Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI????

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 00:45 #161

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
barisltd yazan:
Arkadaşlar haftalık 48 saat diye bir şey olamaz. İş kanununa göre 45 saatten fazla çalışmak yasak!

Ayrıca makina değil, insan bu! 48 saat çalışmak ne demek? 1 hafta değil, 2 hafta değil, aylar sürecek bir şey.

Normal zamanda 40 saati eksiksiz dolduran var mı ki, 48 saati doldurabilsin.

Bu iş telafiyle falan olmaz.

Bu öğretmenler, bu eğitimciler devletin atadığı, devletin sorumluluğunda olan kişiler. Ben kurumum adına 1TL bile istemiyorum. Ama personelimin ücretini, benim kiramı, vergimi, elektriğimi, suyumu, en azından bir kısmını BENİ KAPATAN İRADENİN üslenmesi lazım.

Avans verelim demekle git bankadan kredi al demek arasında olsa olsa faiz farkı olur. Bu bir imtiyaz da değil, bir nimet de değil.

Helal olsun hocam. Beton yetmez sana. Keşke herkes sizin gibi olsa.
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 00:51 #162

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
Bakan daha avans lafı bile etmedi biz burda doğmamış çocuğa don biçme peşindeyiz inşallah gönlünüzce olur herşey

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 00:52 #163

• Mondi
  • Mondi Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 10
Hocam bende bir calisanim kurum sahibi değilim.Ama çalışmadan maaş alacaksak bizimde kurum sahiplerimize yardımcı olup bu süreç sonunda onların yanında olmamız gerekiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, Takipci

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 00:54 #164

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Biz verecekleri paranın bedelini ödedik.
6 saat bireysel dersi yıllardır 8 saat olarak 2 fazladan ve karşılıksız yaptık.
Yani diyorum ki yıllardır biz vereceğimiz avansı verdik. Şimdi hakkımızı istiyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Takipci, Iyimserim

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 00:54 #165

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
Haftalık 40 saat zaten eksiksiz tüm personelin dersi doluyor .Telafi yapmak imkansız.Bu mücbir olayın cezasii neden haftanın 6 günü çalıştirilarak çalışana kesilsin.Devlet böyle bir şeyi teklif etmez .Telafiler haftasonu verilemez iş kanununa göre.45 saati geçemez. Mecbur yeni personel alacak. Telafi yapmaktansa şu an ki kisa çalışma ödeneğine herkes razi. Okul açılınca yine haftalık 40 saatle devam hiç bir personelin ücret artışında bile bunu kabul edeceğini düşünmüyorum. Şu geçen süreçte en azindan hocalarımızdan duyduğum bu.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mahsunkul

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 09:42 #166

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
Iyimserim yazan:
Mondi yazan:
Hocam eğer haftalık seans sayıları 48 olursa ek personel calistirmamiz gerekmez.Personelinde bu durumu anlayışla karşılayıp 6 gün 48 saat çalışmaya bir sorun yasatacagini dusuuyorum.
hicbir personel 48 saati kabul etmez kusura bakmayında bunlar etten kemikten insan insan. Bunlarin da aileleri var kazandığıniz paraya kiyin da gidin bir kac tane daha ogretmen bulun Telafileri de ona yaptirin ayıp yahu ayıp bunu ne de rahat soyluyorsunuz

Hala kazandığınız paraya kıyın kafası var arkadaş ne patron düşmanı insanlarsınız anlamıyorum,bu kurumlar olmasa ne yapacaksınız düşündünüz mü hiç?,konu net arkadaşım çalışmadığın zamanda maaş aldıysan fazladan çalışmak zorundasın kanunların izin verdiği ölçüde ki o da en fazla 45 saat ayda eder fazladan 20 seans(bununla biriken telafilerin erimesi mümkün değil),he yok almadıysan da zaten 8 saat dersine girer haftalık 40 saati doldurur çıkarsın
Sürekli patronara atıp tutan kesime sesleniyorum çalışmadan hak etmeden karşılığını vermeden hangi kafayla maaş istiyorsunuz?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, dönmez

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 09:54 #167

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
İş kanundaki telafi çalışmasının biz de bir karşılığı yok şu an için. Yönetmelik değişikliği gerekiyor. Hadi oldu diyelim ne yapacağız haftada 60 seans derse mi sokacağız öğretmenleri . Ek istihdam olmadan telafi falan yapılamaz .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 10:12 #168

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
smsnn yazan:
Iyimserim yazan:
Mondi yazan:
Hocam eğer haftalık seans sayıları 48 olursa ek personel calistirmamiz gerekmez.Personelinde bu durumu anlayışla karşılayıp 6 gün 48 saat çalışmaya bir sorun yasatacagini dusuuyorum.
hicbir personel 48 saati kabul etmez kusura bakmayında bunlar etten kemikten insan insan. Bunlarin da aileleri var kazandığıniz paraya kiyin da gidin bir kac tane daha ogretmen bulun Telafileri de ona yaptirin ayıp yahu ayıp bunu ne de rahat soyluyorsunuz

Hala kazandığınız paraya kıyın kafası var arkadaş ne patron düşmanı insanlarsınız anlamıyorum,bu kurumlar olmasa ne yapacaksınız düşündünüz mü hiç?,konu net arkadaşım çalışmadığın zamanda maaş aldıysan fazladan çalışmak zorundasın kanunların izin verdiği ölçüde ki o da en fazla 45 saat ayda eder fazladan 20 seans(bununla biriken telafilerin erimesi mümkün değil),he yok almadıysan da zaten 8 saat dersine girer haftalık 40 saati doldurur çıkarsın
Sürekli patronara atıp tutan kesime sesleniyorum çalışmadan hak etmeden karşılığını vermeden hangi kafayla maaş istiyorsunuz?
neden üzerinize alındınız acaba. Evet imkanı olsa personelini 45 değil 60 saat çalıştıracak kurumlar var.Sana paranı verdim benim için çalışacaksın diyen..Şubat ayinin odenegini tam alip personeline daha ilk haftadan açıklama olmadan size yarim verecem basiniziin çaresine bakın diyen Kuurum sahipleri var.Devletin verdiği ödenekten bile hakkı olan kısa çalışma odenegini eksik alacak personel var( Sgk asgariden yatirildigi icin)Şimdi ben mi bu adama destek olacam.Personelinin koruyup arkasında durmak yerine 2.kurumunu acan benden bu kadar diyen. Allah var yukarda Allah adaleti şaşmayan kul sormazsa hakkını Allah soracak hiç ölmeyecekmiş gibi hakka girmeye devam edenlere soruyorum. Siz bunları yapmiyorsaniz benimle aynı fikre sahip olmanız gerekiyor. Patronlara ayıp tutanmis.Neden ücretli ogretmenwkr des getirdi biliyor musun Idarecesinden kadrolu öğretmenine velisine kadar herkes destek verdi biliyorlar ücretli öğretmenin çalışma şartını.Rehabilitasyonlarda neden birlik olunmadı yukarda saydım nedenlerini. Zam olayında destek verdiler de ne oldu Adam dedi aldığım paraya ortak misiin?E bu halde bir zahmet paraniza kiyin ya kiyin.Sonra patron dusmani diyorsunuz.Isini hakkıyla yapan kuurmlara, idareci ve patronlara hakları sonuna kadar helal olsun
Sayfa oluşturma zamanı: 0.298 saniye
Sistem Kunena Forum