Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 06 Ağu 2020 09:29 #105

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
arkadaşlar yalnızca kurumsal bakış açısıyla hak talebi olmaz. yazılarınızda engelli bireyler için hiç talep yok. yani çocuklar haftada 80 dk eğitim alsın (onun da içeriği tartışılır) bizler haftada 2 seansla mucizeler yaratıyoruz, sistem sürsün ama benim nakit akışım bozulmasın diyorsunuz, olmaz. hele bir dilekçe var ki felaket...
bundan sonra yazacaklar lütfen şu haftada 2 seans saçmalığına değinsin.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.

100 Kurum aranıyor. 26 Ağu 2020 13:41 #106

• garip
  • Platin Uye
cimere yazdığım yazı üzerine görevlendirilen bir müfettiş bugün ziyaretime geldi. dilekçedeki ifadelerimin muğlak olduğunu bu tür yolsuzlukları yapan kurumların adlarını vermem halinde işlem yapılacağını söyledi. ben kurum adı veremem, onları bulmak sizin göreviniz. yaz tatili, turizm, köye gitme vb nedenlerden dolayı büyük şehirlerde önceki yıllarda devam oranı yüzde 30-40 düşerken buna pandemi de eklenince devamsızlığın daha fazla olması gerekir. hal böyleyken bu olumsuzluklardan etkilenmeyip aralık, ocak ayındaki kadar fatura kesen kurumları tespit etmeniz çok kolay, tüm bilgiler ve veriler elinizde , mebbiste mevcut ve buna benzer şeyler söyledim. yazdı, çizdi, imzalattı gitti.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.

100 Kurum aranıyor. 26 Ağu 2020 14:30 #107

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
garip yazan:
cimere yazdığım yazı üzerine görevlendirilen bir müfettiş bugün ziyaretime geldi. dilekçedeki ifadelerimin muğlak olduğunu bu tür yolsuzlukları yapan kurumların adlarını vermem halinde işlem yapılacağını söyledi. ben kurum adı veremem, onları bulmak sizin göreviniz. yaz tatili, turizm, köye gitme vb nedenlerden dolayı büyük şehirlerde önceki yıllarda devam oranı yüzde 30-40 düşerken buna pandemi de eklenince devamsızlığın daha fazla olması gerekir. hal böyleyken bu olumsuzluklardan etkilenmeyip aralık, ocak ayındaki kadar fatura kesen kurumları tespit etmeniz çok kolay, tüm bilgiler ve veriler elinizde , mebbiste mevcut ve buna benzer şeyler söyledim. yazdı, çizdi, imzalattı gitti.

...çok 'garip'...
:dry: :huh: :blink:

100 Kurum aranıyor. 26 Ağu 2020 16:16 #108

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
yolsuzluğu engellemek gibi bir niyetleri yok ki! Salla başını al maaşını.

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 00:01 #109

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayın Garip, ocak-şubat ve mart ayından daha fazla ödenek aldık temmuz ayında. Üstelik öğrenci sayımız ocak ve şubat ayından daha da düşük.
Çünkü geçmişe yönelik telafi eğitimler sebebiyle bir aktif devam eden yüzde 80lik öğrenci grubumuzda gelenlerden aldığımız ödenek yüzde 90 oranında arttı
8 seans değil 12-16 seans taahuk ettik.
Lakin ekim ayı gibi telafiler bitreceğinden mevcut kadro ile aynı istihdamı koruma şansımız maalesef çok zor. Bu yüzden şayet kamu destek vermeyecekse kapatılmayı tercih ederim.
Zira sebebi ben olmadığım mağduriyetlerin sorumlusu olmak istemem.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 07:00 #110

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
%80 devam oranı ile ödeneğiniz %100 e yakın arttı ise ya pandemiden önce ihtiyacınızın iki katı personelle çalışıyordunuz ya da telafiler için personel sayınızı 2 katına çıkardınız. Telafiler bitince sonradan aldığınız personel başının çaresine bakacak o zaman. Kusura bakmayın %80 devam oranı ile bu işi yüretemem diyorsanız biz ölmüşüz de ağlayanımız yok.
Son Düzenleme: 27 Ağu 2020 07:01 yazan cemkilinc.

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 08:53 #111

• garip
  • Platin Uye
sizgin yazan:
Sayın Garip, ocak-şubat ve mart ayından daha fazla ödenek aldık temmuz ayında. Üstelik öğrenci sayımız ocak ve şubat ayından daha da düşük.
Çünkü geçmişe yönelik telafi eğitimler sebebiyle bir aktif devam eden yüzde 80lik öğrenci grubumuzda gelenlerden aldığımız ödenek yüzde 90 oranında arttı
8 seans değil 12-16 seans taahuk ettik.
Lakin ekim ayı gibi telafiler bitreceğinden mevcut kadro ile aynı istihdamı koruma şansımız maalesef çok zor. Bu yüzden şayet kamu destek vermeyecekse kapatılmayı tercih ederim.
Zira sebebi ben olmadığım mağduriyetlerin sorumlusu olmak istemem.

benim müfettişe yazdırdığım 2 sayfalık ifadeyi burada 2 cümleyle özetlemeye çalıştım. ifademde devam oranına vurgu yaptım. devam oranlarının da fatura sayısı ve listesinden görülebileceğini belirttim. tutarlar tabi ki değişkendir. hangi ildesiniz bilmiyorum ama muhtemelen kovidden en az etkilenen il sizin orası. bizde yüzde 50'lerde devam oranı, bu yüzde 50'inin yarıdan fazlası da kendi araçlarıyla getiriyor çocuklarını.
şimdiki çalışanlarınızla yüzde 90 fazla ödenek alıyorsanız, aynı çalışanları ekim ayında mağdur etmemeniz gerekir diye düşünüyorum...

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 09:22 #112

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Haziran 15 de başladığımızda, devam oranı %20 idi.

Şimdilerde %50 gibi gibiyiz. O da 2 ders gelen var. 4 ders gelen var. Yani bütün gelenlere 16 seans yazılmıyor.

Verdiğimiz dilekçeye istinaden bize de gelen olursa, şunu söyleyeceğim. Niçin denetimi tam yapmıyorsunuz?

Örneğin:İstanbul da çok ciddi sayıda ilçe de denetim hiç yok. Hatta bir ilçede kamera takıldı mı diye kontrol dahi etmemişler. Sadece fatura istenmiş. 01.09.2018 den beridir hiç denetim yapılmamış.
Bu durumda, uçana, kaçana, gelene, Gelmeyene...

Adalet mi bu?

Bu sayfaları okuyorsunuz. Fakat gerekli önlemleri hiç almıyorsunuz Sayın yetkililer.
Son Düzenleme: 27 Ağu 2020 09:22 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: brandy, emelb.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum