Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 06 Haz 2020 22:31 #33

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Turkiye Rehabilitasyon Kuruculari grubu Hocam. Sadece kuruculardan olusan ve STK kavgasi olmayan:)
Bagimsiz kendi oz benlikleri ile hicbir guc etkisi altinda kalmadan ''EVET'' diyen kurucular grubu:)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 06 Haz 2020 22:54 #34

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sizgin yazan:
Turkiye Rehabilitasyon Kuruculari grubu Hocam. Sadece kuruculardan olusan ve STK kavgasi olmayan:)
Bagimsiz kendi oz benlikleri ile hicbir guc etkisi altinda kalmadan ''EVET'' diyen kurucular grubu:)
Fahrettin hocam tavsiye ederim çok başarılı

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 01:05 #35

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
fahrettin75 yazan:
Bakanlık Ziyareti
1. Waramiral + 4
2. Tartanç +4
3. Fahrettin +4
4. Bizankara
5. Kral06 +4
6. Sizgin +4
7. ?

Okuyan siyaset yapan klavyeci : 753
Elini taşın altına koyup hakkını arayan: ”6” kişi
Beklenilen:
- Aligalip dursen
- Barış
- Psiko_01
- Cemkılınç
- deniz 06
- serkan1984
Kullanıcı adınızı söylemeniz gerekmez, katılan herkes “kurucu” o kadar.
Bende varım beni de yazın.
Son Düzenleme: 07 Haz 2020 01:07 yazan dönmez. Sebep: Hatalı yazı

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 01:24 #36

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
MEMURUS BELGESELİ:
Bu benzetmeyi daha önce de yapmıştım. Levent Kırca'nın "memurus belgeseli" var, youtube'da bulabilirsiniz. Bu başlık ve yorumlar tıpkı o skece benziyor. Orada memur ailesi pikniğe gidiyor, piknikte yeniliyor, içiliyor, erkekler askılı atletli, halaylar çekiliyor, sonra yandaki piknik yapan grupla kavga başlıyor, neden yan baktın, laf attın diye, kavgadan sonra barışıyorlar, tekrar oyun havaları, halay falan...
Bakıyorum da daha düne kadar çalışanlar için kara liste önerisi getiren, avans için mücadele edenleri başından beri ti'ye alan vatandaş (ki avanstan ilk o yararlanacaktı adım gibi eminim), umutları hayalleri yıkılınca başlık açmış kendi işini kendi görecekmiş; bu arada daha düne kadar düşman muamelesi yaptığı 60.000 çalışanın da hakkını aramak için bakanlığa gidecekmiş de burada liste yapıyor. Onun hakaretlerine hedef olanlar da takılmış peşine...
Sakallı Celal'in meşhur bir sözü vardır: Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur" diye. Sanırım durumu en iyi özetleyen söz bu.
3 aydır devlet kapılarını "450.000 engelli bireyin", "60.000 çalışanın", 2000 küsur kurumun temsilcisiyiz diye aşındıranlar neden karşılarında muhatap bulamadılar, dikkate alınmadılar, yukarıdan o kadar selama ve referansa rağmen sonuca ulaşamadılar, hiç düşündünüz mü? Düşünmeyin, boş verin, açın bir başlık yazın yalan yanlış, nasıl olsa işsizlikten, boşluktan, belirsizlikten, stresten, bir kaç muhatap bulursunuz.
Bırakın bu içi boş muhabbetleri, yarından tezi yok, özel eğitim kurumlarının toplumda, medyada, aileler, çalışanlar üzerinde ve bakanlık nezdinde saygınlığı neden yerlerde? bunu tartışın ve bunu düzeltmenin yollarını arayın. Bu sorun çözüldüğünde (çok çok zor ama) işte o zaman dikkate alınırsınız bakanlık koridorlarında...

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 02:17 #37

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
MEMURUS BELGESELİ:
Bu benzetmeyi daha önce de yapmıştım. Levent Kırca'nın "memurus belgeseli" var, youtube'da bulabilirsiniz. Bu başlık ve yorumlar tıpkı o skece benziyor. Orada memur ailesi pikniğe gidiyor, piknikte yeniliyor, içiliyor, erkekler askılı atletli, halaylar çekiliyor, sonra yandaki piknik yapan grupla kavga başlıyor, neden yan baktın, laf attın diye, kavgadan sonra barışıyorlar, tekrar oyun havaları, halay falan...
Bakıyorum da daha düne kadar çalışanlar için kara liste önerisi getiren, avans için mücadele edenleri başından beri ti'ye alan vatandaş (ki avanstan ilk o yararlanacaktı adım gibi eminim), umutları hayalleri yıkılınca başlık açmış kendi işini kendi görecekmiş; bu arada daha düne kadar düşman muamelesi yaptığı 60.000 çalışanın da hakkını aramak için bakanlığa gidecekmiş de burada liste yapıyor. Onun hakaretlerine hedef olanlar da takılmış peşine...
Sakallı Celal'in meşhur bir sözü vardır: Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur" diye. Sanırım durumu en iyi özetleyen söz bu.
3 aydır devlet kapılarını "450.000 engelli bireyin", "60.000 çalışanın", 2000 küsur kurumun temsilcisiyiz diye aşındıranlar neden karşılarında muhatap bulamadılar, dikkate alınmadılar, yukarıdan o kadar selama ve referansa rağmen sonuca ulaşamadılar, hiç düşündünüz mü? Düşünmeyin, boş verin, açın bir başlık yazın yalan yanlış, nasıl olsa işsizlikten, boşluktan, belirsizlikten, stresten, bir kaç muhatap bulursunuz.
Bırakın bu içi boş muhabbetleri, yarından tezi yok, özel eğitim kurumlarının toplumda, medyada, aileler, çalışanlar üzerinde ve bakanlık nezdinde saygınlığı neden yerlerde? bunu tartışın ve bunu düzeltmenin yollarını arayın. Bu sorun çözüldüğünde (çok çok zor ama) işte o zaman dikkate alınırsınız bakanlık koridorlarında...

