Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 28 Tem 2020 00:36 #65

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Bu işin burada olamayacağı aşikar, daha ilk adımda birileri sabote edecek muhtemelen. Basit, kolay ulaşılabilir ve kimliklerin açık olduğu bir platform?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 28 Tem 2020 01:49 #66

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Olabilir bence şu aşamada çok seslilige değil ortak akla ihtiyaç var. Temel sorunlar üzerinden bir metin hazırlanabilir öyle sektörün tüm sorunlarını içermemeli bence bu sadece tartışmayı uzatır. Üzerinde uzlasabilecegimiz maddeler - tartışma yaratmayacak - etrafında öncelikle pandemi süreci ve devam edecek olası kapatmalar veya devamsızlık sorunları -önerim garanti ucret- psikologlarin modül sorunu ram raporlari modül sorunu, eğitimin artırılması - haftalık aylık kısıtlamaların kaldırılması - bazı öğrenciler için zoom üzerinden eğitim - disleksili öğrenciler - merkezlerdeki eğitimin niteliğinin artırılması için bir çalıştay düzenlenmesi vb

En başından ben varım dedim . Kimin hazirladigi çok önemli değil ama sn tartanc açtı başlığı onun düzenlemesi yerinde olur

100 Kurum aranıyor. 28 Tem 2020 09:24 #67

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Akıl akıldan üstün hocam.
Birimizin aklına gelmeyeni başka arkadaş düşünebilir.
Bayram sonrası dilekçeyi hep beraber oluştururuz.

100 Kurum aranıyor. 28 Tem 2020 10:21 #68

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bir araya gelelim ama ne için? Benim bir kaç isteğim var. Acilen kimlik doğrulama sistemi (zorlukları var muhakkak) ve ödemelerin veli kanalıyla yapılması.(yapıldığı dönemleri görmüş biri olarak istiyorum bunu) Bu konuda kurumların mağdur olmayacağı pek çok seçenek önerdim ama şu başlıkta bir şey yazmayanlar sayfalarca neden olamayacağını yazdı. Zaten bu fikirler sektör için kabullenmesi kolay fikirler değil. Hele gizli bir el mevcut düzenin devam etmesi için elinden geleni yaparken.

100 Kurum aranıyor. 28 Tem 2020 20:14 #69

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
İşte bu yüzden acil sorunlar dedim çogunluk icin bkds acil değil (ben karşıyım daha önce gerekçelerini belirttim ayriyetten tartışabiliriz)
Bizim onceligimiz pandemi kaynaklı sorunlar olmalı diye düşünüyorum telafiler haftalık ders sayıları zorunlu personeller raporlar vs

100 Kurum aranıyor. 29 Tem 2020 07:52 #70

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Bu pandemiden önce de böyleydi şimdi de böyle. Sadece siz bakmıyordunuz ya da görmüyordunuz. Amaç kurumları karalamak diyerek üzerine düşmüyordunuz.

Bayram sonrası demişsiniz, ciddi ciddi yapacaksınız yani böyle bir şey.

Zamanında bir x okuldaki müdür, y kurumunun sahibiyle ahbap ilişkisi kurmuş. Kurum sahibi pazar kahvaltılarına, akşam yemeklerine götürüyor okul müdürünü. Çok samimiler, kurum sahibi de varlıklı, eli açık biri demek ki derken, okuldaki tüm öğrencilerin o kurumda olduğu hatırlanıyor. Peki buna kimse bir şey demiyor mu diye sorulduğunda, z kurumu şikayet etti fakat müdür .... sendikasında olduğu için bir şey olmadı cevabı geliyor. Kötü her yerde kötü...
Sonraki dönemlerde y kurumuna sadece çay içmeye gidenler, z kurumuna aylık ziyaretler düzenliyor.

Ne kadar iyi niyetli, doğrucu yaklaşıyorsunuz. Böyle bir liste hazırlamanızı, eğitim adına güzel şeyler yapmanızı çok isterim ama bu listeye imza atan kurumlar ne olur onu düşünmek istemiyorum...

Olabilecekleri göz önünde bulundurarak hareket edin lütfen. Şu sektörde artık maddi manevi yetişemediğini, canının yandığını söyleyen nadir insanlardansınız. Kendinizi fişletip eldeki iyileri de kaybettirmeyin bize. Bu listeyi hazırlamak marifet olur ama bunca kötünün içinde hala iyi olabilmeniz de marifet unutmayın.

Pandemi döneminde aslanım, paşam diye konuşan, sonrasında fatura kesmekten yazmaya fırsatı olmayanlardan değilsiniz.
Pandemi döneminde öldük, bittik diyerek, sonrasında şube açanlardan değilsiniz.

Siz böyle iyi kalın, güzel kalın o yeter. Biz, sizleri örnek alır, sizleri anlatırız. Sonunda elbet bu devranda döner...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

100 Kurum aranıyor. 29 Tem 2020 09:50 #71

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Eğitim konularına çok az tartışabiliyoruz. Çünkü bir sürü bizden kaynaklanmayan sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Arkadaşlar ben adalet istiyorum. Adalet olmazsa olmaz diyorum.
İnsan faktörünün olmadığı bir denetim istiyorum öncelikle. Bu doğrudur yanlıştır elbette tartışılır. Ama adalet olacaksa bu tür denetim gerekli diye düşünüyorum.

Taban ücret olmalı diye düşünüyorum.

...................

Daha çok şey yazabiliriz elbette. Fakat acil 4 5 madde gibi yazsak.

100 Kurum aranıyor. 29 Tem 2020 10:20 #72

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
izmirde en çok öğrencisi olan kurumlardan birinin ortağına sordum," sosyal medyada 100 kurum aranıyor çağrısı var destek verecek misin?". verdiği yanıt şu oldu: "hocam ben salak mıyım neden kendi ayağıma sıkayım?".
sanırım genel bakış açısı bu şekilde. bu koşullarda kendine güvenen 100 kurum aranıyor, çok zor ama imkansız değil!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29
Sayfa oluşturma zamanı: 0.266 saniye
Sistem Kunena Forum