Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ram raporu olan öğrenci

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 17:22 #25

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
yönetime yazdım şu garip adamı çıkarın diye ama ses yok

buradan bir daha yazayım bu adam bu platform için uygun değildir

konuları saptırmaktan başka bir yaptığı da yoktur

Cevap verdikçe kendini otorite sanmaya başladı cevap vermeyiniz,

kanun belli yönetmelik belli bu kurumlar senin hezeyanlarıyla işleyecek değil,
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 19:39 #26

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
arkadaşlar boş boş gaz çıkartıp duruyor bazıları. umarım hayırlısıyla siz de o yaşlara ulaşırsınız da fizik tedaviye gerek kalmadan kimseye muhtaç olmadan geberip gidersiniz.

daha birkaç ay önce haberlerde, hastanede fizyoterapi alamayan veya kaç ay sonrasına randevu alan hastalar vardı. ben özel eğitimciyim arkadaşım. fizyoterapist değilim 'henüz'. fakat tıbbi cihaz kullanmadan fiiii tarihinden kalmış üstünkörü alet edevatlarla da 588.60 tl de almıyorum.

sn garip; ben antalya adana ve gaziantepte kurum sahibiyim. 3 kurumumda toplamda 200 engelli vatandaşa hizmet veriyorum. az diyebilirsiniz?

bu arada siz ne iş?
Son Düzenleme: 16 Şub 2018 19:41 yazan waramiral.

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 21:30 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
black25 yazan:
Ftr hekimi uygulamaları ülkemizde bu şekilde olup dünyanın birçok yerinde fizyoterapistler serbestçe mesleklerini icra edebilir ve diğer hekimlerle de çalışabilir

Doğru... buna bir itirazım yok. Devletin itirazı var.

black25 yazan:
ülkemizde uygulama böyle diye (Kuran ayeti değil ki doğru olsun) özel eğitim merkezlerinde fizyoterapi yapamayacak mıyız.

Elbette yapacaksınız. Aksi bir şey mi söyledim? Tam tersine, siz özel eğitim merkezlerinde fizyoterapi yapabilesiniz diye dava açtık biz.
bizim yüzümüzden davalık olmuşsunuz kapatın bedensel engel bölümünü kurtulun

Sizin yüzünüzden davalık olmadık. Fizyoterapistlere açılan davaya karşı dava açtık. Bugün özel eğitim merkezlerinde fizyoterapistlerin çalışabilmesinin nedeni bu davalar.
black25 yazan:
olaya çok vakıf olamadığınız bir konu
yıllardır bedensel engelli bireylerle çalışan biri olarak yorumlarınız kabul edilemez,

Kusura bakmayın ama ben tıp doktoruyum. 25 yıldır da özel eğitim merkezi sahibiyim. Sektörde pek çok fizyoterapist kurum sahibi arkadaşım var.

2 konuyu birbirine karıştırmayın. Ben ona fizyoterapi yapabilirsin, buna yapamazsın, orada yaparsın, burada yapamazsın demiyorum. 70 yaşındaki adamın 8 yaşındaki bir çocuğun eğitim aldığı kurumda fizik tedavi almasının etik olmadığını söylüyorum.

Şimdi eğitimin, öğrenmenin de yaşı yoktur diyoruz. O zaman neden diğer tüm programlarda yaş sınırı var?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 21:34 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
waramiral yazan:
arkadaşlar boş boş gaz çıkartıp duruyor bazıları. umarım hayırlısıyla siz de o yaşlara ulaşırsınız da fizik tedaviye gerek kalmadan kimseye muhtaç olmadan geberip gidersiniz.

