Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 17 Mayıs

17 Mayıs 28 Nis 2021 15:11 #25

• KA2015
  • KA2015 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 131
  • Teşekkür Sayısı: 28
  • Başarı: 0
Kısmi kapanma - tam kapanmaya çevrildiği gibi 17 Mayıs açılış olmayabilir, süreç uzatılabilir.
Return_of_crow yazan:
peki tekrar açılma süreci nasıl olacak 17 mayısta hemen açılacak mıyız?
Son Düzenleme: 28 Nis 2021 15:12 yazan KA2015. Sebep: alıntı eklendi.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

17 Mayıs 28 Nis 2021 15:19 #26

• KA2015
  • KA2015 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 131
  • Teşekkür Sayısı: 28
garip yazan:
dernekçilerin şu soru(n)lar karşısında bir hazırlık, çalışma ve açıklamaları var mıdır acaba?
1- 2 mayısta mebbis üzerinden fatura onayları yapılabilecek mi?
2- nisan ayı ödenekleri mayıs ayı içinde kurumlara ödenebilecek mi?
3- 18-19 mayıs resmi tatil, 17 mayısta açılış nasıl olacak?
4- kurumlar mayıs ayında 17 günlük mü yoksa bir aylık kçö'den mi yararlanacak, 17 günlük kçö olur mu?
5- farzedelim kurumlar 17 ya da 20 mayısta açılacak, öğrencileri full (!) gelen kurumlar teknik olarak yapamaz ama, bizim gibi öğrencilerinin yarısı gelmeyen kurumlar aylık kaç seans ders verebilecekler?
6- yarı kapanma 19 mayıs'ı da kapsayacağına göre dileyen kurumlar mayıs ayında tümden kapatabilirler mi?
şimdilik 6 soru, vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler...

Selamlar, ofis çalışanı olaraktan benim merak ettiğim ve kendimce yorumladığım maddeler var :)
1- Onay süreleri kamu çalışma süreci sebebiyle kısaltılabilir.
2- Onay süreleri kısaltılırsa, tam kapanma devam etsede kamu çalışmaya devam ettiği için ödenek mayıs içerisinde kurumlara ödenir.
3- 19 mayıs resmi tatil 1 gün. 17 mayısta açılırsak kısmı kapanmadaki gibi haftasonu muaf olunur ve kurumlar 19 mayısa yazamadıkları dersleri büyük ihtimalle 22 mayısta yazar.
4- kçö 1 mayıs - 31 mayıs diye başvuru yapılır. diyelim ki 17 mayıs açıldık 1 adet dilekçe ile kçö sonlandırılır ve işkur 1-16 arası kçö ödemesini haziranın ilk haftası personele öder. (İŞKUR İLE GÖRÜŞÜLDÜ)
5- Haftalık 40 saati aşmamak kaydıyla ve haftasonu muaf olma ihtimaliyle devam eden öğrencilere dersler yazılacaktır.
6- o süreç için işkuru aramak gerek ama kçö tüm sektörleri kapsadığı için isteğe bağlı mayısı kapatıyorum kçö devam edecek denilebilir. Veli-öğrenci kaybı yaşanabilir.

diye düşünüyorum.

benim ekstradan merak ettiğim şey;
fatura onayları - meb e teslim süreci için memur - müdür hangi madde gereği muaf olacak. Kurum ve meb geliş gidiş süreci nasıl olacak?
Son Düzenleme: 28 Nis 2021 15:56 yazan KA2015. Sebep: son satır eklendi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29

17 Mayıs 28 Nis 2021 21:55 #27

• mrorkun
  • mrorkun Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -1
Bakan canlı yayında açıkladı rehabilitasyon merkezleride kapalı olacak dedi

17 Mayıs 28 Nis 2021 23:20 #28

• ahaltas
  • ahaltas Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
www.turkua...ri-acik-mi

İçişleri Bakanlığı tam kapanma genelgesinde yer alan açıklamaya göre, 17 gün boyunca kesintisiz uygulanacak sokağa çıkma yasağında Özel Eğitim Kurumları ve Rehabilitasyon Merkezleri açık olacak. Özel Eğitim Kurumlarında ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde olanlar ile veli/vasi veya refakatçileri sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzegahi ile sınırlı olmak kaydıyla kısıtlamadan muaf olacak.

Bu haber doğrumu?

