Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: YÖNETMELİK 05.09.2019

YÖNETMELİK 05.09.2019 07 Eki 2019 08:59 #89

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
tartanc yazan:
İsmail78 bey,

Dikkat ediyorum da uzun zamandır yazmıyor idiniz. Sonra yazmaya başladınız. Özellikle benim yazdıklarımın altına. Herhalde bir rahatsızlık verdim.

Siz tam olarak ne yazdığımı her halde anlamadınız. Hem de hiç.Sorun kişisel değil.

Bu kamera sisteminin uygulanması yüzünden zor durumdayım diye bir şey yok. Bu sistemi uygulayan herkes zor durumda. Kimi evini sattı kimi arabasını. Kim bilir siz bu sisteme uyup da zor durumda olan arkadaşlar olunca oh oldu mu diyorsunuz? Sisteme uyumayıp da oh diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?
Bu sıkıntılar sonuçta sistemsel değil mi?

Burada istediğim adil, objektif ve doğru denetleme bundan mı rahatsız mı oldunuz acaba?

Tavsiye istemedim. Tavsiyenizi kendinize saklayın lütfen. Zamanında birisi mahkeme de söylemişti. '' rüşvetin belgesi mi olur''diye...

Kendimce doğruları yazmaya devam edeceğim. Rahatsız olan rahatsız olmaya devam edebilir. Sektör artık arınmalı.

Karşılastırmalı bir denetim isteyince rahatsızlık düzeyi yükseliyor.Hiç yazmayanlar dahi yazmaya başlıyor.

Herkes bu sisteme uymuyor mu? ''Ayağımıza sıkmak'' ne demek?

Gerçekten ne oldu?

Başka bir konuya yazmıştım.Buraya da not düşeyim.

Size şimdi tarihsel bir şeyler anlatayım:

01.06.2006 dan önce özellikle Shçek e bağlı iken, o zaman ki pek çok kurum sahibi çok para kazandı. Nasıl mı? Örneğin. Çok eski tarihlerde ücretler yüksekti zaten. Bireysel sayısı yanlış hatırlamıyorsam, 24 idi. Grup eğitimi sayısı 36 idi. Veren var mıydı? SSK Bir gün ödemeleri durdu. 3 5 ay basit incelemeler yaptı. Neler çıktı neler? Adı çok duyulan dernekler ve vakıflar da dahi sıkıntılar çıktı. Sabah gazetesinin pazar ekinde 4 sayfa bir kurumun fotoğrafı da konularak yolsuzluk konusu işlendi. Kurumların 24 saat çalışsa bile oda sayısına göre o kadar öğrenciye fatura kesemeyeceği ortaya çıktı.

01.06.2006 MEB geçtikten sonra ,ram raporunun yetmesi nedeniyle,sektörde kurum sayısında patlama yaşadı. Bu dönem ne oldu? Bir öğrenci 3-5 kurumda eğitim alıyormuş gibi gösterildi.Eğitimciler ise 7-8 kurumda çalışıyormuş gibi gösterildi.

2008 de mebbisin gelmesi bazı şeyleri önledi.Buna rağmen kiralık diplomalar gündeme geldi.

Demem o ki bu sektörün kendine yaptığını başkası yapmadı.

Daha çok şey yazabilirim.

Şimdi bütün bunlara karşı çıkmak gerekir. Yanlışa yanlış denmez ise sektör arınmaz.

Şimdi bir adım atma zamanı. Sektör denetim istiyor. Güzel değil mi?

bu arada diline yüreğine sağlık sn.tartanc.
çok güzel tespit çok güzel açıklama çok güzel yaklaşım. forumlarda şimdiye kadar yazılmış en iyi yazı.
saygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

YÖNETMELİK 05.09.2019 09 Eki 2019 09:12 #90

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
hala ramlar biz nasıl iş yapacaz deyip evde destek eğitimi raporunu oluşturamayız bize böyle bir yazı gelmedi diyorlar.

bugun bir yönetmelik çıksa ve dese ki öğrenciden alınan kdv dahil 85 tl yi 1 defalık olmak üzere iade edin diye yeminle meb 40 defa arar hemen ücreti tahsil edelim yoluna gider ve yönetmelik anında uygulanırdı.

bu nedir arkadaş. yönetmelik çıkalı 1 ayı geçmiş 3/10/2019 da daha yeni okullu öğrenciler sıkıntısına hamle yapılmış ve hala evde egitim ile ilgili bişey yok. vermicekseniz söyleyin de biz de velilerimize ona göre bilgilendirme yapalım

YÖNETMELİK 05.09.2019 09 Eki 2019 09:34 #91

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
merhabalar arkadaşlar.

ayrı başlık altında da yazmıştım ama maalesef cevap veren olmadı.

yönetmelik değişikliği ile gelen ''doğal afetler veya çeşitli nedenlerle bakanlık, valilik ya da kaymakamlıkça alınacak tatil kararları veya engelli bireylerin kuruma gelmemesi nedeniyle yapılamayan eğitimler takip eden aylarda yapılır.'' kısmıyla ilgili haziran telafilerini mebbis hâlen güncelleme vermediği için mi yapamıyoruz yoksa yanlış mı yorumladık?

iyi çalışmalar.

YÖNETMELİK 05.09.2019 09 Eki 2019 10:08 #92

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle derneklere üye olun. Ben özerkder üyesiyim. Grupta bilgi ve belge yayınlanıyor.

1-meb in evde eğitim için yayınladığı bir yazı ile skr dışında teki branş olmak üzere 3 doktordan daha evden çıkmayacağı için evde eğitim raporu isteniyor.

2-haziran ayı telafisi bitti.bu ay da temmuz telafisi bitecek.
Son Düzenleme: 12 Eki 2019 09:25 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: havadabulut

YÖNETMELİK 05.09.2019 09 Eki 2019 11:52 #93

• Emin.buzludag
  • Emin.buzludag Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
evde eğitim sadece fiziksel öğrenciler için mi geçerli bilgisi olan varmı !!

YÖNETMELİK 05.09.2019 11 Eki 2019 09:35 #94

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
ewt fiziksel öğrenciler için geçerli 3 imzalı rapor. ayrıca ram gidip evde değerlendirecekmiş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye
Sistem Kunena Forum