Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 05 Ağu 2020 12:54 #97

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Madburger Bund Federal Alman Klinik Doktorları Sendikası açıklama yapmış: "Corona 19 ikinci dalgası resmen başlamıştır."
Bizde herşey kontrol altında! rakamlar, sayılar hep aynı, nazar değmez inşallah!!!
hadin bakalım sunnyciler, yumatucular saldırın faturalara, nasıl olsa denetim de olmaz bu kaosta!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 05 Ağu 2020 15:25 #98

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayın Cumurbaşkanım; Himayelerinizde var ettiğiniz Özel Gereksinimli Bireyler için sürdürdüğümüz Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Hizmetlerini yürütmekte olan bir kurucuyum. Dünyada ve ülkemizde devam eden Covid-19 sebebiyle 15/03/2020 tarihinde kurumlarımız kapandı ve 15/06/2020 tarihinde izninizle tekrar açıldı. Ancak kapalı olduğu dönemlerde herhangi bir ödenek veya destek almadığımız için gerek kendi ailemin geçimini, gerekse de işletmemizin diğer giderlerini karşılamakta zorluk yaşadık. Sizden talebimiz oluşabilecek bu tür olağanüstü durumlar için tüm yatırımcılara sunulan ''GARANTİ ÜCRET'' uygulamasını getirmenizdir. Bizler hem yerli, hem milli hem ecdad torunuyuz. Aldığımız ücretler ülkemizde kalmaktadır. Biz bize yetmeliyiz. İşverenler/Kurucular olarak ailemizi, çoluk çocuğumuzu hiçbir ödenek almadan nasıl geçindirebiliriz?
Sizden talebimiz Özel Eğitim ve Rehabiltasyon Merkezlerimizin yerli ve milli birer eğitim ve sağlık yatırımları olduğunu unutmamanız ve bu doğrultuda zor günlerde ayakta kalabimemiz için çözüm olmasını istiyoruz.
Kapalı olunan dönemler ile ilgili geçmiş son üç aylık ortalama ödenek oranında ödenek verilmesine devam edilmesi. Biriken ve eksik kalan seansların süreç bitiminden sonra telafi şeklinde vermeyi taahüt ederiz. Bu şekilde Kısa Çalışma Ödeneği vermek zorunda kalınmayacak, Sigorta pirimleri yatmaya devam edecek, vergiler devam edecek, personel maaşlarını bizler ödemeye devam edeceğiz.
Saygılarımla.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 20035118xx sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 05 Ağu 2020 15:30 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

100 Kurum aranıyor. 05 Ağu 2020 21:27 #99

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sizgin yazan:
Sayın Cumurbaşkanım; Himayelerinizde var ettiğiniz Özel Gereksinimli Bireyler için sürdürdüğümüz Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Hizmetlerini yürütmekte olan bir kurucuyum. Dünyada ve ülkemizde devam eden Covid-19 sebebiyle 15/03/2020 tarihinde kurumlarımız kapandı ve 15/06/2020 tarihinde izninizle tekrar açıldı. Ancak kapalı olduğu dönemlerde herhangi bir ödenek veya destek almadığımız için gerek kendi ailemin geçimini, gerekse de işletmemizin diğer giderlerini karşılamakta zorluk yaşadık. Sizden talebimiz oluşabilecek bu tür olağanüstü durumlar için tüm yatırımcılara sunulan ''GARANTİ ÜCRET'' uygulamasını getirmenizdir. Bizler hem yerli, hem milli hem ecdad torunuyuz. Aldığımız ücretler ülkemizde kalmaktadır. Biz bize yetmeliyiz. İşverenler/Kurucular olarak ailemizi, çoluk çocuğumuzu hiçbir ödenek almadan nasıl geçindirebiliriz?
Sizden talebimiz Özel Eğitim ve Rehabiltasyon Merkezlerimizin yerli ve milli birer eğitim ve sağlık yatırımları olduğunu unutmamanız ve bu doğrultuda zor günlerde ayakta kalabimemiz için çözüm olmasını istiyoruz.
Kapalı olunan dönemler ile ilgili geçmiş son üç aylık ortalama ödenek oranında ödenek verilmesine devam edilmesi. Biriken ve eksik kalan seansların süreç bitiminden sonra telafi şeklinde vermeyi taahüt ederiz. Bu şekilde Kısa Çalışma Ödeneği vermek zorunda kalınmayacak, Sigorta pirimleri yatmaya devam edecek, vergiler devam edecek, personel maaşlarını bizler ödemeye devam edeceğiz.
Saygılarımla.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 20035118xx sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

