Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: program ilavesi

program ilavesi 23 Kas 2020 09:28 #1

• sosyolog13
  • sosyolog13 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Başarı: -2
arkadaşlar bir sorumu olacak bilgisi olanların cevap vermesi rica olunur yeni program ilavesi yapmak istiyoruz yalnız bizim kurum bağımsız bina şeklinde değil bir apartmanı alt katındadır yerde bize ait ruhsat tarihimiz 2008 acaba yeni program ilavesi yapabilirmiyiz
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

program ilavesi 23 Kas 2020 16:26 #2

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
sosyolog13 yazan:
arkadaşlar bir sorumu olacak bilgisi olanların cevap vermesi rica olunur yeni program ilavesi yapmak istiyoruz yalnız bizim kurum bağımsız bina şeklinde değil bir apartmanı alt katındadır yerde bize ait ruhsat tarihimiz 2008 acaba yeni program ilavesi yapabilirmiyiz

Arkadaşın biri soru sormuş. bir bilen çıkıpta cevap vermiyor. bu sitenin asıl amacı bir birimize yardımcı olmaktır. bilmeyen yadım ister BİLEN ler de cevap verir.
üç beş tane üstad bildiğimiz arkadaşlar vardı, onlardan da ses çıkmıyor. ama birbirimize sataşmaya gelince bazıları roman yazıyor Maşallah....

arkadaşın sorusuna gelince MEM yeni program ilavesi yapmak istediğinizde yeni yönetmeliği dikkate alıyor. bunun için yeni program ilavesi yapmanız çok zor. yinede mem ile görüşün.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16

program ilavesi 23 Kas 2020 16:46 #3

• artibirrenk
  • artibirrenk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Merhaba, şu andaki binanızda hic bir program ilavesi ya da çıkartması yapamazsınız, müstakil ve bahçeli binaya geçmeniz gerekmekte.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16

program ilavesi 25 Kas 2020 17:23 #4

• hayri_cetin
  • hayri_cetin Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 4
Mevcut bir programınızı kapatıp yerine yeni program açabilirsiniz. Eğer Sınıflarınız yeni yönetmeliğe uygunsa (10m2 vs.) Ancak mevcut programlarınıza ilave yapmak isterseniz yeni yönetmeliğe girer. Yani genel kontenjanı değiştirmeden ve tadilat yapmadan program ilave veya değişim yapabilirsiniz. Genel kontenjan artıyorsa veya düşüyorsa yeni yönetmelik geçerli. Biz zihinsel programı kapatıp yerine dil konuşma açtık pandemi döneminde. aşağıdaki maddeden yola çıktık ve başvurumuzu yaptık.

(4) Genel kontenjan, derslikler ve laboratuvarlarda değişiklik yapılmaması şartıyla
sadece kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından belirlenen
kurumun diğer bölümleri arasında yapılacak yerleşim planı değişiklikleri, Genel Müdürlükçe
belirlenerek internet sayfasında yayınlanan standartlar dikkate alınarak kurum müdürlüğünce
yapılır. Değişiklik yapılan yerleşim planının bir örneği kurum açma izni ile iş yeri açma ve
çalışma ruhsatını veren mercie gönderilir.
Son Düzenleme: 25 Kas 2020 17:24 yazan hayri_cetin.

program ilavesi 25 Kas 2020 19:04 #5

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Kurucu devrinde noterde yapılan satış sözleşmesinin bir süresi var bilgi olan varmı acaba 1 ay gecerlilik süresi var diye biliyorum ama yonetlemelikte bulamiyorum

program ilavesi 26 Kas 2020 10:12 #6

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
doğrudur devir senedinin 1 ay süresi var...geçen devir yaptım işlemler kılı kılına yetişti...milli eğitim uyardı ve yetiştirdik

program ilavesi 26 Kas 2020 10:14 #7

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
program ilavesine gelince başvurular il teftiş kurulundaki müfettişlerce değerlendiriliyor, bakanlıkdan bir onay istenmiyor. ve şahit olduğum kadarıyla her il bu konuda farklı bakış açısına sahip. bir il onay alamazken bir ilin onay alıp şikayet olmasına rağmen programını açabiliyor. ildeki müfettişlerle görüşmek daha doğru olur program ilavesi-bina değişikliği gibi konularda.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.279 saniye
Sistem Kunena Forum