Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 03:04 #137

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 0
545, 19 TL yi tanıyan var mı , buralarda konuşulduğunu pek duymadım da. Mesela asgari ücretle gösterdiğim için bu oldu, bunu telafi etmeliyim ve bir daha asgari ücretle personel çalıştırmamalıyım diyen görüş ağırlıkta mı? Her şey açılacak merak etmeyin ama bu yaralar da kapanmayacak... Canım ülkem benim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: recep9321

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 07:45 #138

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu bahsettiğiniz 13 günlük ücretsiz izin desteği ,maaşla alakası yok asgari ücret alana da 5000 lira alana da aynısı yatıyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 17:34 #139

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
Bunun 17 günlük kısmını kurumlar tamamladı yani diyorsunuz hatta kurum az gördü bu ücreti ve asgariden maaşını yatırdığı için üstüne biraz daha ekleme yaptı çalışanlara diyorsunuz yani. Örnek olarak 3000 TL alan öğretmen brüt 4200 olsaydı alacağı 2500 TL üzerinde olacaktı ama kanun 1500 TL uygun görünce tamam mı oldu, ya da daha vahimi 3000 TL maaş alan öğretmen 450 gün şartını tutmayınca 545 TL kanun uygun görünce " ee kanun böyle buyurdu yapacak bir şey yok" mu diyorsunuz.
Yani hangi zamanda hangi kanun ağır basıyor bu sektörde anlamış değilim, vicdanı ne zaman kendimize kanun koyacağız bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa her şey düze çıktığında, bu süreci geride bıraktığımızda inşallah aynı kanundan bahseder, kanun ve yönetmelik ne diyorsa öyle hareket edilir. Evet kurumlar mağdur, sektör sahipsiz, işveren sıkıntıda. Bütün bunlar baş göz üstüne derdiniz derdimiz ama 545 TLyi öğretmene reva gören bir kanun karşısında işveren sessizliği bize çok şey anlatıyor. Arkadaş anlatıyor : Geçen dedim ki patrona 545 TL yatmış bunun için ne diyorsunuz? " Cevaba bakın. "devlet onu size verdi ama devlete selam söyleyin çünkü işveren bağkurlu olduğu için onu bile alamadı." işte sağda solda yazan öğretmenler varya bu cümlelerin kurbanı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: recep9321

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 17:51 #140

• reha
  • reha Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 62
  • Teşekkür Sayısı: 4
Anlayamıyorum..Gerçekten ucretsiz izin parasını veya kçö alındığında bunun üzerine ekleme yapan kurumlar var mı? Gerçekten 545.. TL verilpte size o kadar veriliyor bize onuda vermiyorlar diyen kurumlar var mı?
Son Düzenleme: 12 May 2020 17:52 yazan reha.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 17:52 #141

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Ben bu yazdıklarınızın hiç birini demedim Ama siz öyle diyorsanız öyle olsun

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 18:11 #142

• Takipci
  • Takipci Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 1
545 ve kçö nün üstünü Veren Var hatta mayısında üstünü tamamlayacaklar.
reha yazan:
Anlayamıyorum..Gerçekten ucretsiz izin parasını veya kçö alındığında bunun üzerine ekleme yapan kurumlar var mı? Gerçekten 545.. TL verilpte size o kadar veriliyor bize onuda vermiyorlar diyen kurumlar var mı?
Son Düzenleme: 12 May 2020 18:13 yazan Takipci.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 18:42 #143

• Deniz-okyanus
  • Deniz-okyanus Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
  • Teşekkür Sayısı: 17
Anlamıyorum bukadar anlamakta niye zorlanıyorsunuz tabiki üstünü tamamlayan kurumlar var . Her kurumu aynı kefeye koyuyorsunuz bilmeden etmeden herkesin günahına giriyorsunuz . Türkiye’deki her kurum aynı değil siz kötüye denk geldiniz diye hepsi öyle olacak anlamına gelmez . Bi karalama kampanyası başlatılmış her tarafta kurumlar rand Peşinde kurumlar çalıyor kurumlar hırsız yaşla kuruyuda yakıyorlar ama dilerim allahtan her kim bu iftiraya katılıyorsa misliyle ona geri dönsün bi iki kötü kurumun yanında iyileride yakacaklar bunun vebalini kaldıracak güçte hissediyorlar kendilerini okey problem yok buyursunlar devam etsinler
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, Takipci

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 12 May 2020 22:04 #144

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Deniz-okyanus yazan:
Anlamıyorum bukadar anlamakta niye zorlanıyorsunuz tabiki üstünü tamamlayan kurumlar var . Her kurumu aynı kefeye koyuyorsunuz bilmeden etmeden herkesin günahına giriyorsunuz . Türkiye’deki her kurum aynı değil siz kötüye denk geldiniz diye hepsi öyle olacak anlamına gelmez . Bi karalama kampanyası başlatılmış her tarafta kurumlar rand Peşinde kurumlar çalıyor kurumlar hırsız yaşla kuruyuda yakıyorlar ama dilerim allahtan her kim bu iftiraya katılıyorsa misliyle ona geri dönsün bi iki kötü kurumun yanında iyileride yakacaklar bunun vebalini kaldıracak güçte hissediyorlar kendilerini okey problem yok buyursunlar devam etsinler

Hocam sizr katılıyorum genelleme yapmak hoş bişey değil. Kurunun yanında yaş yanması kabul edilemez. Size katılmadığım tek sonu kuru oranının sizin dediğinizin tam tersine olması. Yani ne yazıkki kötü olan bir iki kurum değil. İyi olan bir iki kurum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.410 saniye
Sistem Kunena Forum