Çok güzel bir yazı olmuş. Tebrik ederim. Lütfen arkadaşlar herkes cimere yazsın ki sesimiz duyulsun
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin, drnbrls

100 Kurum aranıyor. 05 Ağu 2020 22:08 #100

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Son günlerimiz, Eylül ortalarindan sonra tekrar kapanma söz konusu olacaktır kanımca. Bu sektör zaten ses cikarmadi, yine çıkarmaz diye aynı şartlarla kapatmaya hazır olun.
Ayrica ekim-kasim-aralik derken kış ayına bağlı gelişen viral enfektelerle risk daha da artacağından 2022 yazına kadar kapalıyız.
Şimdi geç olmadan yazın cimere
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

100 Kurum aranıyor. 06 Ağu 2020 00:11 #101

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Bu yazdıklarınıza cevap verenlerin, sadece bir memur olduğunu ve çoğu zaman “kopyala, yapıştır, gönder” tekniğiyle çalıştığını ve kendisinden bir üst kademeye iletmeyen (iletemeyen) bir tampon görevi gördüğünü anlamanız dileğiyle!!! (Fazlaca saf ya da gereğinden fazla iyi niyetlisiniz)
CİMERE herhangi bir yazı göndermedim ve göndermeyeceğim..
Bu şekilde 2000 küsür kurumdan sadece 100 adetini yakalamaya çalışmak ciddi bir acziyettir, zavallılıktır..
Derneklerin devrilmesi gerek! tekrar söylüyorum ki derneklerin devrilmesi gerek!
4-5 bin lira maaş alan aciz memurlara, kafanızı vuran aciz insanlar olmaktan; vazgeçebilildiğiniz günleri görmek dileğiyle..
Size cevap verenler, neye cevap verdiğini bile bilmiyor!
Lütfen biri benim için cimere sorabilir mi? yarın hangi renk gömleğimi giyeyim?

100 Kurum aranıyor. 06 Ağu 2020 01:32 #102

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Kapanma falan yok arkadaşlar...

Ekonomi darmadağın olmuş zaten, neyi kapatacaklar... Vaka çıksın da kendiniz kapatın diye bekleyecekler.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

100 Kurum aranıyor. 06 Ağu 2020 03:12 #103

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
İlgili makama

Özel Gereksinimli Bireyler için sürdürdüğümüz Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Hizmetlerini yürütmekte olan bir kurucuyum. Sektörel olarak yaşadığımız sorunların öncelikli olanlarını paragraflar halinde dikkatinize sunuyorum.
Dünyada ve ülkemizde devam eden Covid-19 sebebiyle 15/03/2020 tarihinde kurumlarımız kapandı ve 15/06/2020 tarihinde bakanlık izni ile tekrar açıldı. Ancak kapalı olduğu dönemlerde herhangi bir ödenek veya destek almadığımız için işletmemizin giderlerini karşılamakta zorluk yaşadık. Sektörümüzde 2650 ye yakın kurum bulunmakta, 60 bine yakın istihdam sağlanmakta ve yaklaşık 400 bin özel eğitime muhtaç çocuğumuza destek sunulmaktadır. Sektörümüzün son dönemdeki en büyük sıkıntısı kurumlarımızın kapalı kaldığı 3 aylık süreçte ödeneksiz ayakta durmaya çalışmak. Sizden talebimiz oluşabilecek bu tür olağanüstü durumlar için tüm yatırımcılara sunulan ''GARANTİ ÜCRET'' uygulamasını getirmenizdir.

