Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Bakanlık Denetlemeleri

Bakanlık Denetlemeleri 09 Kas 2021 21:42 #17

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Bize bugün geldiler ve bizden sayısız evrak ve istekte bulundular. İstediklerini yaparsak sadece evrak işiyle uğraşacağız okul olarak. İşin eğitim yanıyla uğraşmaya vakit bile kalmaz. İstenenler 100 e yakın madde. İşi bırakmayı düşündüm o anda. Dayanamadım çekin vurun bitsin bu iş dedim. Fotoselli sabunluk ve kağıt havludan, okul dışında aile ile yapılan etkinliklere, sabotaj ve sivil savunma planından öğrenci giriş çıkış kayıtlarının manuel olarak tutulmasına kadar. Devlete ait resmi okullarda bizden istenen uygulamaların bir tanesi bile istenmezken ve yapılmazken işimizi yapmaya engel olacak seviyede evrak işi isteniyor. 8 saat boyunca perişan olduk ve yarısını bile bitiremediler. Kusasım geldi işi bırakmayı bile düşünmeye başladım. MEB'e bağlandığımız gün rehabilitasyonlar olarak rezil rüsva olduğumuz gündür. Ücret olarak her sene kaybımız daha çok oldu. Devlet okulunda öğretmen sadece ramlardan alınan kaynaştırma raporlarıyla bir masrafı olmadan ücret alırken rehabilitasyonlar olarak sağlık kurulu raporları çıkarmadan kamera kayıtları tutmadan ücret alamıyoruz. Bir seans yazmak için Mebbis bin dereden su getiriyor. Grupları tutturmak imkansız seviyede. Bu işin şartları çok ağır ve bu şartların yanında kazancı da çok az. Açıkçası rehabilitasyonların hamallık yaptığını düşünüyorum en azından ben öyleyim. Aldığımız sorumluluk çok fazla fakat işin kazancı çok düşük. Bu çocukların başına okulda serviste veya sınıfta birşey gelirse ülkede reklam olursun. Öğretmenden idarecisine kadar herkesi içeri yollarlar. Bu kadar riske değer mi bilmiyorum daha fazla yapar mıyım onu da bilmiyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Bakanlık Denetlemeleri 10 Kas 2021 01:43 #18

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sayın müfettişimiz, bütün kalorifer peteklerine koruma yaptırmamı istediler. 30'un üzerinde petek var. Köşeleri sivri olmayacak.
Bir petek korumasının maliyeti kdv dahil 300 tl civarı çıkıyor.
Güvenliğinizi nasıl sağlıyorsunuz. Adamın biri içeri girip çocuklardan birini kapıp götürse yada zarar verse çocukları ve sizi kim koruyacak dediler.
İçime doğru haykırmışım o ara. Allahtan laf karıştı da......
Çamaşır, bulaşık, tost makinelerinin yetkili servislerinden çalıştırılmalarında bir sakınca yoktur belgesi almamamı istediler.
Kombimizi yakan görevlimizi ateşleme belgesi alması için halk eğitim merkezine kursa yazdırmamızı istediler.
Santralli yangın ikaz sistemi kurmamı istediler. maliyetini yazmak istemiyorum.
Gaz ve duman dedektörü santralli yangın sistemine entegre.
Sabotaj planı için kurumsal ortak bulmamızı istediler.
İş güvenliği
.
.
.
.

Bakanlık Denetlemeleri 10 Kas 2021 12:19 #19

• kadirfzt
  • kadirfzt Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Sorarım size eyyy hocalarım; bir kurumda neden kombi çalıştırmak için bir eleman olması gerekir. Yaa kardeşim ülkede kombisiz ev mi kaldı? Bas düğmeye çalışsın, bas düğmeye kapansın. Kombi açılmadı mi çağır servisi gelsin yapsın. Anlamıyorum yarim saat boyunca müfettiş bey ile bunun tartışmasını yaptım. O kadar bıktım ki artık benden istenilen tüm evraklara yok dedim ne olacaksa olsun, kapatsalarda kurtulsak bu işten

Bakanlık Denetlemeleri 10 Kas 2021 12:37 #20

• kadirfzt
  • kadirfzt Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 7
Benim eğitimcimin işi eğitim vermektir. Sabah dan akşama kadar zaten pertleri çıkıyor. Akşam olunca da hocam çıkmayın gece 10 a kadar pkt doldurun, bireysel gelişim formu doldurun, son değerlendirme doldurun, bep doldur, böp doldur, kaba değerlendirme doldur, aile eğitimi ver......... Doldur da doldurrrr.
Bu arkadaşlar sizin evraklarinizla mı uğraşsın yoksa eğitim mi versin.
Denetim mi yapmak istiyorsunuz, gelin oturun kuruma 1 hafta boyunca gelen öğrencileri izleyin, derslerde öğretmenleri izleyin. İyi evrak tutmakla iyi kurum olunmuyor.

Bakanlık Denetlemeleri 10 Kas 2021 12:48 #21

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
bu istediklerini yapmamız için bunun da karışılığı olmalı... kurumlara giren ücretler mevcut duruma yetmezken bu tür talepler kesinlikle hiç adaletli değil... gerçekten bu tür istekler karşısında şaşırmamak elde değil... keşke bu maliyetlerle meb bu işi yapsa....
Son Düzenleme: 10 Kas 2021 12:50 yazan türkiyem.

Bakanlık Denetlemeleri 13 Kas 2021 22:55 #22

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/viewer.html?pdfurl=http%3A%2F%2Ftkb.meb.gov.tr%2Fmeb_iys_dosyalar%2F2021_09%2F05231810_OZEL_EYYTYM_VE_REHABYLYTASYON_MERKEZLERY_REHBERLYK_VE_DENETYM_REHBERY.pdf&clen=468033&chunk=true
teftiş kurulu başkanlığı sitesindeki bu forma göre denetim yapıyorlar

Bakanlık Denetlemeleri 17 Kas 2021 10:11 #23

• m.umutbalc
  • m.umutbalc Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 4
tkb.meb.go...EHBERY.pdf
tam forma bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bakanlık Denetlemeleri 09 Ara 2021 10:59 #24

• m.umutbalc
  • m.umutbalc Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 4
Selamlar. Denetimler Tokat'ta pazartesi itibariyle başladı. toplamda 3 kez gelecekler. ilk gelişlerinde kurumun fiziki şartları ile ilgili gözlemler ve eksiklikler ile bilgi verilip, ikinci günün randevusu veriliyor. sonrasında da bir tam gün olacak şekilde denetim tamamlanacakmış. Özellikler tabelalar ve sınıf kartları yeni usullere göre olacak ilk baktıkları şey o. Pencerelere çocuk kilitleri, Prizlere çocuk kilidi, merdiven kenarlarına file gibi güvenlik önlemlerini ön planda tutuyorlar.
Ayrıntılar gelecek....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye
Sistem Kunena Forum