 5000 liradan fazla para vermek ölü yatırımdır hele de bizim sektöre bu kadar para yatırmak aptallıktır.

Arkadaşlar lütfen kızmayın ama bu işi hiç bilmeyen birini kandırarak yada gerçekten çok hevesli birine 20000 liraya satabiliriz :cheer:

Öğrenci başına 5000 liraya 300 öğrencili istanbulda bir kurumu tek çekim nakit almak isteyen varsa satılır. Kurumun aylık net karı 25 bin lira.

Satilik kurum 02 Tem 2017 03:50 #29

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın dengeegitim; yarın öbür gün alıcın çıkarsa hiç şaşırma :)

Bilimsel bir tartışma yaptığımıza da inanmıyorum...

Bir çok faktör hesaba katılmalıdır; bazı kurumlar 300 "destek eğitim" alan engelli bireyden; sizin kâr ettiğinizden fazlasını kazanıyor... bazıları o kadarını bile değil... ama ciddiyseniz, sadece burada değilde başka "satış noktalarına" başvurun; mutlaka "alıcısı" çıkar... ben rüyamda bile 300 "öğrencinin" yarısını bile görmedim :)

Ama gerçekte, kimin neyi gördüğüde belli değil...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Satilik kurum 02 Tem 2017 19:19 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Denge Eğitim;

Neye inanıp inanmayacağınıza siz karar vereceksiniz.

Yukarıda ki örnekler tamamen gerçek.

Yakında kurumunuza alıcı çıkarsa bende şaşırmam.

Satışlarda çok farklı faktörler var.

Sizin verdiğiniz örnekle gidelim.her şey sabit kalmak üzere ayda net yazdığınız rakamı kar yazan kaç sektör var.? (Fakat İstanbul da net bu kadar kar elde eden var mı? Şaşırdım.)
...milyona devrettiğiniz kişinin elinde üç aşağı beş yukarı benzer rakama uygun bir değer olacak.Değerin arttırımı tamamen yatırımcının yeteneğine bağlıdır. Her ayda düzenli bir kar.Daha ne olsun?

Bu alana çok ciddi yatırım yapılmakta.Sanırım siz bunun henüz farkında değilsiniz.

Hayırlısı artık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Satilik kurum 03 Tem 2017 11:15 #31

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
hocam bende sizin gibi düşünüyorum öğrenci başına 3000- 5000 tl aralığından fazla ben şahsen vermem kurum sahibi olarak şahsi fikrim budur yani doğuda kurum fiyatları öğrenci başına 3000- hadi bilemedin 4000 i geçmez ... çünkü kar oranları ortada 200-250 öğrencilik bir kurum 20 bin tlden fazla kazanmıyor hocam ... yani bizim kurum öyle valla hocam kar oranı 15 bin civarı.. ama iyi bir kurum olur gerçektende 5000 tl verilir öğrenci başı fiyat... tabi bu fiyat dediğim gibi doğudaki kurumların fiyatıdır.. maalesef kar oranlarımız düşük...
Son Düzenleme: 03 Tem 2017 12:08 yazan türkiyem.

Satilik kurum 07 Tem 2017 12:06 #32

• erkanyildirim
  • erkanyildirim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Başarı: 0
kurumların değeri 4 aylık cirosu+araç vs değeri kadar eder...fakat bulunduğu yerde tek olmak değerini artırdığı gibi rekabetin çok olduğu yerde de azaltır elbette... veli-öğrenci-çalışan memnuniyeti de çok önemli....bunlarda bir sıkıntı varsa 3 ayda toz olur kurum.....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.248 saniye
Sistem Kunena Forum