Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hani kimse mağdur olmayacaktı?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 12 Nis 2020 12:31 #153

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Banlanan hesaplar uçmuş gerçekten de.
Başka isimlerle yine gelirler belki.
Neyse,

Dün TV5 de bir öğretmen arkadaş çıktı. Objektif konuştu. Bizlerin sorunlarımızı da çok güzel anlattı. Kendisine teşekkür ederim.

Avans konusunda çalışmalar sürüyor. Şayet olursa istemeyen dediğim gibi almasın.

Bugün kü şartlar altında başka gerçekci bir çözüm önerisi var mı?

Yok avans borçlandıracakmış. Sen borçlanma güzel kardeşim.

Ben şu kadar yatırım yaptım. Bana hibe versinler. Oldu canım. Elbette. Başka isteğin var mı?
Uzaktan eğitim dedikleri sistemde en azından bence doğru değil. Gerçekci değil.

Ben avans istemiyorum. İsteme yahu. Alma.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 12 Nis 2020 13:07 #154

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Bu süreçte kimsenin suçu yok.

Kimse mağdur olmamalı.

Hiçbir çalışan ve kurum sahibi.

Fakat elbette zararımız olacak. Hepimizin her açıdan. Dünya ekonomisinin %25 küçülmesi öngörülüyor. Dünya ekonomisinden bize ne dimi? :blink:

Herkes ekmeğinin peşinde.
Mart ayı maaşlarında kimse mağdur olmadı bizde. Nisan Mayıs, Haziran için de, kçö ve işsizlik maaşı harici kesinlikle bir şeyler yapmak için uğraşıyoruz. Avans olmazsa kredi için başvurmuşduk. Onu kullanacağız.

Bu zor anları dayanışma ile atlatabiliriz. Herkes endişeli zaten.

Bu salgın bittiğinde, bir işimiz olacaksa, çalışma arkadaşlarımız olacaksa zor zamanda dayanışma olmazsa nasıl olacak?

Herkesin ailesi var.

Çok borçlanırız. Olsun. İlk defa çok borçlanmayacağız ki. Bu sefer gerçekten sağlık olsun.
Batarsak da en azından vicdanımız rahat olacak.

Sağlıkla kalın.

Sayın garip, o rakamlar bir hesabın ürünü değildi. Duruma dikkat çekmek içindi. Düzeltmemiz için teşekkür ederim.

Gerçekten içten yazmışınız. Teşekkür ederim.

Personelim “haketmediğimiz halde devlet desteğini beklemeden tam maaş ödemişsiniz, hakkınızı helal edin” dedi. Duygulandım.

Hal nedir ki? Haksızlık yapan ben değilim ki DEVLET, ben neden buna ortak olayım!

Diğer taraftan mali boyutunda, bu tarz seçimlerin uzun vadede karaya ulaşmada yara açtığının da farkındayım.

Ancak belki de destek, DEVLETTEN değilde, hiç ummadığınız anda elimden tuttuğunuz çalışanlarınızdan, bugünlerde bir kuruş almayarak hizmet verdiğimiz velilerinizden gelir..

Ne ekerseniz onu biçersiniz..

Virüs sadece insanları değil tüm sektörleri de hedef aldı. Yoğun bakımda olanlar, solunum cihazına bağlı olanlar olanlar, taburcu olanlar..

Sizce biz hangi aşamadayız? Sonrası malum.

Sağlıklı kalın.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 12 Nis 2020 13:09 yazan fahrettin75.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, AliGalipDursen

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 12 Nis 2020 14:31 #155

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Ne hibe ne avans sadece bilgilendirme .çeken çeker çekmeyen çekmez. meb den bir açıklama yapılmalı ivedi olarak.birakin artık kapalı kapılarda konuşmayı herkes her ayrıntısına kadar bilgilenmeli.
Son Düzenleme: 12 Nis 2020 14:33 yazan serkan198125. Sebep: Cumle
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 12 Nis 2020 14:39 #156

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 0
15 yılı doldurmaya ramak kaldı bu eğitim sektöründe bana göre hizmetinde emek vermeye. Kaç toplantı, kaç konuşma, kaç sıkıntı, kaç güzel günler gördüm hatırlamıyorum ama sonuçları hep aklımın bir köşesinde yer edindi. Bugüne kadar kurumların her sıkıntısında ilk feda edilecek olanın öğretmen olduğunu gördüm, ilk yıllarında çok iyi şartlara sahip iken bile kurumlar asgari ücretle çalışan öğtetmendi, bugün de aynı şekilde. Hakkını hukukunu bilen, konuşan öğretmen hiç bir zaman sevilmedi, istenmedi. Ben buna çalıştığım bir kurumda değil 6 kurumda da şahitlik ettim, yaşadım. Elbette hiç bir sorun bugünkü kadar büyük değildi ama küçük sorunlar karşısında görülen muamele büyük sıkıntılar için bize hep ipucu oldu, şunu anladım ne olursa olsun bu meslek devlet adam gibi bir yönetmeliğe katı bir şekilde uygulamaya koymadıkça öğretmen her zaman en zayıf halka seçilecekti. Benim iyi niyetli patronlarım bu sürecin ilk gün toplantı özetleri şu oldu ülkede.
1.Ücretsiz izin
2.Rapor alınması.
3. Maaşlar yok.
4.Kısa çalışma ödeneği ne gelirse.
5.Şartları tutmayanlar işsizlik maaşı
6.Telafi olursa aynı ücret.
7.45 saatten fazla çalıştırma mücadelesi.
8. Dernek federasyon toplantıları ile öğretmenin ö'si bile geçmeden kurumları kurtarmak için verilen mücadele.
9 tazminat hakkı mı, o nedir ki?
Biz gerçekten sizin için ne olduğumuzu artık biliyoruz boşuna yormayın güzel sözleri,( %1 istisna)
Onun için sosyal medya platformlarında bırakın da öğretmen dile gelsin, kurumunda zaten konuşturduğun yokki. Merak etmeyin çok bir şey değişmeyecek çünkü sektör aklı aynı kalacak.
Şunu da bilelim ki öğretmen sektörün ne kadar sıkıntıda olduğunu en az sizin kadar biliyor ama öğretmenin size güveni kalmamıştır, yarın öbür gün nasip olursa hepiniz düze çıkacaksınız ama emin olun mağduriyet kaldığı yerden devam edecek. Meslek kodlarına göre çalışanların taban ücretleri belirlenmedikçe bu ülkede özel sektör için hiç bir şey değişmeyecektir. Hak talep eden hep kötü olan olacak.
Sizler dernek dernek, federasyon federasyon gezmeye devam edin ama sakın öğretmen şartları düzeltmelerinden bahsetmeyin olur mu, nasıl olsa zor şartlarda mecburen çalışacak öğretmen çok, en ucuz kim çalışırsa en iyi öğretmen o olsun.
Neyse mevzu derin, konu çok, çözüm yok, kalın sağlıcakla...
Son Düzenleme: 12 Nis 2020 15:53 yazan Hako.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Iyimserim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.516 saniye
Sistem Kunena Forum