Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KAMERA SİSTEMİ

KAMERA SİSTEMİ 02 Mar 2019 12:04 #9

• emelb.
  • emelb. Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Eğitim sevgi ile başlar
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
bu memleketi dolandıran bire tek kurumlar öyle değil mi? tüm yaptırımlar kurumlara ne güzel ya!!! sorumsuz veli evden geç çıkacak kuruma geç gelecek ben çocuğumla yine de saatini tamamlayacağım buna karşın yaptırım bana uygulanacak! o 10dk geç gelen veliyi gel de gönder. hayır göndersen ne öğretmenliğine yakıştırıyorsun, ne velinin gözüne baka baka olmaz diyebiliyorsun ne, ne, ne ama suçlu sensin ay sonunda son yıllarda yapılan tüm düzenlemeler öğretmenle kurumu, öğretmenle veliyi, kurumla veliyi karşı karşıya getirmekten öteye gidemedi. kısaca çözüm değil sorun yaratan gelişmeler yaşadık.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KAMERA SİSTEMİ 02 Mar 2019 17:01 #10

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
nasreddin hoca: hırsızın hiç mi suçu yok?

KAMERA SİSTEMİ 03 Mar 2019 10:04 #11

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Hırsızlık nedir Sn Garip? Saat 5’te işinden çıkıp, trafiğe takılan, evindeki çocuğunu apar topar kucaklayıp kuruma 10 dk geç kalan anneye “evine geri dön” diyememek mi hırsızlık?
Altına kaçıran çocuğa, “hayır çıkamazsın! O sandalyede 5 dk daha oturacaksın” diyememek mi hırsızlık?
Epilepsi krizi geçirip dilini ısıran, ağızından kanlı köpükler çıkan çocuğa “dersimiz bitmedi bana ne bana ne mızıkçılık yapma” diyememek midir hırsızlık?
Asker mi bu çocuklar? Komando mu yetiştiriyoruz? Araç geçmeyen köprülere, ucak uçmayan hava alanlarına, tedavi edilmeyen hayalet hastalar için özel hastanelere ödenen para nedir? Hak mıdır? Helal midir?
Hırsızlık nedir Sn Garip? Yönetmelik değişti rapor veremiyoruz diyen hastahane mi? Kurul oluşturamadım 20 gün gelmeyin diyen RAM mı? Ödeneğinizi yazacak zaman bulamadım ama siz gene de sigortanızı verginizi zamanında yatıracaksınız diyen diyen MEM memuru mu?
Hırsız kim?
“Eğri masada, doğru çizgi çizilmez”
Sizin gibi provakatörler bu sektörün çalışanlarına binlerce defa hırsız dedi, önce öyle olmadıklarını anlatmaya çalıştı yıllarca bu insanlar ama yoruldular bıktılar ve belki de “evet galiba hırsısız biz” demeye başladılar, hırsız olduklarına inandırıldılar ve sustular..
Öğrenilmiş çaresizliğinizden kurtulunuz ve lütfen sizlere açık açık “hırsız” diyen bu terbiyesizlere haddini bildiriniz artık arkadaşlar!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sertac, barisltd, anaeli ve bu kullanıcının diğerlerinden 8 teşekkürü var

