Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Çalışan Emekli Ogretmenler

Çalışan Emekli Ogretmenler 02 May 2020 22:40 #9

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 0
Tamam sevgili pek sayın kurum sahiplerim, emekli öğretmenler başımızın tacı, hepimizin öğretmenleri, ömürlerini eğitime, kaleme ve kelama adamış kahramanlarımız. Yeni nesil, eski nesil, gelecek nesil her nasılsa iyi veya kötü, seviyeli veya seviyesiz, birikimli birikimsiz onlarda biraz ailenin, öğretmenin ve toplumun eseri. Öğretmeni de yetiştiren içinde yaşadığımız toplum ve sistem. Burda kpss ile atanan iyi öğretmendir, atanamayan kötü. hakkını arayan kötü, susan iyi deyip ülkenin eğitimi üzerine üç beş kitap okumamış, atanma şartlarından habersiz ve bildiğini doğru sanacak kadar cahilce görüşler yüzünden zaten bu kavga. Güzel pek birikimli patronum bir branş üzerine örnek vermek gerekirse 30 bin üzerinde sadece sınıf öğretmeni mezunu var ve her sene katlanarak artıyor bu mezunun sayısı. Sizin mantığınıza göre atanan 5 bin iyi, geride kalan 25 bin öğretmen cahil bilgisiz seviyesiz şımarık. Yarın öbür gün evlatlarınız da bu sistemin sınavlarına takılıp kalınca umarım aynı mantığı güdüp ah benim salak kızım, cahil oğlum kafasıyla devam edin ki evlatlarda babalarının ne kadar sığ bir düşünceye sahip olduklarını görsünler. Bugün bu ülkede bir milyonun üzerinde eğitimci devlete atanmayı bekliyor, bekleyenler içinde bazıları sizlerin kurumunlarında çalışıyor. Gözü atanacağı günde. Enerjisini tam olarak ne özel eğitime ne de kpssye harcayabiliyor. Neden kurumlarda durmak istemiyor sorusunu önce kurumların cevap vermesi gereken bir soru ve sorun. Bir öğretmen için her iki taraf da okul iken, emek verdiği çocuk iken, okuttuğu ders iken neden devleti ısrarla istiyor, işte bunu en çok siz biliyorsunuz. Uzun uzun bunu da yazdırtmayın şimdi bana. Sağlıcakla.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Akın59

Çalışan Emekli Ogretmenler 02 May 2020 23:18 #10

• Remedy
  • Remedy Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 10
Sayın hako dediğiniz gibi ders aynı öğrenci aynı eğitim öğretim aynı fakat atanma durumunu sadece maddiyata bağlamak doğru olmaz bunun öncesinde haftalık 30 saat çalışma bu da günde yarım gün demek hafta tatilleri resmi tatiller yarıyıl tatili yaz tatili öncelikli olarak istenen durumlar genelde gördüğüm bu tarz şikayet ve istekler yüzünden atanmak isteniyor klasik devlet memuru zihniyeti o yüzden bu tarz düşünce de olan arkadaşlar dan pek birşey beklemek doğru olmuyor. Bu tarz düşünceleri gerçekleştirmenin yolu belli KPSS den iyi bir puan almak bu sınavda zeki cahil nitelikli niteliksiz ayrımı yapılmıyor. İyi bir hazırlık yapan arkadaşlar atanmış oluyor zaten.

Çalışan Emekli Ogretmenler 02 May 2020 23:40 #11

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sayın Hako her şeyi anladınız da kurumları bu pozisyona düşürenin kim olduğunu anlamadinız öylemi.
Kurumlara tüm bu koşulları dayatanla, durmadan fakültelere bölüm açılmasına müsade eden kim?

Bu memlekette hiç bir şey olamazsan öğretmen olursun. Öğretmenlik ayaklara düştü. Eczacıya bile ücretli öğretmenlik yaptıran bu sisteme çatın çatacaksanız. Gücünüz bize mi yetiyor.
Şamar oğlanimıyız biz. Yettiniz artık.
Devletin özel eğitimi nasıl yaptığını harcadığı paranin hakkının verilip verilmedigini ne zaman konuşacağız.

Çalışan Emekli Ogretmenler 02 May 2020 23:51 #12

• Hako
  • Junior Uye
Devletler memur zihniyeti dediğiniz vatandaşı için onun o ülkede çalıştığının karşılığı olarak hesap yapar ve ona geçinebileceği kadar bir maaş uygun görür ki bu bile minimum olarak hesap ediliyor ve açlık yoksulluk sınırında bir ücret ile düzenliyor yasayı. Özel eğitimdeki öğretmeni özel eğitim kurumlarında işini geleceği bırakın seneye kadar çalışma kaygısı yaşamadan, eğitim ve öğrenci dışında tutan bir neden var mı? 15 yıllık öğretmenim, bana devletin öğretmen meslektaşıma sunduğu imkanlar sunulsa kpssyi neden düşüneyim ki.
Yıllık izin, sağlık şartları, SSK maaş bordrosu , aldığı ücret, imzaladığı sözleşme, çalışma saatleri ve daha sayılmayanlar.. Bunlardan hangisi öğretmeni tutsun,hangi şartı devlette çalışan meslektaşı ile aynı. Bu bir buçuk aydır yaşanılan sıkıntılar ile öğretmen zaten daha da net gördü bunu.
Dua bölümü:
Allah sonumuzu hayır etsin. Önce devlete bilinç nasip etsin ki kurumları bu halde bırakmasın bir daha, sahiplerine de vicdan ve emek bilinci, öğretmene de anlayış ve sabır nasip etsin. Ve tez elden artık buna dur demeyi, yeni bir sistemle, yeni bir yasayla herkesin hakkının teslim edildiği, kurumun da öğretmeninde velinin ve çocuklarında daha huzurlu ve yarınlara daha güvende hissettiği bir sistemin kapılarını açmayı nasip etsin. Rabbim haftada öğretmeni 48 saat çalıştırma yasası için uğraşanların oyunlarını bozsun inşallah. Amin.

Çalışan Emekli Ogretmenler 02 May 2020 23:55 #13

• Hako
  • Junior Uye
Merak etmeyin ben en çok devleti eleştiriyorum zaten. Burda sadece bir anlayışa cevap verdim. Devlet zaten ayrı bir facia.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.319 saniye
Sistem Kunena Forum