Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 30 Ara 2019 09:35 #9

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Son bir iki program değişikliğinde Bakanlığın genel kontenjan mı program kontenjanı mı şeklinde kafa karışıklığı yaşadığına dair duyumlar vardı. Şanslı siz olmayın ulaşabildiğiniz yetkililer vasıtasıyla emin olmadan adım atmayın derim ben..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 30 Ara 2019 11:14 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın tercih ben onay verilmediğini biliyorum. Arkadaşlar olduğunu söylüyorlar.
GENEL kontenjan mı? Program kontenjanı mı?
Bende öğreneyim.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 12 Oca 2020 00:11 #11

• CHR
  • CHR Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
OZİNGA yazan:
Merhaba kurumumuzda yeterli öğrenci olmayan bir program yerine, KONTENJAN DEĞİŞİKLİĞİ OLMADAN program değişikliği yapmak istiyoruz .Eski bir kurumuz fakat dersliklerimiz diğer programları almak için yeterli büyüklükte(10m2).bahçemiz yok. Yönetmelikte buna uygun bir maddeyi bulamadım.Program değişikliği yapmamız için istenenler nedir bu konuda bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.Teşekkürler

KONTENJAN DEĞİŞİKLİĞİ OLMADAN diyiyorsunun ancak burada yeterli öğrenciniz olmayan programın kontenjanını sıfıra indiriyorsunuz. Yeni programın kontenjanınıda artrırıyorsunuz.
Ruhsatınızda ve Mebbiste bu iki programa ait kontenjan değişikliğiniz olacaktır bu nedenden yeni standartlar yönergesine tabi kalacağınızı düşünüyorum.
Son Düzenleme: 12 Oca 2020 00:12 yazan CHR.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 12 Oca 2020 13:35 #12

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Toplam kurum kontenjani hocam

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 12 Oca 2020 13:37 #13

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Tabiki de teker teker programlarin kontenjani degisecek. Adi uzerinde program degisikligi

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 07 Şub 2020 15:49 #14

• OZİNGA
  • OZİNGA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
fahrettin75 yazan:
tartanc yazan:
Program değişikliği kontenjan değişikliğine yol açar.

Bahçenizde yok ise,aynen devam edin.Bu değişikliğin oluru olmaz.

Program ve kontenjan değişikliği diyerek yollanıyor, şu oda yerine bu oda diyerek açıklamaya ilave programı ve iptal esilecek programı yazıyoruz.

Sadece odalar, yangın koridorunuz, engelli erişiminiZ kontrol edilip; yeni prog açılıyor eskisi iptal olup siliniyor

Hocam Yönetmelikte yer alan maddeye göre;

(2) (Değişik:RG-13/1/2017-29947) Kurucu veya kurucu temsilcisi mevcut binada
değişiklik yapmak suretiyle kontenjan değişikliği yapmak için 5 inci maddenin ikinci
fıkrasının (d), (ı), (k), (l) ve (m) bentlerinde belirtilen belgelerle birlikte kaymakamlık veya
valiliğe başvurur. 6 ncı madde doğrultusunda düzenlenecek raporun incelenmesi sonucunda 5
ve 11 inci maddelerde sayılan kurum açılacak bina ile ilgili şartlara uygun olduğunun
görülmesi hâlinde kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci
tarafından kuruma on beş iş günü içerisinde izin verilir. Bu süre, evrakın ilgili merciin
evrakına giriş tarihinden itibaren hesaplanır. Ancak binaya blok veya kat ilavesi yapmadan,
bina içinde ve dışında bulunan perde, kolon, kiriş, döşeme gibi binanın taşıyıcı unsurlarına
müdahalede bulunmadan hâlihazırda bulunan alanları; alçıpan, alüminyum, temperli cam gibi
hafif ve sağlam malzemelerle bölerek küçültme, aynı malzemenin kaldırılarak yapılan
büyütme işlemlerine yönelik tadilatlar var ise Genel Müdürlükçe belirlenerek internet
sayfasında yayımlanan standartlar dikkate alınarak il millî eğitim müdürlüğünce
görevlendirilen maarif müfettişleri/şube müdürleri veya uygun görülen başka personel
tarafından sadece değişen bölümler ile kurumun ortak alanlarının yeterli olup olmadığına
bakılarak
düzenlenecek rapora göre kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı veren
merci tarafından izin verilir.

Yazıyor ancak müfettişler baştan aşağı incelerim diyor. Neden sadece değişiklik yapılan bölümlere bakılmıyor denilince bakanlıktan görüş yazısı alın diyorlar.

Bu konuda yardım edebilecek var mı?

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ 12 Şub 2020 12:48 #15

• Msait
  • Msait Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
  • Teşekkür Sayısı: 1
Hocam iyi gunler ben kurumumu 2007 yilinda actim kontejanim 240 kisi bende fizik bolumu yok .fizik bolumunu acmak istiyorum okulun bahcesi var ama eskiden acildigi icin yapi denetim ve imar plani yok. Kontejan sabit kalacak sekilde benden imar plani veya yapi denetim istiyecekler mi okulu yeni yonetmenlige gore sin8flari d3gistirmeye gerek var mi
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.323 saniye
Sistem Kunena Forum