17 Mayıs 29 Nis 2021 00:06 #29

• zeigarniketkisi
  • zeigarniketkisi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 20
ahaltas yazan:
www.turkua...ri-acik-mi

İçişleri Bakanlığı tam kapanma genelgesinde yer alan açıklamaya göre, 17 gün boyunca kesintisiz uygulanacak sokağa çıkma yasağında Özel Eğitim Kurumları ve Rehabilitasyon Merkezleri açık olacak. Özel Eğitim Kurumlarında ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde olanlar ile veli/vasi veya refakatçileri sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzegahi ile sınırlı olmak kaydıyla kısıtlamadan muaf olacak.

Bu haber doğrumu?

Değil.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahaltas

17 Mayıs 29 Nis 2021 00:33 #30

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
Şahsi düşüncem, geçen sene 1 vaka ile kapanınca 3 ay kapalı kaldık, ilk iki hafta tedbirle vakalar 4000 düştü, daha 40000 vakamız var, 17 gün kapanma işe yaramaz ise bu süre uzar, KÇÖ de uzadı nasıl olsa 30 hazirana kadar. Bu kapanmanın önü açık, 30 hazirana kadar kapalı kalma ihtimalimiz çok yüksek. Komple kapanmadan geri dönüş kademeli olursa, açılmak için çok zaman bekleriz ve tekrar çok efor harcarız diye düşünüyorum. Vakaları düşürmek, yaz aylarını garantilemek , her sektöre can suyu katmak önemli. Bu durumda özel eğitim geçen sene gibi ara vermesinde bi sorun yok. Zaten devamsızlık da çok...

17 Mayıs 29 Nis 2021 16:38 #31

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
dernekçilerin şu soru(n)lar karşısında bir hazırlık, çalışma ve açıklamaları var mıdır acaba?
4- kurumlar mayıs ayında 17 günlük mü yoksa bir aylık kçö'den mi yararlanacak, 17 günlük kçö olur mu?
5- farzedelim kurumlar 17 ya da 20 mayısta açılacak, öğrencileri full (!) gelen kurumlar teknik olarak yapamaz ama, bizim gibi öğrencilerinin yarısı gelmeyen kurumlar aylık kaç seans ders verebilecekler?
6- yarı kapanma 19 mayıs'ı da kapsayacağına göre dileyen kurumlar mayıs ayında tümden kapatabilirler mi?

1. FAtura onaylarının sistem üzerinden yapılacağı, ancak evrakların 17 sinden sonra teslim edileceği söylendi.
2. Muhtemel ay sonuna sarkacak.
3. 18 mayıs tatil değil ama büyük olasılıkla kapatırlar. 20 sinde açarlar.
4. Kurumlar Nisan 30'u 1 gün, Mayıs 17 gün Kçö den yararlanabilir. 17 gün Kçö olur. Ay boyunca çalışmayan ESKİ personel varsa 30 gün de yararlanabilir.
5. Orası sıkıntılı... Normal ders ve telafi sınırlarını aşamayacağız.
6. Kapatabilir. İlçeye dilekçe verin, kapatın. Ama müdür ve idari personel bırakmanız lazım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

17 Mayıs 29 Nis 2021 16:46 #32

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
barisltd yazan:
garip yazan:

1. FAtura onaylarının sistem üzerinden yapılacağı, ancak evrakların 17 sinden sonra teslim edileceği söylendi.
2. Muhtemel ay sonuna sarkacak.
3. 18 mayıs tatil değil ama büyük olasılıkla kapatırlar. 20 sinde açarlar.
4. Kurumlar Nisan 30'u 1 gün, Mayıs 17 gün Kçö den yararlanabilir. 17 gün Kçö olur. Ay boyunca çalışmayan ESKİ personel varsa 30 gün de yararlanabilir.
5. Orası sıkıntılı... Normal ders ve telafi sınırlarını aşamayacağız.
6. Kapatabilir. İlçeye dilekçe verin, kapatın. Ama müdür ve idari personel bırakmanız lazım.
1- faturalar ilk 3 gün içinde ilçe müdürlüklerine verilecek, bu amaçla her kurumdan 1 kişiye valilik izni düzenlenecek.
2- muhtemelen ay sonuna sarkacak, çünkü bu ülkede esnek çalışma demek zaten mesaiye 9 da gelip, 10'a kadar poğaçayı yiyen, 11.30'da da makamını terk eden yurdum memurunun hiç gelmemesi anlamına geliyor. en azından bizim ilçede durum bu...
3- 20 mayıs olacak
4- nisan ayında 1 gün kçö olmaz, kçö için ay içinde en az 10 gün mücbir neden gerekiyor, bir gün olmuyor. bir de neden cuma değil de perşembe kapandık biri bunu açıklasın.
5- bu madde ironiydi zaten...
6- tabi ki kapatılır bunu biliyorum ama 10 gün için de kurum açmak çok mantıklı gelmiyor...
teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye
Sistem Kunena Forum