Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Duyuru yarın..yorumlari alalim

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 13:11 #33

• dlny
  • dlny Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: 0
Çok teşekkür etmeliyiz yetkililere yoksa ayın 25 ine de fatura kesebilirdim hep yaparım da böyle şeyleri hatırlatmaları iyi oldu. Şimdi dikkat edeceğim tarihlere
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 14:48 #34

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
Hani ne oldu dün dediler yarını bekleyin felan? Virüsle alakalıda açıklamada yapacaz basın açıklaması felan bekliyoruz en sonunda sosyal mesafeden bahsediyorlar. Dernekte aynısını yapıyor galiba. Çözüm yok sanırım. Dün ücretliler bugün kuran kursu aldı. Yakında amarör antrenörlerde hoca diye maaş bağlanır. Bir tek bize yok galiba
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 14:58 #35

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
eğer sektörle ilgili ciddi bir destek ram raporlarının uzatılmasıyla ilgili gerekli adımlar atılmazsa;

herkes a'dan z'ye oturduğu koltukları devretmelidir.

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 15:26 #36

• syhmsflz
  • syhmsflz Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 3
Açıklama yapıldı mı? Nerden takip edebiliriz?

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 15:51 #37

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
Mehmet bey güzel talep etmiş. İnşallah bişey çıkar.
Sayın Bakanım ;

Türkiye genelinde 81 ilde faaliyette bulunan 2.650 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  50.000 personeli ile 390.000 özel gereksinimli bireye hizmet vermekte.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tek gelir kaynağı özel gereksinimli bireylere verilen destek eğitim karşılığı olarak Devlet bütçesinden almakta oldukları ödenekler olup, tüm faaliyetlerini bu ödemelerle sürdürmekte ve başka hiçbir gelir kaynakları bulunmamaktadır.

Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından Açıklanan Ekonomik İstikrar Paketinde ve daha sonra açıklanan ek önlemler paketinde, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerine yönelik herhangi bir destek veya teşvik bulunmamaktadır. Kurumlarda çalışmakta olan öğretmen ve diğer personellerin maaşları, SGK prim ödemeleri ve vergi ödemeleri, kurum binası kiraları, kredi ödemeleri vb. ciddi gider kalemleri mevcuttur.

Bu şartlarda kurumların bu süreci yönetmeleri mümkün görünmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile mağduriyetin giderilmesi talebi ile yapılan görüşmelerde, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin yıl içerisinde telafi haklarının olduğu, dolayısı ile korona virüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Genelgesiyle eğitime ara verilmesi kararı sebebiyle yapılamayan eğitimlerin daha sonraki dönemlerde telafilerinin yapılarak ödemelerinin alınabileceği dolayısıyla mağduriyetimizin bu şekilde giderileceği ifade edilmiştir.

Gelinen noktada;

Telafi eğitimlerinin güçlüğü ve imkansızlığı ile niçin yapılamayacağı konuları ile ilgili durum tespiti yapmak zorunluluğu doğmuştur.

Kurumlarımızın programlarda yazılan zaman diliminde eğitime gelemedikleri için verilemeyen dersler için 1 yıl telafi verme hakkı bulunmaktadır.

Ancak,oluşan bu olağanüstü tatil durumdan kaynaklı kuruma gelemeyen bireylere çok sayıda telafiyi verebilmek mümkün değildir. Çünkü;

Millî Eğitim Bakanlığı’nın ilgili yönetmenliğine göre, öğretmenlerimiz haftada en fazla 40 saat derse girebilmektedirler.

Mevcut öğrencilerinin ders yükü ve yine mevcut öğrencilerin geçmiş haftalardan gelen telafileri sebebiyle bu haftalık 40 saat ders yükleri çoğu zaman dolmaktadır. Yani bir öğretmenin 40 saatlik çalışma süresi kendi öğrencilerinin dersleri ve telafileriyle dolmaktadır.

Dolayısıyla çok sayıda telafiyi, 1 yılda da olsa verebilmek mümkün değildir.

Bu temel problemin yanı sıra yaşanabilecek diğer zorluklar da;

- Eğitim-öğretim başladıktan sonra korona virüsün etkilerinin hemen geçmeyeceği, dolayısıyla devamsızlıkların olacağı öngörülen bir durumdur.

Normalleşmenin hemen sağlanamaması telafileri bırakın, mevcut derslerin bile verilmesini zorlaştıracaktır.

-Kurumlarımızda çalışacak eğitim personeli sıkıntısı hali hazırda yaşanmaktadır.

Bakanlığımızın yaptığı son atamalarla % 30 oranında personelimiz atanacak ve daha önceki atamalarda olduğu gibi bu sıkıntı hat safhaya ulaşacaktır.

-Öğrencilerimizin %90’ı örgün eğitim kurumlarına devam etmektedir.

Yönetmelik gereği almakta oldukları destek eğitimleri okul saatleri dışında yapılmakta olup ,bu dar saat aralığında mevcut bina, sınıf, personel ve servis kapasitesi ile telafilerin verilebilmesi mümkün görünmemektedir.

- Telafi verilirken öğretmenin uygun olan zamanı, aileye uygun olmayabilmektedir. Uygun saat bulmakla ilgili zorluklar yaşanmaktadır.

- Telafi için bir öğrenciye 2-3 kez hatta bazen 4 kez servis aracı göndermek gerekmekte ve kurumlarımıza ek maliyetler oluşturmaktadır.

Üstelik öğrenci ve velilerde de farklı sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir.

- Geçen yılın verilerinden de anlaşılacağı üzere;

Yaz aylarında köye gidenler, kente gidenler, tatile gidenler sebebiyle %50’ye varan devamsızlıklar yaşanmıştır.

Yaz döneminde oluşan telafileri vermek zaten yılın büyük bölümünü kapsamaktadır.

İfade edilmeye çalışılan ve üstesinden gelinmesi mümkün görünmeyen bu sorunlar gerek özel eğitim kurumları için gerekse de öğretmenler ve çalışanlar için ciddi mağduriyetlere sebep olacaktır.

Bu sebeple talebimiz;

Olağanüstü durumdan kaynaklı tatil süresince verilemeyen derslerin verilmiş sayılacak şekilde bir önceki ay gerçekleşen ödenekler dikkate alınarak kurumların ödemelerinin yapılmasıdır.

Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dileksakmak

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 16:11 #38

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
Bilsek sayın taranc belki elimizden birşey gelir bizimde
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 17:58 #39

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
İyi niyetiniz için teşekkür ediyorum.

Bugün o kadar çok teşekkür edildi ki, dedim ki sorunlar çözüldü herhalde. Meğer her şey aynı durumda imiş.
Bizden haber bekleyin. Faturaları kesmeden denilmişti. Ben kesmiştim zaten. Bir şey kaybetmemişim yani.
Son Düzenleme: 02 Nis 2020 17:59 yazan tartanc.

Duyuru yarın..yorumlari alalim 02 Nis 2020 18:03 #40

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Ben son ana kadar kesmeyeceğim. Koskoca federasyon insanlarla dalga geçecek değil ya mutlaka bir müjdeleri vardır.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.456 saniye
Sistem Kunena Forum