Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: zam oranı

zam oranı 03 Oca 2022 22:36 #17

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
Iyimserim yazan:
haci336 yazan:
Sayın tartanc hocam ortada%21 lafı dolaşıyor aslı varmıdır acaba sokkk olduk resmen
aynen bizimde kulağımıza da bu şekilde geldi umarim doğru değildir

böyle bir durum varsa kesinlikle itiraz etmeliyiz ,asgari ücrete yüzde 50 zam yapılıp bize yüzde 21 demek dalga geçmektir
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

zam oranı 03 Oca 2022 22:39 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3653
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Arkadaşlar,
Sonuçta netleşen bir şey yok.
Bir çok duyum geliyor.
%20 ile %80 arasını duydum.
Özerkder in YK dayım. Bir şey yazmam yanlış anlaşılabilir.
%21 inşallah doğru değildir.
Şahsen duyduğum oran bu orandan çok daha iyi bir oran. İnşallah doğru çıkar. Ciddi bir fark var.
İyi şeyler olur sektör adına İnşallah.

zam oranı 03 Oca 2022 22:41 #19

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Öğleden sonraydi İnternet'e haber okurken sigara ve alkole büyük zam haberi düştü önüme. Aksam üzeri iş çıkışı klasik market ziyaretimi yapmadan önce eşime ihtiyaçları sordum. İhtiyaçlardan biri kefir di. Bizim eve gazlı içecek girmez. Çoluk çocuk kefir içeriz. 7, 85 tl ye aldığım kefirin fiyati 15,75 tlye çıkmış. %100 e yakın bir artış. Aksam haberlerini izlerken Kocaeli de metal işçileri sendikası eylem yapıyor. Gizlenen rakamlarla bile enflasyon %36. Sendikanın istediği zam oranı %29 . İşverenin verdiği %17. %20-25 e fit olurlar. Bu bildiğiniz kemer sıkmanin da ötesine gecen bir hal alıyor. 500 ve 1000 tl lik banknotlar da basilmaya başlandı mi seyreyleyin enflasyonu.
Artık eylem yapma ses çıkarma şansını da kaybettik. Şu an herkesin her sektörün talebi ücretine zam yapılması. Bunca gürültüde sesimiz duyulmaz. Gecen yıl bu zamanlar verilene ses çıkarmadık. Bundan sonra kurumları bir aylığına kapatsak bile geçmiş ola. Beklenen zam oranı %100 olsa bile gecen yıl bu zamanlar harcadığımız elektriği satin alamiyoruz. Ortak akıl olmayınca her şey zam a endeksleniyor. Mesela kimsenin aklına zam yapilmasin yada %30 zamla beraber seans sayısı azaltilsin gelmiyor. ( durun yahu çocukların eğitimini keselim demiyorum). Krizden çıkış önerileri bunlar. Şunu talep etmiyor kimse. Grup bireysel ayrımı kalksın buna kurumların bep kurulu karar versin. Garanti ücret
Modül saçmalığı
Evrak denetimini içeren teftiş
Ram imparatorluklari vs vs

Off neyse ya bence %27 olacak

zam oranı 03 Oca 2022 22:50 #20

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
Hocam allah askina siz yapmayin bir yuzde 21 lafi dolandi agizlara bitsin artik bu cile aciklansin kapatan kapatsin ben sahsen kapaticam 21 gibi bir orana 1 ay bile dayanilmaz ....ip ucu verin bari de biraz ferahlayalim

zam oranı 03 Oca 2022 22:57 #21

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kesinlikle böyle saçma sapan bir rakama bende kapatırım kurumu ve ayakta kalan bir kurum varsa da gider izlerim nasıl yapıyor da ayakta kalıyor diye…. arkadaşlar zaten geçen sene verilmeyen hakkımız olan yüzde 36 var 2021 enflasyonu (açıklanan enflasyon var ) , bunun üzerine 2022 de yapılması gereken zam oranını yazın en az 40 , toplamı 76 yapar .. buyurun size verilmesi gereken en az zam oranı ., bizim gerçeğimiz

zam oranı 04 Oca 2022 01:07 #22

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Hiç bir veri veya bilgiye dayanmadan kişisel fikrimi söyleyeyim: %21 gibi bir rakam doğru olamaz. Daha doğrusu %30 ların altında bir rakamın doğru olacağını sanmıyorum. Ama %50 bulacak bir rakam olduğunu da sanmıyorum.

Yeniden değerlendirme oranı %36... 2021 enflasyonu %36. Memur ve emekliye verilen zam ortada. %35 artı eksi 5 bana göre makul tahminlerdir.

Yeter mi? Yetmez! %40 bile geçen seneden kötü durumdayız demektir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

zam oranı 04 Oca 2022 09:39 #23

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
İyi bir oran bizi kapattırmaz ama açık kalmamız için de kıymeti olmaz. Kalıp lazım kota lazım. Her yıl giderler artıyor ve biz her sene zam diye tartisiyoruz. Bugun %50 zam gelse bir iki cılız ses dışında itiraz edecek kimse yok. Ama yarın kurum sayısı 4500 olunca öğrenci çalanlar taramaci personeller v.s coşacak. Önce kota sonra enflasyona ezdirmeyecek zam ve kalıp olmazsa hiçbirinin gereği yok
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

zam oranı 04 Oca 2022 11:14 #24

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
sürücü kurslarına bile kota gelmişken özel eğitim kurumlarına bu yapılan haksızlığı aklım almıyor.. gerçekten kota en az zam oranı kadar önemlidir...
Son Düzenleme: 04 Oca 2022 11:14 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.305 saniye
Sistem Kunena Forum