Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Enayi miyim?

Enayi miyim? 26 Kas 2019 11:35 #9

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bakanlığın bu konuda alacağı bir önlemi tehditmiş gibi anlatmak en basit tabiriyle gevşeklik. Burada yazan kurumların böyle bir kaygısı yok merak etmeyin isterse kapıya adam diksinler. Bir de teftişe gelen müfettişi tehdit etmek döt ister .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Enayi miyim? 26 Kas 2019 11:57 #10

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Bakanlik ne yapsa haktir. Kaldi ki bakanligin yapacagi takip sistemi ve egitim kalitesine yonelik tum girisinleri sonuna kadar destekliyorum. Aramizdaki dolanbaci seven kisilerin ayiklanmasini ben de sonuna kadar istiyorum.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Enayi miyim? 26 Kas 2019 13:46 #11

• boliboliembombo
  • boliboliembombo Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 2
bu konunun enayilikle ne alakası var. kamera sisteminden öncede gelmeyen hiçbir öğrencimi faturalandırmıyordum kamera sistemi geldikten sonra da faturalandırmıyorum. vermediğim bir eğitimin parasını ben nasıl alabilir. müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama Allah dan korkmayıp kulundan korkuyoruz. devletten haksız kazanç almayıp tüyü bitmemiş bebeğin hakkını yememekse enayilik evet en büyük enayi benim. bu haksız parayı alanlarıda Allah a havale ediyorum

Enayi miyim? 26 Kas 2019 14:47 #12

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
önüne gelen kurum açmaya çalışırsa tabiki bu duruma geliriz... öncelikle kota olayı yürürlüğe konmalıydı , sonra ise tam anlamıyla etik uygulanabilir ve kimsenin hak etmeden bir kuruş bile almasını önleyecek bir takip sistemi kurmalıydı ama bunu yaparken de maliyetleri, herşeyi iyi araştırıp işini iyi yapan kurumları harcanmamalıydı... kurumların tek beklentisi buydu ama beklentilerin neresindeyiz ki şuan !!! malesef bizleri enayi yapan mevcut sistem ...
Son Düzenleme: 26 Kas 2019 14:49 yazan türkiyem.

Enayi miyim? 27 Kas 2019 10:50 #13

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
Nasreddin Hoca misali hırsızın hiç mi suçu yok. Arkadaşlar buradaki paylaşımlarınız inanın bu kurumlara hiç fayda sağlamıyor. Bu kurumlar hiç mi iyi bir şey yapmadı? Hep olumsuzlukları mı icra ettiler? Daha öncede söylediğim gibi yine tekrarlıyayım. Sistemsel bir hata var ve bu sistemsel hata devam ediyor bu hata gittikçe büyüyor. bizler,onlar daha da büyütüyoruz. özel eğitim sadece para değildir. hata hiç para olmaması lazım. bütün bu kısır döngü devletin verdiği bu paraya takılıyor ve oradan sorunlar üretiliyor. Ailenin ve öğrencinin özel eğitimden önce ve sonraki psikolojik,eğitim,sosyolojik,fizyolojik gelişimi nasıl olmuştur hep göz ardı ediliyor. Sosyal devlet anlayışında ailelere biz çocuğunuz için bu kadar ödeme yaptık demek nedir. minnet etmektir devlet minnet etmez. hastahane, devlet okulundan yararlanan bireylere de devlet biz bu bireye bu kadar harcama yaptık diye mesaj atıyor mu yok. özel eğitim çok zor bir alandır ve herkes ama herkesler de bu alanı daha da zorlaştırıyor ve bütün mesele de para ekseninde dolaşıyor. Napolyon ne demiş para para para. özel eğitim bu kadar sığ bir olaya (PARA) sığdırılmamalı. maalesef sığdırılıyor. burada yazanlar da bu işin süsü oluyor. ve selam.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, hayri_cetin

Enayi miyim? 27 Kas 2019 12:32 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sen nesi oluyorsun acaba?

Gönüllülük esasına göre çalışıyorsanız sıkıntı yok. Çalışın.

İnsanlar yaptıkları yatırımın ve hizmetin eşit koşullarda karşılığını almak istiyor.
Burada ki esas nokta dürüstlük.
25 sene sonra özel eğitimin zor olduğunu öğrendin. Bu çok önemli bilgi için teşekkürler.

Sadece ahkam kesmek veya yazılanlara cevap vermek için aklınıza ilk geleni yazmayın bence.

Bu işin doğru ve düzgün yapılması gerekiyor.
Düzgün bir ücret ve düzgün yönetmeliklerle kaliteli eğitim üretmeliyiz. Kimsenin hakkını yemeden.

Çok zor mu?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye
Sistem Kunena Forum