Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2019 ZAM ORANI

2019 ZAM ORANI 29 Ara 2018 00:05 #25

• fzthkn
  • fzthkn Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Sayın Taranç oranlarla ilgili özetiniz çok doğru ancak önemli olan nokta şu; bunu biliyorlar mı? Meb bu durumun farkında mı? Biz kendimizi nasıl ifade ediyoruz? Dışarıdan bakan herkes para basıyorsunuz diyor veya böyle düşünüyor, anlatsan da inanmıyorlar. Meb ve maliye de dışarıdan bakanlar gibi mi düşünüyor? Böyle düşünüyorsa vay halinize...

Çok zor birşey ama kurumlar 1 hafta çalışmasa ancak öyle kıymetimiz anlaşılır. İşte o zaman istediğimiz şeylerin gerçekten gerekli olduğu anlaşılır. Başka bir yöntem gelmiyor aklıma bu zihniyeti değiştirmek için
Son Düzenleme: 29 Ara 2018 00:08 yazan fzthkn.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2019 ZAM ORANI 29 Ara 2018 00:13 #26

• anadolu33
  • anadolu33 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 3
Özel eğitim Sektörün un gittikçe küçüldüğü ve zorlaştığı bir döneme giriyoruz eğitime daha fazla önem veriyor kurumlarımız ve umarım yaptığımız işin karşılığını alabileceğimiz bir zam oranı olur eğitimin kalitesi daha da artar.

2019 ZAM ORANI 29 Ara 2018 01:02 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
kiral yazan:
Özel Diyaliz merkezleri ödeneklerine %19 zam yapılmış. Biraz umutlandım desem yeridir sanki 20 ve üzeri gibi olacak gibi

Diyaliz merkezlerine %19 ise bize mümkün değil bu kadar yapmazlar.

Adamların her şeyi ithal, dövize endeksli.. Maliyetleri neredeyse %100 arttı ve sadece %19 artış alabilmişler.

Sanırım bize de kapıyı gösterecek ve kapatın gidin diyecekler...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2019 ZAM ORANI 29 Ara 2018 11:04 #28

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Geçmiş yıllarda 2 sektöre yapılan zamlar karşılaştırılarak bir tahmine varılabilir

2019 ZAM ORANI 29 Ara 2018 16:16 #29

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
%8 ÜZERİNE ÇIKACAKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM.
EĞER %20 LERE ÇIKARLARSA BÜTÇEDEN AYRILAN PAY DÜŞMEDİĞİ GİBİ DAHADA ARTMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK
NİYET ÇOCUKLARIN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNMEK OLSAYDI TELAFİ DERSLERİNE GELMEYEN VELİLERE DE HESAP SORULURDU.

TELAFİ YAPIP FATURA KESEBİLMEK İÇİN VELİLERLE KÖŞE KAPMACA, ORTADA SIÇAN (NE DERSENİZ DEYİN) OYNAYAN KIRK TAKLA ATAN KURUMLAR POZİSYONUNA DÜŞÜRÜLDÜK.

ÖZEL EĞİTİMİN BU DURUMLARA GELMESİNİN BAŞ MÜSEBBİBİ HERKESE KURUM AÇMA YETKİSİ VE RUHSATI VEREN DEVLETİMİZİN TA KENDİSİDİR.
ALAN BATAKLIĞA DÖNÜNCE SİVRİLERİ YOK ETMEK İÇİN KULLANILAN ZEHİR MAALESEF ARILARIN DA SONUNU GETİRECEK.

DAHA SONRA NE Mİ OLACAK BU İŞLER ORADA BURADA KAYITSIZ KUYUTSUZ YAPILACAK. DANIŞMA MERKEZLERİNİN SAYISINDAKİ ARTIŞ BUNUN EN BELİRGİN GÖSTERGESİDİR.
GEÇMİŞ OLA
GÖKHAN SEYLAN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mercan23

2019 ZAM ORANI 31 Ara 2018 09:30 #30

• zinab
  • zinab Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 5
Ben sizin kadar çok karamsar değilim,kamera sisteminin getirilmesinin,uygulanmaya başlamasının zamlara olumlu yansıyacagını düşünüyorum,o yüzden zam oranımız %15 -17 arası olacagını düşünüyorum.
Mücadelemiz ise zam oranı olarak en az enflasyon oranı kadar olmalı

2019 ZAM ORANI 31 Ara 2018 09:45 #31

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Zam konusu umarın sizin dediğiniz gibi çıkar.
Ancak telafi sisteminin yürümesi velilerede yaptirımlar getirilmesiyle mümkün olur diye düşünüyorum.

2019 ZAM ORANI 31 Ara 2018 15:10 #32

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
zamlar her sene enflasyona göre yapılırdı. dolayısı ile bu sene de en az buna göre yapılması bir zorunluluktur. geçen sene de asgari ücret ve enflasyon oranında bir zam gerçekleşti. bu sene de böyle olacaktır.
ikinci bir husus bence gerek MEB' te gerekse de Özel öğretim Genel müdürlüğü nezdinde Özel Eğitim tam anlatılmamış. sadece onların belirlediği konularda savunma yapılmış ve göze gireyim diye onların aklına gelmeyen absürt şeyler bile akılarına getirilmiştir.
ne yapılmışsa biz kendimize yapmışız. gerçekçi olmayan yaklaşımlar ve genel de onlara yaranmak için yapılan güya çözümler.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye
Sistem Kunena Forum