Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne zaman açılacağız

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 10:10 #9

• Seydonaloji
  • Seydonaloji Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Bu sözde normalleşme adımlarının yavaş yavaş atılmaması bizlere maalesef dörtnala bir hızda geri dönecek
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 13:37 #10

• ubestoy
  • ubestoy Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 1
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yankim

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 18:15 #11

• haci336
  • haci336 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 46
  • Teşekkür Sayısı: 4
Sayın tartan hocam sizce bizi haziranda açarlar mi?Her ortamda bu dillenmeye başladı.

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 18:18 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Hiç sanmıyorum hocam.

Zaten açmasınlar da hocam.

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 18:43 #13

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Ne açması arkadaşlar sizler herhalde haberleri ve Dünyada ve Turkiyedeki vakaları takip etmiyorsunuz..Hükûmet zaruri olarak bazı yerleri açmaya başlıyor.yoksa bunlarida açacağı yoktu. (ekonomik)Cumhurbaşkanı da söyledi sosyal mesafeye uyulmasa vakalar artarsa alacağımız tedbir bunlardan da daha ağır olacak dedi..

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 21:44 #14

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Daha önce ne zaman açılırız konusunda fikrim en erken Haziran ayı olabileceği yönündeydi.

Ne zaman açılacağımız elbette bilimsel veya sağlık açısından değil, siyasi olarak verilecek bir karar. Tüm ülkelerin içinde olduğu ikilem ekonomi mi, salgın mı ikilemi.

Eğer nisan başındaki tablo devam etseydi Temmuz ayı bile hayal olurdu. Ancak çok hızlı bir artış ivmesi ardından düşüş eğrisine geçtik.

Ancak halen günde 1500-2000 vaka görüyoruz. Bu rakamlar 100 lü sayılara inmedikçe tehdit ortadan kalktı demek mümkün değil.

Halen Haziran ayını açılmamız için çok erken görenlerdenim. Mevcut verilerle risk azalmış değil. Önlemler gevşedikçe vaka sayıları yine artma eğiliminde olacaktır. Diğer yandan uluslararası veriler salgının biraz karakter değiştirdiğini de işaret ediyor. Yani sanki daha az agresif ve yayılmacı bir tabloya doğru gidiyor. Eğer bu yöndeki gelişmeler teyid edilebilirse kontrollü bir geçiş süreci gündeme gelebilir.

Şimdiden ne enseyi karartmak ne de boş umutlara kapılmak lazım. Sabredip göreceğiz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Ne zaman açılacağız 09 May 2020 22:02 #15

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Değerli arkadaşlar bütün dünya nasıl salgın sonrası döneme ayak uydurmaya çalışıyorsa ülkemiz de artık bu yeni "normal" olgusuna ayak uydurmak zorunda. Gelecekte virüsün dünyayı nasıl bir şekle sokacağını kimse öngöremiyor. Kimi sektörlerin özellikleri bu değişime ayak uydurabilecek, kimi sektörler ise yeni normallere ayak uyduramayıp silinecek. Nasıl teknolojik gelişimler kimi meslekleri (Arzuhalcilik örneğin) tarihten silmişse dünyada da bir çok şey salgından önce ya da salgından sonra diye anılacak. Üzülsek de, ekmek teknelerimiz için kaygılansak da bazı şeylerin önüne geçmek maalesef mümkün olamıyor.

Yaz döneminde salgın ülkemizden silinse bile yeni dalgaların olmayacağını söylemek, her yeni dalgada uzun ya da kısa karantina dönemleri yaşamayacağımızı düşünmek hayalcilik olur. Bununla birlikte hükümetlerin uygulamak isteyebileceği kimi önlemlere özel eğitim sektörünün ayak uydurup uyduramayacağını bilmek de mümkün değil. Salgın sırasında sağlık çalışanlarının hasta yoğunluğuna dayanamayıp kimin ölüp kimin yaşayacağına karar verdiğine bile şahit olduk. Böyle bir dünyada özel eğitimin eskisi kadar önemseneceğini düşünebilir miyiz? Sektör bu ritme ayak uydurabilir mi sizler söyleyin?

Dünyanın son yüz yılı mesafelerin kısaldığı, sınır kavramının anlamını yitirdiği bir dönem yaşattı bizlere. Salgın sonrası eski dünyayı unutmak durumundayız. Yeni sektörler doğacak, kimileri ise kaybolacak muhtemelen. Bill Gates yıllardır virüslerin dünya için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu söyledi durdu. Endişem o ki korkulan senaryoyu hala yaşamadık. Özetle yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Daha geniş düşünüp gelecek planlarımızı ona göre yapalım. Belki de bir "B planı" yapmanın zamanı gelmiştir. Selamlar.
Son Düzenleme: 09 May 2020 22:03 yazan Murat Çolak.

Ne zaman açılacağız 10 May 2020 00:37 #16

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
4 Aşamalı planı medya sürekli işliyor...

Kreşler, anaokulları ve yaygın eğitim kurslarının haziranda açılması planlanıyor..

Bizlerde büyük ihtimal Haziran ayı işinde açılacağız temmuzu bulacağını düşünmüyorum..

Ancak 4 aşamalı plana göre diş hekimi ve fizyoterapistlerin eylülde çalışmaya başlaması öngörülüyor. ( bu arada fizyoterapistin bu vesileyle hatırlanır olmasını da garipsedim kimin aklına geldi acaba)

Haziranda açılsak bile fizyoterapi dersleri eylülden önce başlamayabilir...

Keza Grup eğitimi de sarkabilir..

Kalan öğrencilerin de devam devamsızlığı sıkıntı olacak..

Sağlık riskine hiç değinmedim o en tepe de duruyor zaten eylülde de başlasak risk aşı olmadan hep var.

Bu şartlarda başlasak mı başlamasak mı bilemedim...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.278 saniye
Sistem Kunena Forum