Böyle bir üsluba yanıt verince başkaları yanlış anlayabiliyor. O yüzden size hayırlı işler!
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 22:16 #29

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
black25 yazan:
yönetime yazdım şu garip adamı çıkarın diye ama ses yok

buradan bir daha yazayım bu adam bu platform için uygun değildir

konuları saptırmaktan başka bir yaptığı da yoktur

Cevap verdikçe kendini otorite sanmaya başladı cevap vermeyiniz,

kanun belli yönetmelik belli bu kurumlar senin hezeyanlarıyla işleyecek değil,

beni sağa sola şikayet edeceğine yazdıklarıma eğitim bilimsel yanıtlar ver. evet ben doğruyu savunuyorum. zihinsel engelli bireylerin 23 yaşında devlet okullarından ilişiği kesilir, halk eğitim denilen garabete mahkum edilirken, zihinsel engelli çocukların ramlarda eğtim hakları ellerinden alınırken siz hangi ilişki ve hangi raporla 70'lik dedelere ramlardan rapor çıkartıp devletten para alıyorsunuz? bunu da burada utanmadan savunuyor bir de yönetime ve burayı takip edenlere şikayet ediyorsunuz. bakın şikayet öyle olmaz.
pazartesiden itibaren antalya ve gaziantep'te hangi ram o dedeye özel eğitim raporu verdiyse onunla nasıl mücadele edilir göreceksiniz! (weramairal sen bu saatten sonra burada yazdıklarını silme boşuna hepsinin çıktıları alındı ve ek yapıldı bile)
szin gibi sahtekarlar yüzünden bu sektör bu hale geldi, yalnızca sahtekarlıklarla anılır oldu!

ram raporu olan öğrenci 16 Şub 2018 22:29 #30

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Atladığın bir nokta var bu raporlar alınmıyor veriliyor dolayısıyla muhatabın RAM krallıkları ve bakanlık. Özel eğitim değerlendirme kurulu raporu verme yetkisi tamamen ramların elinde . Hastanenin verdiği tıbbi tanılamayı tanımama yetkisi var bu adamların. bakanlık bile bunu söylüyor biz burada bir taraflarımızı Yırtarken ortalarda yoktun RAM ister 70 yaşında dedeye rapor verir ister toprağın altındaki meftaya. Buradan mücadelenin sonucunu açıklamanı bekliyorum eğer ki başarırsan ilk ben alkışlarım. Hadi kolay gelsin
Son Düzenleme: 16 Şub 2018 22:31 yazan cemkilinc.

ram raporu olan öğrenci 17 Şub 2018 01:35 #31

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayin Garip,
(weramairal sen bu saatten sonra burada yazdıklarını silme boşuna hepsinin çıktıları alındı ve ek yapıldı bile)
????
Siz kimsiniz?
Benim adim Hunkar Sizgin
Balikesir/Savastepe ilcesinde Özel Yeni Barkan Özel Egitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürüyüm.
Acikcasi konusu ve olayi her ne olursa olsun, yanlis veya dogru her ne yazarsa yazsin insanlari tehdit etme yetkisini hangi kudretten, hangi makamdan alarak yaptiginizi merak ettim.
Bu üslubunuzdan rahatsiz oldum.
Site yönetimini de bu hususta gerekli uyariyi/duyuruyu yapmaya davet ediyorum.
Aksi halde takip edebilecegim bir site ozelligini kaybedecektir.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 17 Şub 2018 01:38 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

ram raporu olan öğrenci 17 Şub 2018 07:24 #32

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sorduğunuz sorunun falso olmasından anlamıştım zaten sn.garip. vallahi git her rama sor. yeri geliyor 8 yasındaki çocuğa ret veriliyor. yeri geliyor 63 - 69 - 70 yaşındaki adama veya teyzeye rapor çıkıyor.

sonuçta biz aynı hizmeti veriyoruz. ben değil fizyoterapistlerim veriyor ve ben onların şimdiye kadar yaşadıkları başarıya gözümle şahit oldum. kaba değerlendirme yaparken her kim olursa olsun kamera kaydı aldırırım. sonra gelişmeleri tek tek takip eder hangi kazanım bağımsıza ulaşmış ona bakarım.

