Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kurum açmak

kurum açmak 27 Oca 2019 14:10 #33

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
hepimiz yaşını başını almış belli bir yere gelmiş, toplumda bir yeri olan insanlarız. burda tartışma kuralları içerisinde karşılıklı olarak fikirlerimizi beyan ediyoruz. hal böyleyken seviyeyi düşürerek, sokak ağzıyla, kavga edermişçesine bir üslupla konuşmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Son Düzenleme: 27 Oca 2019 14:14 yazan karanlık. Sebep: düzenleme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: msmszn

kurum açmak 27 Oca 2019 21:12 #34

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Merhaba karanlık kardeş, 2016 yılında bende aynı senin gibi kurum açmayı düşünüyordum bir çok kişiye danıştım çoğu kişi bulaşma dedi, özellikle sektörün içindekiler. (Benimde sadece istanbulda 3 yıllık zih eng öğrt tecrübem vardı) böyle bir kararı verirken kendi içsesimi daha çok dinledim, kenarda birikmişim de vardı neyse kurumu açtım ve son 2,5 yılda çektiğim stres ve sıkıntıyı heralde öncesindeki 30 yılımda yaşamamıştım, saçlarımın çoğunu bu süreçte beyazlattım :)))) Şuan ay sonunda kârda ediyoruz ama bazen düşünüyorum bu strese bu iş çekilir mi diye, kesin bir cevabı yok kendim öğretmenim devlete atansaydım eşiminde öğrermen olduğunu düşünürsek aylık yaklaşık 10bin gelir oluyor, stres sıkıntı yok devlet garantisinde yazları tatil kâr zarar derdin yok vs. İki durumu karşılaştırınca ikinci şık daha cazip aslında, neyse benimde sana önerim şu; kurumu sıfırdan açarken çook yıpranıyorsun madem girmeye niyetin var kesinlikle devir al yada ortaklığa gir. benim gibi sıfırdan başlayıp sağlığından olma :))

kurum açmak 27 Oca 2019 22:04 #35

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Karanlık kardeş kendi üç sesin ne diyorsa onu yap burada nasreddin hocanın oğlu ve eşeği hikayesini anlatmaya gerek yok
Ben sektördeyim alan mezunuyum kurum sahibiyim Allaha bin şükür kârım çok iyi
Devlet hicbir sektöre bukadar destek vermiyor bul açıköğretim mezunu gönder sertifikaya al sana uzman tüm modüllere imza attır rehber sosyolog felsefe sertifikalı 1 öğrencinin 8 seat bireysel 4 grup 900 tl cepte 4 öğrenci 1 öğretmen maliyetini maaşı çıkar hesap ortada kdv ödüyoruz diyenlere bakma kimse kdv ödemiyor ya arabasını yeniler usa bol bol fatura bulur sağdan soldan sorarsan kendilerinden durstu yok....

kurum açmak 28 Oca 2019 00:32 #36

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Esinti, senin kurumun hangisi? :)

800TL'ye personel gönderecektin. Hala bekliyorum. Sesin soluğun çıkmadı? :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

kurum açmak 28 Oca 2019 02:13 #37

• karanlık
  • Junior Uye
barisltd yazdığınız veriler çok sağlıklı gelmedi bana. giderleri en üst düzeyde hesaplamışsınız. en basit örneği şu mesela: neden krediyle 130.000 verip araç alıp her ay 5000 taksit ödeyeyim ki? minibüsü, aracı olan şoför alırım kurumuma maaşını verir sigortasını yatırırım olur biter. neden öğrencilerimin raporlarını erkenden takip etmeyip sıkıntı yaşayayım?çoğaltılır bunlar. söylediğiniz bir çok şeyin alternatifleri var.

