Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: PANDEMİ

PANDEMİ 22 Haz 2021 16:42 #9

• canozum1299
  • canozum1299 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Kurumda covid li ogretmen ve personeller çıkınca tedbir amaçlı kurumu kapattı patron.İl Hıfzıssıhha kurulu ve ilçe milli eğitim resmi kapanma olmaz.Okul açık olur ama ders olmaz demiş. Resmi bir yazılı kapanma yok yani. Kurum sahibim iyi niyetli. Belki covid olmayan arkadaşların parasını kesmez, elinden geldiği kadar yardım eden bir patronum var Allah için. Benim sorma sebebim maasimda kesinti olması değil. Eğer kesiyorum dese de sesim çıkmaz. Çok yardımı oldu.Herkesi kendinden fazla düşünüyor. Benim başka bir insana anlatmak için sordum bunu.Cunku ısrarla banane hasta olmasaydilar diyor.Okul açıktı ben gelirdim diyor. Hem de onlar rapor parası alacak ben neden eksik maaş alıyorum diye söylüyor.Acikcasi çenesini kapatsın diye sordum sizlere. Gerçekten patronum çok iyi biri.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

PANDEMİ 22 Haz 2021 18:41 #10

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn canözüm, özel eğitim sektörünün şu an geldiği noktayı çok iyi özetlemişsiniz, her ne kadar ben neyi sormaya çalıştığınızı anlayamasam da...

PANDEMİ 22 Haz 2021 19:02 #11

• canozum1299
  • Kıdemli Uye
Hocam mesele şu.Bizim patron çok iyi bir insan.Her yönüyle çok iyi.Malum geçen ay kapanmadan dolayı,bu ay da covid den dolayi eksik fatura kesecek.Elinde olsa fazla fazla veren,izin konusunda bir dedigimizi iki yapmayan bir insan. Bir arkadaş var. Paraya düşkün kendini düşünen biri. Bu son covidli personelden dolayı maaşında kesinti olacak diye ödü kopuyor.Belki tam maaş hakkı,ama bunca zaman bize bir çok iyiliği olmuş,bu son iki ay eksik faturalardan dolayı belki sekteye uğramış patrona karşı ben mahcup olurum tam maaş istiyorum dersem. Sırf para göz o arkadaşa kanıtlı bir belge,ya da yol yöntem gösterip maaşlarda kesinti olması yasal diye konuşurum diye size sormak istedim. Sırf o arkadaşın bu tutumunu boşa çıkarmak için sordum.

PANDEMİ 22 Haz 2021 19:06 #12

• canozum1299
  • Kıdemli Uye
Biraz tuhaf geliyordur,Normalde kendi hakkını arayan çalışan yerine,patronun hakkını arayan bir çalışan.

PANDEMİ 23 Haz 2021 00:21 #13

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Patronunuz kendi inisiyatifi ile kurumu kapattıysa personelin de maaşını öder. Bu kadar basit. Ancak şartlar uyuyorsa kapalı kalınan dönem için Kçö veya NÜD başvurusu da yapabilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye
Sistem Kunena Forum