Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Rehber Öğretmen, Kurum Müdürü

Rehber Öğretmen, Kurum Müdürü 21 Mar 2019 08:15 #1

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Arkadaşlar merhabalar. forumda bununla ilgili başlıklar vardı okudum ama yanıt almak istediğim durum biraz farklı. bir kurumun rehber öğretmen ya da psikolog pozisyonu kaç gün boş kalabilir? bununla birlikte kurum nüdürü istifa ettiği takdirde halihazırdaki rehber öğretmen'i ya da psikolog'u vekaleten atayıp yine rehber öğretmen ya da psikolog'un pozisyonunun boşta kalma süresinden faydalanabilir miyiz? yanıtlarınız için şimdiden teşekkkürler. iyi çalışmalar.
Son Düzenleme: 21 Mar 2019 08:17 yazan havadabulut.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Rehber Öğretmen, Kurum Müdürü 21 Mar 2019 10:38 #2

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
soru net değil konu biraz karıştı. gibi.

Rehber Öğretmen, Kurum Müdürü 21 Mar 2019 10:55 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sadece MEB uygulamalarından hareketle

Sorularınınızın cevabı hayır olmalı.

Zorunlu eleman olmadan olmaz.

Psikolog müdürlüğe vekalet ederse onun görevleri ne olacak?

Bence risk almayın.

Rehber Öğretmen, Kurum Müdürü 21 Mar 2019 11:00 #4

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
MADDE 44
(2) Çeşitli sebeplerle örgün eğitim kurumlarında ders yılı içinde, diğer kurumlarda dönem içinde görevinden ayrılmasıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksatacak olan eğitim personelinin yerine, on gün içinde kurum yönetimince görevlendirilmek üzere eğitim personelinin teklifi yapılır ve ilgili merci tarafından da on gün içinde çalışma izni düzenlenir. (Ek cümle:RG-20/6/2017- 30102) Ancak rehber öğretmenin görevinden ayrılması durumunda yirmi gün içinde kurum yönetimince görevlendirilmek üzere bir rehber öğretmenin görevlendirme teklifi yapılır ve ilgili merci tarafından da on gün içinde çalışma izni düzenlenir.
(3) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Zorunlu sebeplerle müdürlüğün boşalması hâlinde kurucunun teklifi de dikkate alınarak yeni müdür teklifi yapılıncaya kadar kurumda müdürlük veya müdür yardımcılığı yapma nitelik ve şartlarını haiz biri, valilikçe müdürlüğe vekâleten görevlendirilir. Vekâlet süresi üç aydan fazla olamaz ve bu süre uzatılamaz. Vekâleten görevlendirilenler, vekâlet ettikleri personelin haftada girebileceği ders saati kadar derse girebilirler.
(
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye
Sistem Kunena Forum