Kardeş sen kimsin kurucular hakkında şunu yapın bunu edin diye konuşabiliyorsun? Hammadden ne? Neyle beslendin? Ne karıştırdılar içine? Bu kaos oluşturma derdi neden? Anne baba sokıntılstı mı, eş çocuk, özel hayat bunalımından mı burada rahatlamayı seçtin? Tedavi için bütçe ayırmak mı, kendinle yüzleşmek mi zor?

Ne söyleyeyim herkese olduğu gibi bana da zaman harcatıyorsun ancak, sadece ilk ve son yazacağım.

Sen bir cerahatsin, faydasızsın, korkaksın, kimliği belirsiz devlet güvenliği altına sığınmış parazitsin, emek veren insanlarla 2 kuruşluk aklını kullanarak oynayıp dalga geçebileceğini, LAF CAMBAZI rolünü oynadığını düşünen şizofrensin..

Bu platformdaki hiç bir faaliyete katılmayan herhangi bir kurucu bile senden daha değerlidir, çünkü YA İYİDİR, YA KÖTÜ.. Sen se BOŞ BİR TENEKESİN!!

Her zaman gürültü, gürültü ses?₺&&&?!&
Çevre kirliliğisin. Kimse söylediklerinden üzerine alınmıyor ama sendeki bu azim..
Nedeni? Özeldeki kötü Anıların, merdiven altı mağduriyetlerin.

Kamuda olduğun için bunlardan kurtulduğunu mu düşünüyorsun? Senin zihnin kirli, o yüzden merdiven altı tercihlerin para hırsı ve mağduriyet.

Biraz atalarına değer ver ve kemiklerini sızlatma artık olur mu.

Aç bir başlık, “memuriyette arka bahçede yetişen tavuklar” isminde takıl orda.

Garip grup isimler koyup, kamuda çalışarak üzerine vazife olmayan konularda bu ikinci konuşman. 3. Yüzyüze yaparız.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 07 Haz 2020 02:19 yazan fahrettin75.

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 02:26 #38

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Konu içinde adım geçtiği için bir şey yazmam gerekli hale geldi...

Öncelikle delikanlı değilim... dolduruşa gelip kimsenin peşine takılıp bir yere gitmem. Hele bu saatten sonra hiç gitmem.

Siz bu sektörde 99 kişiyi aynı amaçla bir araya getirebilirseniz 100. kişi ben olurum.

Benim bu sektörün STK'larının yönetimlerini takdir etmemin en önemli sebebi genel kurullarına bile 40-50 kişinin zor toplandığı bir sektörde binlerce kuruma çare bulmak için gösterdikleri çabalar içindir. Bu alanın ilk derneğini ben kurdum ve bu işlerin ne kadar özveri, ne kadar sıkıntı içerdiğini gayet iyi biliyorum. Kimse kusura bakmasın da benim artık bu işlere harcayacak ne zamanım, ne enerjim, ne de hevesim kaldı.

Yapmak isteyenlerin yolu açık olsun.

Kaldı ki, bu sorun "kurucular" sorunu değildir. Özel eğitim 3 bacak üstünde duran bir sektördür. Kurumlar-eğitimciler ve en önemlisi AİLELER! Ailelerin içinde olmadığı, sorumluluğu olmadığı her talep güçsüz ve dengesiz taleptir. Bugün ekonomik nedenlerle kapatmak zorunda kalan hangi kurumun kaç ailesi bu duruma tepki gösterir, kalkıp bakanlığa gidelim der? Ha, benim velilerimin 50 tanesi der diyorsanız asıl onları toplayıp götürün bakanlığa... Bizden 100 kişinin yapamadığını 10 tane dişe dokunur veli haydi haydi yapar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, AliGalipDursen, fahrettin75 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 02:26 #39

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
fahrittin!!! birincisi kamuda falan çalışmıyorum, ikincisi maalesef senin gibilerle aynı sektördeyim, üçüncüsü burada yazanların sen de dahil yüzde doksan dokuzunun gerçek kimliği belli değil, dördüncüsü ben başkalarına benzemem o yukarıda yaptığın zeka seviyenle eşdeğer laf salatalarını sana yediririm. beşincisi sana bu son uyarım!!!
Son Düzenleme: 07 Haz 2020 02:27 yazan garip.

KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR 07 Haz 2020 02:36 #40

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:

Siz bu sektörde 99 kişiyi aynı amaçla bir araya getirebilirseniz 100. kişi ben olurum.

Söylediklerinize her kelimesine katılıyorum, elbet bir plan var. Sizsiz olmaz Sn. Barış

100. Kişi olarak aldım. Desteğin için teşekkür ederim.:)
Su akar yolunu bulur..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye
Sistem Kunena Forum