KAMERA SİSTEMİ 03 Mar 2019 11:22 #12

• garip
  • Platin Uye
sen tam bunları yazarken, bir ili denetimden dönen arkadaşın raporu elime geçti, gelmeyen öğrenciler, hastane, ram ve kurum üçgeninde dönen raporlama işlemleri, çocuğuna ram raporu çıktığından bile haberi olmayan aileler, kuruma gitmeden aylık 200 TL alanlar, öğretmensiz kurumlar, kiralık diplomalar, bu sektörden nemalanan doktorlar, hemşireler, ram çalışanları ve saha çalışması, alan taraması adıyla sürek avına çıkanlar vs vs vs...
tüm bunların önüne geçmenin ön koşulu yüz tanıma sistemidir, ikinci olarak bu hastane, ram, kurum üçgeninde dönen organize işlerin üstüne gitmektir, insan hakları adına, vicdan adına...
tekrar söylüyorum, tüm bu olumsuzluklar arasında işini düzgün yapmaya çalışan, bu nedenle bedel ödeyenlere, ilkeli duruş sergileyenlere sözüm yok, nasreddin hoca da hırsızı suçluyor zaten,aşırı alınganlığa ve tüm sektörün avukatlığına gerek yok kanımca, yani bir kez de deyin ki:
-ey bakanlık 2005 yılında sosyal güvencesi olmayanlar da dahil olmak özel eğitime gereksinimi olan tüm bireylere desteğe başlandıktan sonra beraberinde suiistimaller çok arttı, bu durum kamuoyunda ve medyada tüm sektörü içine alan bir karalamaya dönüştü, bizler de bu durumdan rahatsızız, içimizdeki çürüklerin ayıklanması, niteliğin ve eğitimde bilimselliğin artması adına birlikte hareket etmeliyiz. alanımızdaki belli başlı sorun, sıkıntı ve yolsuzluklar aşağıda sıralanmış ve çözüm önerileri de karşılarına yazılmıştır. ödeneklerdeki bu kara deliğin önlenerek, oluşan tasarrufun yine bu çocukların eğitimine katkı olarak değerlendirilmesini talep eyleriz .
1- .......
2- .......
50- ......
Son Düzenleme: 03 Mar 2019 12:10 yazan garip.

KAMERA SİSTEMİ 03 Mar 2019 13:23 #13

• psycho01
  • Tecrubeli Uye
1) Sen kimsin? Denetimden dönen arkadaşın kim? Bu denetimci devletin memuruysa, onunla ne gibi bir özel ilişkin var? Gizli, özel, resmi bir evrak neden ve nasıl senin eline geçiyor?
2)Kamera dediniz taktık, inciğine cinciğine kadar bakılıyor. Kalkıp hala diyorsun ki; “yok gelmeyen öğrenci, yok gelmeyen öğretmen!” Geç bunları, hala provakatörlük yapıyorsun.
3)RAM raporunu ben çocuğun anası babası olmadan alamıyorum, ablaya abiye bile vermiyorlar. Kaç çocuk için mahkemeye başvurup vasi kararı çıkarttık biliyor musun?
4) Diyelim ki dediklerin gerçek; asıl pisliğin nerede olduğunu kendin söylemişsin. Doktor, hemşire, RAM ve eğer bunlar varsa bu iş MEM personeli baştan aşağı dahil olmadan yapılamaz. Kim bunlar;“DEVLET” Neredeymiş hırsız? “DEVLETTE” Üzerinden nemalandıkları kurum hangisinin karısının üzerine açılmış acaba?
5) Damar tanıma dediniz, yandaşları cihaz ihalelerine sokup sattınız. RAM’lara kurumlara fahiş fiyatlarla VPN hatları sattınız. (RAM’lar hala bunların faturalarını benim vergimle ödemeye devam ediyor) Biz iptal ettirdik, üzerine bir de sözleşmeyi bozma cezası yedik. Barkod sistemine geçilecek dediniz kurum tabelalarını değiştirttiniz bir Allah’ın kulu bakmadı. E-İmza dediniz, uyduruk bi flashdisk satıp bir kez bile kullandırtmadınız. Kamera gelsin herşey bitecek dediniz, hala kalkıp devletin hırsızlığını kurumlarda arıyorsunuz.
6) Yetmedi bu kurumların sırtına kene gibi yapışmalarınız. Evet şimdi de yüztanıma çığırtkanlığı yapıyorsunuz. Biz bilmiyor muyuz TÜBİTAK’la aylar öncesinde görüşmeler yapıldığını? Kendini çok önemli ve herşeyi herkesten önce bilen biri sanıyorsun. Neden bu çığırtkanlık? İhalesine sen mi gireceksin? Sen mi satacaksın makinaları? Ya da hangi yandaşın tetikçisisin? Bu sektörü yen yönetmeliğe mi hazırlama görevi verildi sana? Hep aynı numara; yaygara kopartın önce “yok bu kurumlar şöyle hırsız, böyle hırsız” sonra ne koparırsak bunların sırtından kar..
Denetleme yapamayan, kendi memuruna sahip çıkamayan devletin beceriksizliğini bu kurumlar daha nereye kadar ödeyecek?
Bıkıttınız yaptığımız işten, soğuttunuz. Şu çocuklara keyifle harcayacağımız fişek gibi enerjimizi aptal aptal yerlere harcattınız. Bu kurumlarda eğitim meğitim bırakmadınız. Yüzü gülen keyifle çalışan ne personel kaldı ne de iş veren.
Mesleki gelişim, eğitim kalitesi, bilimsellik vs. vs. En son ne zaman konuşuldu bu forumda? Neden kimse bir başarı öyküsü anlatamıyor? Neden kimse bir çocuğa şunu nasıl öğretirim diye sormuyor? Herşey dört dörtlük dimi?
Getirin kardeşim yüz tanıma, neremizi tanıyacaksa tanısın. Sizden korkan sizin gibi olsun!
Adam gibi getirin ama altına kaçıran bebeğin poposunu da tanısın, doğuruncaya kadar çalışmak zorunda kalan personelin poposunu da tanısın! Ödeneğini alamayan patronun boş cepli poposunu da tanısın! İnsanız biz insan, personeli de, iş vereni de, öğrencisi de, ailesi de insan bunlar hep. O tepede yumuşak koltuklarında oturanlar “insani faktörleri” görebilme becerisine erişmeden Senin gibi tetikçileri kullanarak ne takarlarsa taksınlar, biz hepimiz hırsızın kim olduğunu gayet iyi biliyoruz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, sertac, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 9 teşekkürü var

