Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sayın Yetkili,

Sayın Yetkili, 10 Tem 2019 17:52 #41

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Bu adalet mi? Bu hak mı?

Değerli arkadaşım,

İnan ki, kamera sistemi, yüz tanıma sitemi veya herhangi bir biyometrik takip sistemi adaletsizlik veya haksızlık bağlamında bir çare olur diye zerre kadar düşünsem hiç tereddüt etmeden desteklerdim.

Ama böyle bir şeye inanmıyorum.

Mesele çocuğu kapıdan sokup 1 saat içeride tutmaksa bunu her kurum kolaylıkla gerçekleştirebilir. Hatta bu işi suistimal ettiği iddia edilen kurumlar daha kolay gerçekleştirir. Ben her velimi her istediğim saat kuruma getiremem, nazını niyazını çekmem gerekiyor ama diğeri servise toplayıp kurum kapısından içeri sokar. Önlerine bir çizgi film açar, 1 saat sonra gönderir.

Yani esas mesele çocuğun kapıdan girip çıkması değil.

Kaldı ki, yazılı olmayan bir sözleşme ile hizmet vermek durumunda kalan biz kurumlar neden devamsızlık yapan velinin yükünü ve sorumluluğunu taşımak ve bedelini ödemek zorundayız.

Varsayalım ki, devlet uçak bileti rezervasyon ücretlerimizi karşılasaydı kaçırdığımız veya binmediğimiz uçuşların parası ödenmeyecek miydi?

Devlet 1 aylığına işyerimizi kiralasa 5 gün kullanmadık deyip kiramızı mı kesecekti?

Bu ve buna benzer gerekçelerle ben bu sistemin zerre kadar yararlılığı ve işlevselliği olduğunu düşünmüyorum.

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Burada esas sorumluluk ailenindir. Aile gelmiyorsa, hizmet almıyorsa benim değil, onun parasını kessin.

Bu iş bu yöntemlerle çözülmez. Sadece paraya ve tasarrufa dayalı önlemlerle varacağımız nokta belli. Yüz tanıma gelirse 6 ay, 1 sene sonra da şurası eksik kaldı deyip önümüze başka kısıtlamalar koyacaklar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen, bozkurt007

Sayın Yetkili, 10 Tem 2019 18:51 #42

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Bunda bir sıkıntı yok ki.

Benim itirazım: doğrusu ile yanlışı bir sistem uygulanıyor. Bir kısım kurum buna uyuyor. Ciddi zararda. Birileri bir şekilde uymuyor. Rahatları yerinde.
Bu adalet mi?
Kendileri itiraf ediyor. İlçeler denetim yapmıyor diye. Niçin denetim yapmıyor bu ilçeler? Madem denetim yapmadıklarını biliyorsunuz yaptırsanıza.
Bu görevi suistimal değil midir?

İstanbul da pek çok ilçede düzgün denetim yok. Türkiye de pek çok ilçede denetim yok.

Bunun neresinde adalet var.

Biz bu sisteme uyuduğumuz için enayi miyiz?
Bir kurum sahibi arkadaşım arabasını sattı, biri arabasını sattı yetmedi evini satılığa çıkardı. Yazık değil mi?

Benim yaptığım aslında hem sektörü hem denetim mekanizması kuramayan veya uygulamayanları ikaz etmek.
Var olan adaletsizliği ifşa etmek.

Gene yazayım. Adalet bu mu?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bozkurt007

Sayın Yetkili, 10 Tem 2019 22:26 #43

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın tartanc bu kadar elestirin ,veryansın, sitemin v.s yorulmadım mı?elbet birileri seni duymuştur. Artiķ bırakında su akar yolunu bulur veya bulmaz.

Sayın Yetkili, 10 Tem 2019 22:36 #44

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Yorulan sıkılan bu forumu okumasın yorum da yazmasın bence yorulmayanlarla kimseye saygısızlık etmeden yazanlarla yola devam su zaten akıyo yol acacak durumu olanlar yolu acmaya calışıyor bence imkanı olmayanlarda yazmalı destek olmalı veya elinden ne geliyorsa ben kimsenin ellerini bağlayıp durmaması düşüncesindeyim
Ne demişler karınca misali en azından safımız belli olsun
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sayın Yetkili, 10 Tem 2019 22:48 #45

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sana mı soracam okuyup okumayacagi mi?.senin adın mi çetin bey ..ben doğal olarak beyan etmiş bir konuyu ironi yapıyorum.katildigim konuda var katılmadığım.bu foruma 7 ile 8 yıldır yazıyorum.ve yazmaya da devam edeceğim..

Sayın Yetkili, 11 Tem 2019 00:05 #46

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Sayın serkan198125
Birisine direk cevap olarak yazdıgım yorumlarım sayın şu kişi diye başlar şimdi olduğu gibi.
Size karşı yöneltilmiş Kötü bir kelimem olmadıgı gibi böyle bir mesaj yazmaktan pek hoşnut değilim
Tabiki de siz bana bişey soramazsınız, ne de ben size bişey sorarım. Herkes istediğini okusun yazsın saygı çerçevesinde
Nasıl ki size düşüncenizi yazmanız için bir hak verilmiş ben de bana tanınan hakkı kullanarak düşüncemi söyledim saygısızlık etmeden size uyar uymaz bilemem
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sayın Yetkili, 11 Tem 2019 08:13 #47

• tartanc
  • Platin Uye
Söylesem tesiri yok. Sussam gönül razı değil.

Belki haksızlığı engelleyecek gücümüz olmayabilir. Ama haksızlığa itiraz etmeliyiz.

Sayın Serkan,
İnsan doğru bildiği yolda yorulmaz.

Bu sistem her açıdan büyük haksızlıklara yol açmıştır. Denetim yapmayanlara niçin diye sormayacak mıyız?
Bu sektör için adaletli olun demeyecek miyiz?
Son Düzenleme: 11 Tem 2019 08:41 yazan tartanc.

Sayın Yetkili, 13 Tem 2019 13:17 #48

• tartanc
  • Platin Uye
Benim yazdıklarıma çok kızan olduğunu biliyorum. Hatta söyleyin de böyle yazmasın mesajları geliyor.

Birilerinin Eylül ayından beridir bir şekilde sürdürdükleri kirli durumları açık açık olmasa da yazıyoruz. Rahatsız olan, olmaya devam edebilir.

Bu sisteme uyanlar bankalara borçlanırken, arabasını, evini satarken, birileri bu sisteme uymayarak haksız kazanç elde etmektedir.
Denetleme görevi olanlar anlaşılıyor ki bu görevlerini yerine getirmemektedir.
Bırakın kombiyi filan. Lütfen şu görüntülere bakınız.
Sadece düzgün denetim talebimiz var.
Şu yanlış anlaşılmasın düzgün ücret ve düzgün yönetmelik isteğimizden hiç vazgeçmedik.
Kesinlikle yüz tanıma sistemi geliyor.
Bu sistemi destekliyor ve talep ediyorum.
Asıl o zaman durum daha net anlaşılacak.
O zaman bazılarını tuhaf ilişkiler de kurtarmayacak.
Son Düzenleme: 13 Tem 2019 13:18 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29
Sayfa oluşturma zamanı: 0.360 saniye
Sistem Kunena Forum