Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: REHBER ÖĞRETMEN

REHBER ÖĞRETMEN 09 Oca 2019 10:44 #9

• yetis
  • yetis Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 104
  • Teşekkür Sayısı: 43
  • Başarı: 0
öğrenci sayısı 150 altında olup eğitim bilgisi girişlerinde bu uyarıyı alan arkadaşlar var mı acaba?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

REHBER ÖĞRETMEN 09 Oca 2019 11:09 #10

• derya98
  • derya98 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
Merhaba ,öğrenci sayımız 120 ve sorun yaşamıyoruz ,tavsiyem kayıtlı olan ancak kurumdan ayrılan öğrencileriniz varsa onları silmeniz.Başka bir kuruma gitmeyen ancak sizde kayıtlı kalan öğrencileri de baz alıyor sistem.Silmeniz halinde 150 altı sayısını buluyorsanız sorun yaşamazsınız.İyi çalışmalar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, ozeltercih

REHBER ÖĞRETMEN 09 Oca 2019 14:03 #11

• yetis
  • yetis Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 104
  • Teşekkür Sayısı: 43
derya98 yazan:
Merhaba ,öğrenci sayımız 120 ve sorun yaşamıyoruz ,tavsiyem kayıtlı olan ancak kurumdan ayrılan öğrencileriniz varsa onları silmeniz.Başka bir kuruma gitmeyen ancak sizde kayıtlı kalan öğrencileri de baz alıyor sistem.Silmeniz halinde 150 altı sayısını buluyorsanız sorun yaşamazsınız.İyi çalışmalar dilerim.
Mebbis kayıtlı birey sayısını baz alıyormuş! Hastane ve ramda rapor yenileme işlemleri devam eden öğrencilerin kaydını silmek zorunda kaldık. öyle kabul etti mebbis hazretleri.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: derya98

REHBER ÖĞRETMEN 09 Oca 2019 17:06 #12

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Halbuki " KURUMDA EĞİTİM ALAN engelli birey sayısının 150' yi geçmesi halinde, rehber öğretmen/psikoloğa destek eğitim görevi verilmez" denilmekte.

Hesap soran yoksa bir de AHLAKINIZ yoksa istediğiniz gibi eğip bükebiliyorsunuz. Ne güzel!..

REHBER ÖĞRETMEN 10 Oca 2019 13:28 #13

• ahaltas
  • ahaltas Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Engelli Birey Modülü İşlemleri--> Listeleme İşlemleri-->Kayıtlı Birey Listeleme listesinde 150yi geçiyordur Burda devamsız öğrencileriniz varsa silerek düşürebilirsiniz.
Psikoloğa sadece 150 yi geçmeyen kurumlarda ders yazılabilir. Onun haricinde ders yazılamaz.
300 üzerinde ise 2. psikolog gerekir ve ona da ders yazılamaz.. diyor yönetmelik.

REHBER ÖĞRETMEN 10 Oca 2019 17:17 #14

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yönetmelik öyle diyor da Mebbis farklı diyor.

10 psikolog 149 öğrencin varsa hepsi derse girer, 150 öğrenci varsa hiçbiri derse giremez diyor.

1 psikolog ile 10 psikolog olması arasında fark yok. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

REHBER ÖĞRETMEN 10 Oca 2019 21:35 #15

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Psikologa sadece 150 yi geçmeyen kurumlarda ders yazılabilir. Onun haricinde ders yazılamaz.
300 üzerinde ise 2. psikolog gerekir ve ona da ders yazılamaz.. diyor yönetmelik.
05/072018 yayınlandığı zaman Danıştay' da iptal davası açılmalıydı.
Ya da yapılan yanlışı Dernek yönetimi OOKGM Genel Müdürlüğünden;:Rehabilitasyon merkezlerinin okul olmadığı, okuldaki gibi 150 veya 300 öğrenci aynı anda kurumda olmadığını, Saat bazında işlemler tesis edildiğini, kurumda mevcut öğretmen sayısı dikkate alınarak Örnek: 30 öğretmen olduğu zaman 2. psikolog görevlendirilir ve de hafta 20 saat öğrenci için ders yazılmalı. Ya da Aile' ye Aile eğitimi adı altında ayda 2 saat eğitim verilerek ücretlendirilmesini talep etmeleri gerekir. Bu hususta acil olarak yönetmenliğin ilgili maddesi değiştirilmelidir.Bu konuda derneklerin bakanlığa ilettikleri görüşlerini paylaşmalarını bekliyorum.
BİZLER HAYIR KURUMLARI DEĞİLİZ.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye
Sistem Kunena Forum