Özel eğitim farklı disiplinler arası çalışmayı gerektirir. Bazı alanlarda bazı öğrencilerin sadece Psikologla çalışması gerektiği gibi kısmen psikolog ve diğer meslek elemanlarının da çalışması gerekebilir. Bunu kararlaştıracak olan kurumlarda bulunması zorunlu olan Değerlendirme kuruludur. Dolayısıyla merkezlere dayatılan hangi meslek grubunun hangi destek alanının hangi modülü ile çalışma zorunluluğu kaldırılmalı değerlendirme kuruluna aileyi de katarak hangi meslek elemanı ile çalışılması gerektiği ve nedeni kurum değerlendirme kurulunca karar altına alınmalıdır. Yine özel eğitimde aileye de eğitim verilmesi gerekmektedir. Tüm öğrencilere ayrım yapılmadan bireysel ve grup eğitimi tanımlanmalı merkezdeki değerlendirme kurulu 4 seanslık grup eğitiminin aileye bireysel/ grup terapi veya öğrenciye grup eğitimi şeklinde seans sayısı da belirterek karar altına almalıdır.

Rehberlik araştırma merkezlerince(RAM) düzenlenen Özel eğitim destek eğitim raporları iller hatta aynı ildeki ilçeler arasında bile farklı bakış açıları ile değerlendirilmektedir. Şöyle ki; özelde özel öğrenme güçlüğü alanında genelde tüm alanlarda destek eğitimi alan öğrencilere bazı RAM larca okula gittiği öne sürülerek grup eğitimi verilmemekte, bazılarında ise ayrım yapılmaksızın grup eğitimi verilmektedir. Yine bazı RAM larca verilen raporlar sağlık raporlarının kalan süresi kadar olmaktadır (bazı RAM lar sağlık raporunun süresinin bitimine 3 gün varken 1 yıllık destek eğitimi raporu düzenlerken, bazı RAM lar sağlık raporunun süresinin bitimine 2 aylık süre varken sadece 2 aylık destek eğitimi raporu düzenlemektedir.

Bireysel ve grup eğitimi destek eğitim ücretlerinin yetersizliği özellikle büyük şehirlerde yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Ücretler belirlenirken il veya bölge bazında DİE nin verileri il/bölge bazında gelişmişlik endeksleri/yaşam güçlüğü endeksleri göz önüne alınmalıdır. Büyük şehirlerde en az 1500 liraya yükseltilmesi bugünkü şartlarda zaruri bir hal almıştır.

Uzunca bir süredir yürürlükte olan kameralı denetim sistemi, öğrenci ve öğretmenlerin maske takma zorunluluğu ile uygulanamaz hale gelmiştir. Öğrenci devam denetiminin şekli olmaktan çıkarılması, devamsızlık konusunda veli keyfiyetinin de engellenmesi için önlem alınması ve veliye de yükümlülükler getirilmesi gerekmektedir. Randevu sistemi ile çalışan merkezlerimiz, velinin keyfi bir şekilde son anda çocuğunu eğitime getirmemesi ile ciddi ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Bu durum maalesef bazı kurumlarca ekonomik istismar olarak kullanılabilmektedir. Etkin bir denetim sistemi kurulmalı, denetimler sadece kağıt üstünde olamamalı, eğitimin içeriği ve kalitesini yükseltmeye dönük denetim sistemi mutlaka kurulmalıdır.

Çalışan meslek elemanları arasında yine il ve ya bölge bazlı taban ücret uygulaması getirilmesi, personelin özlük haklarının korunması için adım atılmalıdır.

Pek çok sorunun olduğu sektörümüzde tarafımca aciliyet arz eden sorunlar özetlenmeye çalışılmıştır. On binlerce çalışanı olan 2650 kurumun çalışmalarına devam etmesi veya kapanması yapılacak düzenlemelere bağlıdır. Sorunların çözümünde dikkate alınmasını saygılarımla arz ederim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

100 Kurum aranıyor. 06 Ağu 2020 08:17 #104

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Yazın arkadaşlar yazın.

Dilekçelerinizi yazın.

Dilekçeler hedefe gidiyor. Kimse merak etmesin. Twetlerde hedefe gidiyor.
Twettir ı ihmal etmeyin lütfen.

Göbeğini kaşıyanlara bakmayın.
Dilekçelerinizi yazın. Gönderin lütfen.
Twetlerinizi de atınız lütfen.
Son Düzenleme: 06 Ağu 2020 11:22 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.333 saniye
Sistem Kunena Forum