Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kişisel Verile Koruma Kanunu ?

Kişisel Verile Koruma Kanunu ? 13 Ara 2021 03:53 #17

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Isyankar yazan:
Sayın barisltd . Bahsettiğiniz gibi işyeri düzenlemesi evraklar envanter bunlar nerede acaba siz yaptınız mı? Ekran görüntüsü paylaşabilirmisiniz?

Sevgili arkadaşım,

Takdir edersiniz ki, bu konuda sertifika sahibi bir avukatla neredeyse bir ay boyunca çalışarak ve parasını ödeyerek hazırladığımız dökümanları ne burada, ne de başka bir yerde paylaşamam.

Ancak bir fikir oluşturması açısından şunları söyleyeyim. Şimdi mesela MRB için çocukların kamera kayıtlarını tutuyorsunuz değil mi? Peki giriş çıkışı alenen gören bu kameranın bulunduğu alanda kamera kayıdı yapıldığına dair bir uyarınız var mı? Bu kayıtların nasıl, niçin, ne şekilde tutulduğu, kaydını sildirmek isteyen veya itiraz edenin ne yapması gerektiğine dair bir açıklamanız var mı?

Kurumunuza kayıt için gelen, veya halihazırda kayıtlı olan velilerinize bununla ilgili bir bildilendirme evrakı verip rıza formu imzalatıyor musunuz?

Bunların hepsini yapıyor olabilirsiniz ve o zaman ne 500TL, ne 5000TL, ne de başka bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Aynen dediğiniz gibi sistem üzerinden kendi kaydınızı yapar, tüm bu evrak ve dökümanları hazırlar ve gayet güzel işin altından kalkarsınız.

Ancak, mesela kurum personeliniz bir başka çalışan arkadaşının hamile olduğunu bir diğerine söylediğinde KVKK'ya karşı suç işlediğini biliyor mu? Hele ki bu bilgiyi kurum olarak siz duyurursanız çok daha ciddi yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi biliyor musunuz? Personelinize bu konuda eğitim verdiniz mi, bununla ilgili ikaz metinlerini tebliğ ettiniz mi?

Açık konuşmak gerekirse ben şahsen bu ve buna benzer her şeyi kendim de yapabilirdim. Ama tutup kıymetli zamanımı bu işi benden daha iyi yapabilecek profesyoneller varken 500-1000TL için boşa harcamam. Bu bir tercih meselesi. İsteyen elbette kendi de yapabilir. Ben bundan anlamıyorum, veya altından kalkamam diyenlerin bir profesyonelle çalışmasında fayda var.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye
Sistem Kunena Forum