örneğin sinir zedelenmesinden dolayı 10.000 tl lik plastik cerrahi ameliyatı önerilen 22 yaşındaki genç kardeşimiz hiç bıçak darbesi yemeden bizimle iyileşti şuan hiç bir sıkıntısı yok. felçlik geçirmiş 47 yaşındaki abla ve abi ram raporu almış gelmiş bizde iyileşip gitti. ben kurum sahibi olarak bunun gibi birçok şey gördüm ve yaptığım işin doğru olmasından ötürü de vicdanım rahat.

sen sormuşsun sn. garip; ben de soruyorum sen kimsin nerede ne iş yaparsın adını vermek zorunda da kesin değilsin. istediğin yere şikayet et. istediğin yeri araştır.

geberip gitme olayına ise açıklık getireyim;

'bir ayağı çukurda' nedir ya? senin hangi hastanın bir ayağı çukurda değil? ya da hangi insanın bir ayağı çukurda değil. sn. arkadaşım herkesin bir ömrü var ve hepimiz öyle ya da böyle tamamlayacağız bu ömrü.

sen hizmet verdiğin insanları birbirinden ayırt edemezsin. o öğrenciye farklı bu öğrenciye farklı bakamazsın. 588.60 tl aldığınla 700 küsür aldığın arasında sadece grup ders saati farkı olur ama gösterdiğin saygı aynı olmak zorunda.!

sen hiç kimseyi küçümseyemezsin.

bir ayağı çukurda deyimini herkes kullanır ama biz kullanamayız. işte bu 'etik' değildir.

'etik' arıyorsanız kurumunuza almayınız belli yaştan sonrasını. diğer destek eğitim programlarında yaş sınırı var ama bedep te yok. getirsinler yaş sınırlaması vermesinler ram raporunu arkadaş. ama kanun ne diyorsa da ram efendiler onu yapmak zorundalar. madem işimizde hastane raporu esas, işlerine gelince mevzuat demicekler yok veli istemedi yok bilmem ne deyip ret vermeyecekler!

bu arada özgür değil miyiz. hangi öğrenciyi kayıt yapma konusunda? yapmayın arkadaş kurum sahibi benim gibi paragöz biri madem yapmış kayıt '70 lik'dedeyi!!!! alma kuruma girmem de dersine müdürsen yaptıma kaydını öğretmensen verme ders, fizyoterapist isen vermem buna ders desene!!!

alayına savaş açmış sektörün içine etmiş ne kadar adam, kurum varsa piyasadan silmek için uğraşan ve savaşan ben, burada bir halt yiyemem arkadaş. sen temiz bir eğitim için ne yaptın arkadaş? üç tane kurum sahibiyim iki üniversite mezunuyum ve hala açıktan 3.yü okuyorum. kendimi geliştirebilmek için ne kurs açılırsa fırsat buldukça gidiyorum. sen ne yaptın kardeşim? üç kurumumda 212 tane toplamda fatura yazıyorum arkadaş! sen tek kurumda 'patronunun kaç faturasına imza atıyorsun' kuruma gelmeyen para pul bekleyen kömür saç tıraşı parası isteyen velileri almıyorum. o gün gelmeyen öğrenci hastaysa rehber öğretmenini eve gönderiyorum hem geçmiş olsun diyorum hem de kontrol ettiriyorum. yalan söylüyorsa raporu verip gönderiyorum. sen ne yapıyorsun arkadaş!

70 lik dedeler var ya... her tedaviden sonra 'Allah razı olsun' diyor? biraz düzeldiğini görse yine aynısını söylüyor ve biz her defasında görevimiz devletten bu iş için para alıyoruz diyoruz! senin gibi insanları küçümseyen insanlar yüzünden bu haldeyiz. benim velilerim 472 iken de 509 ken de 545 tl iken de bilirler. kaç ders almaları gerektiğini ve ben o ay fazladan ders veriyorsam buna da teşekkür ederler. senin 'çalıştığın' kurumda mesaj olayları olmadan kaç tane veli biliyordu ne ücret aldığını. sakın deme devlet ödüyor niye onları ilgilendirir diye! o bireyden sen para alıyorsun arkadaş! verdiğin eğitime istinaden. bilmeye hakları var!

şimdi git hangi ram ise bul buluştur. ne halt anlayacaksan artık!

bu arada sen o yaşlara geldiğinde senin gibi bir densiz seninle alay edeceğine 'geberip' gitmek daha makul olur.
çnkü o insanlarda gurur var! sen de???
Son Düzenleme: 17 Şub 2018 07:49 yazan waramiral.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.372 saniye
Sistem Kunena Forum