Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Bir Öneri!

Bir Öneri! 06 Ağu 2021 17:05 #9

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Tabi tek sorun kimlik doğrulamaysa eğer çözer haklısınız … hocam sektörün bir çok sorunu var , işini hakkıyla yapan kurumların sorunlarını çözecek bir sağ duyu olmadıkça çürük elmaları temizlemek hiçbir sorunu çözmez maalesef .. bakın yıllarca ne kadar küçüldük giderler ve kesilen faturaları karşılaştırın tüm gerçekleri görürsünüz… iyi çalışmalar ..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Bir Öneri! 06 Ağu 2021 18:00 #10

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn türkiyem, size bazen önygargılı davrandım, hatta bir seferinde "senin bu fikirlerine ölürüm türkiyem" gibi yanıtlar verdim. gelinen süreçte herkes umudunu yitirmiş durumda (bkz türkiye gençliği)... boşverin kamerayı, yüz tanımayı, faturayı, geliri, gideri... her şey boş, sanırım sona yaklaştık her anlamda... umudumuzu yitirdik de geriye kala kala bir tek onurumuz kaldı, onun mücadelesi içindeyiz... bakın burada hararetli tartışmalara giren, ona buna saldıran, nöbet tutan, akıl veren bir çok sahte isimli kahramanlar, don kişotlar vardı, şu an hiç biri kalmadı. canınızı sıkmayın, su akar yatağını bulur, tüm samimiyet ve iyi niyetinize saygılar, hürmetler...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Bir Öneri! 06 Ağu 2021 22:47 #11

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Her sey değişir ama kurum sahiplerinin keselerini kolay yolla para doldurma arzusu, o bitmek bilmeyen hirslari,egolari asla bitmez ve de değişmez. Hak yiyen, evrakta sahtecilik yapan hirsiz kurum sahibi tüccarların aşağılık mahlukatlardir.

Bir Öneri! 07 Ağu 2021 01:06 #12

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın garip ben teşekkür ederim samimi açıklamalarınız için ve saygı hürmet bizden size olsun hocam … iyi çalışmalar dilerim size .. umarım herşey iyi olur, bir umut ..:) ve umarım herşey gönlümüzce olur hepimizin ..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garip

Bir Öneri! 07 Ağu 2021 23:32 #13

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Neresinden tutulacağı belli olmayan bir durumdayız açıkçası. Sayın Tartanc'in da dediği gibi bir yol haritası için zaman daralıyor.
STK'larin teşkilatlanma adına yaptığı faaliyetlerin geldiği nokta üye olmayanlari ötekilestirme noktasına vardı.
Mevcudu eleştiren ve değişime onay vermeyen yapıdan kopmak elbette en doğal haktır. Açıkçası uzun bir süredir hicbir STK ile bağım ve ilişkim kalmadı. Hatta hicbir platformda da aktif değilim. Okuyup geçen bir haldeyim. O kadar uzaklastim veya uzaklastirildim mı kendi ilimdeki kurumlarla bile istisarelere katilmiyorum. Sagolsun uye değilim diye davet de etmiyorlar.
Ancak sosyal medyada protokol ziyaretlerindeki karelere bakıyorum ve maalesef üzülüyorum.
Birileri gidip ilgili veya ilgisiz yerlerde fotoğraf çektirip geliyor sadece. Eğitim ile ilgili yarim saat bile konuşamayacağım (kesinlikle kucumseme anlamida demiyorum, alana hakim olmamaktan bahsediyorum sadece) kisilerin girip bürokrasi ile ne konuştuklarını merak ediyorum.
Karede yer alanların çoğu ile oturup konusmuslugumuz var ve bildiğim kişiler. Ama doğru kişiler değil. Bağımsız hicbir proje, çözüm üretemeyecek ancak var ol, sağol, Allah seni başımızdan eksik etmesin gibi sözleri ardı ardına tekrar edebilecek kişilerle donatılması kısır bir döngüden öteye gidemez.
Yapilan açıklamalara bakıyorum elle tutulur bir kazanım maalesef yok. Bu şekilde olmamalı arkadaşlar.
Içimizdeki dinamizmi yok ettik, doğru söyleyenleri susturduk, fikir adamlarını küstürdük ve nihayetinde gelinen nokta ortada.
Hak verilmez, Hak alınır. Biz bize verilene el pençe oturup sükürlerle susledikce, bilimsel verilerden uzak talepler iletdikçe, ortaya koyduğumuz çözümleri sadece kendi penceremize göre sundukça ciddiye alınmaz ve ise yaramaz.
Projelerin hem kamu, hem yatırımcı hem de hizmet alan üçgenine sağladığı faydaları net bir şekilde ortaya koymamız lazım. Kamu benim çıkarım ne diye karşımıza gelmemeli.
Veli veya vasi benim çıkarım ne diye karşımıza gelmemeli.

Bakınız yeni Bakanımız meslek liseleri ile ilgili ciddi projelere imza atmış biri. Bu kısır döngünün içinden çıkılması için bir yol haritası aslında.
*)Eğitim uygulama okullarının yükünü talep edebiliriz. Mesleki eğitimlerini biz yüklenebilir, bu eğitimlere talip olabiliriz. Bu şekilde kamunun üstünden ciddi bir yük alırız. Hatta bunu yaparken işkur ile yapılacak protokollere bu eğitm süreçlerinde tıpkı meslek liselerinde olduğu gibi harçlık sunulmasını sağlayabiliriz.
Özel çocuklarımızın aldığı eğitimler ile elde edecekleri ürünleri KDV den muaf tutup yerel yönetimlerin destekleri ile pazar alanı yaratabiliriz.
Bu şekilde uzak hedeflerimizi rehabilite etmenin son noktasına getirmiş ve kazanil.is bireyler sağlayabiliriz.
Halk eğitim merkezlerinin yaşam boyu eğitim rolünü dez avantajlı bireyler için bizler sağlayabiliriz.
Bedensel engelli vatandaşlarımız için sağlık bakanlığı sisteminde daha fazla maliyeti olan fizik tedavi hizmetlerini daha ucuz maliyete üstlenebiliriz..
*)Aileleri tek cati altında toplayan ortak çatıda buluştuğumuz bir cati yaratabiliriz.
*)Evde bakım hizmetlerini evde fizik tedavi hizmetleri adı altında sunabiliriz.
*)Bakım aylığı alan fakat bu aylığı çocuğu için kullanmayan, gerek özel eğitim hezimetlerinden imtina eden gerek çocuğuna hijyen ve gerekli özeni göstermeyen ailelerin denetimlerini üstlenerek ilgili bakanlığın deneyin mekanizmasını ücretsiz üstlenebiliriz. Ilgili bakanlık ile yapılacak protokol sayesinde bireyin haftalık durumunu sisteme işleyip rutin kontrollerini saglayabiriz.
Gereksinimimden dolayı davetimizin desteğini alan fakat tedavi olması veya rehabilite olmasi için hiçbir gayret göstermeyen ailerin bilerek ve farkında olarak bireylere zarar verdiğini raporlastirip kamu eliyle bakım maaşı için on koşul olmasini saglayabiliriz.

Yüzlerce projeler ile bir an önce harekete geçmemiz lazım.
Yani zorla beni Başkan yapacaksınız:)
Selametle kalın.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, yetis, ahmetyasin ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.627 saniye
Sistem Kunena Forum