KAMERA SİSTEMİ 03 Mar 2019 14:41 #14

• garip
  • Platin Uye
ne kadar çok bağırıyorsun yahu? yok gizli ilişkiler, yok tetikçi falan filan... bir söz vardır bizim ülkemize çok uyan, en çok bağıran en çok yalan söyleyendir diye.. şimdi oturup sana madde madde yanıt mı yazayım? o ili, denetçiyi, raporu nasıl gördüğümü mü yazayım? bilip de ne yapacaksın, minareyi çalan kılıfını hazırlamış zaten, daha geçen gün yazdım bir ilde bir gecede bir kaç kurumda birden kameralar aynı anda çalınmış (!) diye, hepiniz kafanızı kuma gömdünüz. evet o kameraları çalınanların ilindeki rapordan bahsediyorum. evet doğru söylüyorsun, devlet çalışanının o hakedişleri hazırlayanların karısı, kardeşi, bacanağı, damadı üzerine gösterdiği kurumlar bunlar; kurum, ram, hastane sacayağı üzerinden oluşturulan soygun düzenini de hepimiz biliyoruz. bunlar bitsinn diyorum, hem nalına hem mıhına vuruyorum, devlet içinde buna bulaşanları da yazıyorum, bunlarla ortak çalışanları da , eylül 2018'de kameralı sisteme geçilmesine rağmen, sırtını bir yerlere dayayıp bunu iplemeyenleri de yazıyorum; neden mi yazıyorum? onların hırsızlıklarının, yolsuzluklarının bedelini hepimiz ödüyoruz da ondan, şimdi anladın mı?
ben senin gibi at gözlüğü takıp burada, bez, popo üzerinden ajitasyon yapmıyorum, herkesin bildiğini burada afişe ediyorum kafamı kuma gömmeden, bunlardan kurtulmak için!
şimdi istediğin kadar bağırabilirsin!

