Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hani kimse mağdur olmayacaktı?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 00:55 #137

• gursezai
  • gursezai Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 0
Hepsini birden değil de kısmen yapan varsa batmasın, bir kaçını yapmaya devam mı etsin? (Kimse batmasın tabiki de)
Sn. Dengeeğitim,
Biz, kurumların belki 4, 5 ay para alamama ihtimalini düşünürken üzülüyoruz. "Hadi biz KÇÖ alacağız peki ya onlar?" diyoruz. Ancak, -bazılarını tenzi ederim- bizim esas maaşımızdan değil de asgari ücretin bir tık üstünden yatan maaşlarımızın KÇö karşılığı 1850 lira için "Siz yine şükredin" yaklaşımı neyin yaklaşımıdır?
Veremi gösterip sıtmaya razı etmek değil midir? Ben borçlarımı ödeyemezsem ya krediyle aldığım arabamı ya da krediyle aldığım evi satarım öğretmen olarak. 3bin lira maaşla anca bu kadarı oluyor. Peki kurumlar borçlarını ödeyemezse? Onlar için de senaryolar pek iç açıcı değil lakin el insaf...
Provakatör değilim öğretmenim. Eğitim emekçisiyim hem de iliklerime kadar. Onca yıl sustum ama artık bizim gibi sessiz çığlıkların da takati kalmadı.
Süreç hakkında çok güzel tespitleriniz var. Aynılarını ya da benzerlerini yaşamış binlerce öğretmeniz, yardımcı personeliz. Ama kurumlar sanki bir daha açılmayacakmış, kimsenin kimseye ihtiyacı olmayacakmış gibi yaşayanlar elbetteki bu sürecin kaybedeni olmaya mahkûmdurlar.
Saygılarımla...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: uyar66, recep9321, Takipci

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 01:05 #138

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tartanc yazan:
Devlet bir ödeme yaparsa şayet, kurumlar çalışanlarını unutmasın lütfen. 1800 lira kçö veya 1200 lira işsizlik parası ile kimse geçinemez.
#rehabilitasyonasahipçık

Diye twet attım. Bunu da buraya yazalım.

kçö son ayın brütü üzerinden değil son 12 ayın brütü üzerinden hesaplanıyor. bizim başvuru 27 martta kabul edildi, bugün işkur müfettişi aradı arkadaşların alacağı net ücretleri bildirdi. bizde asgari ücretli yok ama bu hesaba göre asgari ücretliler ya da maaşı asgari gösterilenler yaklaşık 1560 TL alacaklar 1800 TL değil, işsizlik de 1200 TL değil daha aşağılarda bilginize.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: uyar66

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 02:32 #139

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
Bir çok şehirden görüştüğüm eğitimci arkadaşlarım arasında yalnızca Ankara’da çalışan bir arkadaşımın mart maaşı tam yatırılmış. Yalnızca bir kişi. Bu arkadaşlarımın içinde yeni bebek sahibi olan kardeşlerimde var. Benim de 5 yıldır çalıştığım kurum mart maaşımı yarım ödedi bu kurumlar arasında mart maaşını tam yatıracağını söyleyip yarım yatırıp daha sonra telefonlarına bakmayan iletişim kurmayanlar var. Eğitimciler neden bu süreçte sosyal medyadan bize destek olmuyorlar diye soruyorsanız sanırım cevabı bu. Bazılarımız için bu sistemin savunulacak bir tarafı yok neresinden tutsak elimizde kalıyor. Bu düzeni savunacak enerjiyi motivasyonu bulamıyoruz.

Evet herkes için zor bir süreç ama bu kadar değil bu kadarı da şark kurnazlığıdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır elbet bu zor günler geçecek ama sanırım bu alanın emekçilerinin zor günleri hiç bitmeyecek.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: uyar66, rassmuss

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 05:42 #140

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
3 ay sonra kısa çalışma desteği bitipte kurumlar açılmazsa çok merak ediyorum olacakları
Son Düzenleme: 10 Nis 2020 05:44 yazan cemkilinc.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 05:50 #141

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Special education yazan:
Bir çok şehirden görüştüğüm eğitimci arkadaşlarım arasında yalnızca Ankara’da çalışan bir arkadaşımın mart maaşı tam yatırılmış. Yalnızca bir kişi. Bu arkadaşlarımın içinde yeni bebek sahibi olan kardeşlerimde var. Benim de 5 yıldır çalıştığım kurum mart maaşımı yarım ödedi bu kurumlar arasında mart maaşını tam yatıracağını söyleyip yarım yatırıp daha sonra telefonlarına bakmayan iletişim kurmayanlar var. Eğitimciler neden bu süreçte sosyal medyadan bize destek olmuyorlar diye soruyorsanız sanırım cevabı bu. Bazılarımız için bu sistemin savunulacak bir tarafı yok neresinden tutsak elimizde kalıyor. Bu düzeni savunacak enerjiyi motivasyonu bulamıyoruz.

Evet herkes için zor bir süreç ama bu kadar değil bu kadarı da şark kurnazlığıdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır elbet bu zor günler geçecek ama sanırım bu alanın emekçilerinin zor günleri hiç bitmeyecek.
Yıllık izin hakkınız yok muydu?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 11:14 #142

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
Var ama kullandırılmıyor ve kanunlara göre bu konuda çalışanın yapabileceği bir şey de yok.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 11:24 #143

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın cem biz de onu söylüyoruz fakat sektördeki arkadaşlarımız malesef biz avansı alalım da istersen kaç ay olursa olsun felsefesi sürüyor..

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 10 Nis 2020 11:28 #144

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
gursezai yazan:
Ancak görüyoruz ki Allah'ın bizleri sınadığı bu dönemde herkes er ya da geç asıl yüzünü gösterecektir.

Allah hepimize güç kuvvet ve selamet versin.

En son bu kadar çok Allah diyen kişi insanların çocuklarına beddua etmeye başlamıştı...

Banlandıktan sonra farklı biriymiş gibi davranmak mı moda oldu?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye
Sistem Kunena Forum