kurum açmak 28 Oca 2019 02:27 #38

• karanlık
  • Junior Uye
her sektörde iniş çıkışlar vardır, her işin riski vardır. ama rehabilitasyon işinde iniş çıkışlar ilk defa yaşandı, bu yüzden gemi batıyormuş hissiyatına kapılıyor herkes. önceden ne olursa olsun iniş yaşanmıyordu, hep irili ufaklı artışlar vardı. ama şimdi yeni sistemden dolayı zaman zaman inişler oluyor. iş kurmak istiyorsam, risk almayı göze almışsam, neden sevdiğim işte denemeyeyim şansımı? ben de 2 yılda kalan saçları da beyazlatırım ama kendi işimi yapmış olurum en azından:) şu anda rehabilitasyon merkezinde çalışmaktan daha stresli olmayacaktır eminim. yeni sistemin bütün faturasını çalışanlarına kesiyor kurucu ve müdürleri. öğrenci gelmediyse ‘’neden gelmedi, velisini ara, getirt, gelmeyen öğrencilerinizin telafisini neden ayarlayıp bize bildirmediniz.’’ es kaza bir dersin boşsa ‘telafiniz yok mu hocam bu öğrenciniz gelmediyse neden telafisi olan öğrencinizi getirtmediniz.” yahu yaptırım olarak gelmeyen öğrencisinin ücretini öğretmenin maaşından kesen kurucular gördü bu gözler. rehabilitasyonda öğretmenlere uygulanan mobbinglere hiç girmeyeceğim bile. bütün bunların yanında kurum açmanın stresli olacağını hiç sanmıyorum :)

kurum açmak 28 Oca 2019 03:34 #39

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
karanlık yazan:
barisltd yazdığınız veriler çok sağlıklı gelmedi bana. giderleri en üst düzeyde hesaplamışsınız. en basit örneği şu mesela: neden krediyle 130.000 verip araç alıp her ay 5000 taksit ödeyeyim ki? minibüsü, aracı olan şoför alırım kurumuma maaşını verir sigortasını yatırırım olur biter. neden öğrencilerimin raporlarını erkenden takip etmeyip sıkıntı yaşayayım?çoğaltılır bunlar. söylediğiniz bir çok şeyin alternatifleri var.

Arkadaşım ben 25 yıldır bu işi yapıyorum.

Size yazdığım rakamlar bir büyükşehir kurumu için çok çok çok fazlasıyla mütevazi rakamlardır.
Tutup servis kiralayınca daha ucuza mı gelir sanıyorsunuz?
Bizler öğrencilerin raporlarını takip etmiyoruz mu sanıyorsunuz?
Alternatif çözümleri biz hiç düşünemedik, akıl edemedik mi sanıyorsunuz?
Ben size aylık 1000TL kira yazdım. Ankara'da 10.000TL altında kiralayacak yer bulamazsınız.
200TL muhasebe yazdım... 600-700TL'den aşağı muhasebe bulamazsınız.

Daha geçen ay 3-5 parça oyuncak siparişi verdim, 2.000TL tuttu. Elektrik, su, doğalgaz, kırtasiye falan hiç yazmayayım, baştan gözünüz korkmasın. :)
Asgari personel yazdım ki, şu kış günü 2 eğitimciniz hastalanıp rapor alırsa o günlerin eksiğini nasıl telafi edemeyeceğinizden bahsetmedim bile...

Şimdi her şeyden kısıp mahalle kreşi mantığıyla bu işi yapacaksanız, velilerden her ay tuvalet kağıdı, kağıt havlu, 2 top kağıt, 2 kutu boya falan isteyecekseniz bilemem. Ama "kurum sahibiymiş gibi" atıp tutanlara da fazla itibar etmeyin.

Siz bir soru sordunuz, insanlar da görüşlerini paylaşıyor sizinle... Siz doğunun bir ilçesinde gidip kurum açmışsınız, açmamışsınız bana ne? Dediğim gibi, çocuklar açısından ancak sevinirim ben böyle bir şeye. Ama madem buradaki görüşlere itibar etmeyeceksiniz, inandırıcı bulmayacaksınız o zaman neden soruyorsunuz ki?

Gidin, açın kurumunuzu... Elinizden tutan yok ki... Kimse istemediği koşullarda, istemediği bir işte çalışmak zorunda değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anadolu33, obay35, ozal24

kurum açmak 28 Oca 2019 03:44 #40

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Şu an yeni üyelikle yazanların ip adresine bakılsa hepsi aynı kişi çıkacaktır eminim . O yüzden kendinizi yormayın sayın barış.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.333 saniye
Sistem Kunena Forum