KAMERA SİSTEMİ 03 Mar 2019 17:02 #15

• psycho01
  • Tecrubeli Uye
Bağırmak mı? Ajitasyon mu? Hırsızlık mı? Böyle diye diye sindirdiniz bu insanları! Ajitasyon dediniz; yaptıkları işi anlatamadılar, bağırıyorsun dediniz; konuşamadılar, hırsızsınız dediniz; haklarını isteyemediler. Evet sen iyi bir provakatör olduğun kadar iyi bir demogogsun da ama ben yemem ve bu sektördekiler de yemeyecek artık! Sen ve senin gibiler susacak ve biz konuşacağız! Bir mehmet demirtaşımsı bir şey vardı neydi o hatırlayan var mı? Nerede şimdi bu eleman? Bi de kurum satın almaya niyetli ukala bi tıfıl dolanıyor bu aralar? Durup durup kuyuya bir taş atıyor, Sonra kayboluyor!
Bağırmaksa bağıracağız, ajitasyonsa yaptığımız işi anlatacağız, hırsızlık mı? Bunu diyene de, göğsümüzü gere gere “asıl hırsız senin ağa paşandır” diyeceğiz. Alnımız açık, vicdanımız rahat. Bırakın bizi keyif aldığımız işi hakkıyla yapalım yeter artık!!!
Elinde belge varsa çıkarır delikanlı gibi ortaya koyarsın, dersin ki; arkadaşlar biz her türlü yasaya yönetmeliğe uymak için popolarımızı ( takmışsın ya oraya) zorluyoruz. Bak devlet bizim hakkımızı korumuyor birleşelim, bak böyle işler oluyor mağdur oluyorsunuz birleşin hareketlenin bir araya gelelim dersin, adamsın derim elini öperim.
Devletin pisliğini, insanları sindirip sindirip, hayatını bu işe adamış çalışanlara bilinçli ve “sistematik duyarsızlaştırma” içinde yamamak provakatörlüktür, tetikçiliktir, yalakalıktır, demogajizasyondur.. Devlet kendi lekesini kendisi temizlesin, pis ellerinizi çekin artık yakamızdan!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fuykun

KAMERA SİSTEMİ 04 Mar 2019 12:46 #16

• garip
  • Platin Uye
"Evet sen iyi bir provakatör olduğun kadar iyi bir demogogsun da ama ben yemem ve bu sektördekiler de yemeyecek artık! Sen ve senin gibiler susacak ve biz konuşacağız! Bir mehmet demirtaşımsı bir şey vardı neydi o hatırlayan var mı? Nerede şimdi bu eleman? Bi de kurum satın almaya niyetli ukala bi tıfıl dolanıyor bu aralar? Durup durup kuyuya bir taş atıyor, Sonra kayboluyor!"

dünden beri pusuda bekliyorsun hadi sana son bir yanıt yazayım da pusudan çık!
yukarıda birinden bahsetmişsin birkaç yıl önce önüne gelene saldıran bir şebekti, bir sahtekardı, adı md; bu forumda eskiden yorum yazanların birbirlerine mesaj yazma seçeneği vardı,sen bilmezsin "sözde" yeni üyesin, o kalktı neden biliyor musun? o şebekle özelden küfürleştiğimiz ve işin sonu randevulaşmaya ve düelloya kadar dayandığı için, site yönetimi bu özelden mesaj yazma uygulamasını kaldırdı. yani yanlış kişileri aynı kefeye koyuyorsun. bir de bir tıfıldan bahsediyorsun, tıfıl mıfıl kim bilmem ama o tıfılsa sen de tıfılsın zira bu forumda "yeni üye"sin, adın da hitchcock'un en ünlü filmini çağrıştırıyor, demem o ki, kendi adını ya da kurumunun adını yazmayan hiç kimsenin başkasına "sen kimsin" diye sormaya hakkı yoktur bu forumda.
yukarıda sistematik duyarsızlaştırma demişsin ya, ben de sana çok kullandığım "ayna tutma tekniği"yle yanıt vereyim dedim...
tekrar konumuza gelecek olursa sahtekarların sahtekarlıklarının bedelini herkes ödediği için o sahtekarlarla mücadele ediyorum, onlar ister özelde olsun, ister kamuda, ister bireysel, ister organize; bilmem anlatabildim mi...
Son Düzenleme: 04 Mar 2019 13:40 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.358 saniye
Sistem Kunena Forum