Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2022 OCAK ÜCRETLERİ

2022 OCAK ÜCRETLERİ 02 Şub 2022 14:07 #17

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Kim yazmis cok mu onemli? Sen yazinin içeriğine bak, sen hırsızlık ve yolsuzluğa bak, nasil yapildigina bak, yolsuzluğun büyüklüğüne bak, engelli ogrenciler ustunden kurum sahiplerinin nasil köşelik olduğuna bak, kokuşmuş düzene, kokuşmuş sektore bak sen...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2022 OCAK ÜCRETLERİ 02 Şub 2022 14:43 #18

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Şu bir gerçek gerçekten geçmişe dönük iyi bir denetim kurulsun idari ve adli şoruşturma birlikte yapılsın suca buluşan kişiler ve kurumlar kapatılsın ihmli olan memurlar ihrac olsun kurumda çalışıp günaha ortak olanlar ağr cezada yargılanıp gereken cezayı alsın işini iyi yapanda ödüllendirildi burda yakalanan syclu biz temiziz yakalnmadık öyle brsey yok

2022 OCAK ÜCRETLERİ 02 Şub 2022 18:45 #19

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Herkes temiz olacak diye birşey yok. İnsanın katili de hırsızı da tecavüzcüsü de var. Ne yani biri adam öldürdü diye bütün insanlık katil mi oluyor? Herşeyi iyiye veya kötüye göre konumlandırabilirsin ama ne salt kötüye ne de salt iyiye yorabilirsin. Bir öğretmen geçenlerde öğrencisini tekme tokat dövdü. Asalım hepsini o zaman hepsi kötü diye. Böyle mantık olur mu? 3 yaşındaki çocuk mantığına sahipsin. Anne veya baba istediğini yapmadı diye 3 yaşındaki çocuk için ebeveynleri ölselerde problem yok. Kafa bu kafa. Saçma sapan konuşuyorsun. Öğretmen olduğuna inanmıyorum işin açığı. Bozuk plak gibi hep aynı şeyler. Sana ne yaptılarsa artık sürekli aynı şeyleri forumlarda ıkınıyorsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Fzt. Atak

2022 OCAK ÜCRETLERİ 03 Şub 2022 11:02 #20

• ozndnc87
  • ozndnc87 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Dedim gereksiz diye cevap vermedi. Bende acaba haber ne diyorum baştan sona okudum bide ya. X kişisi anlatıcı A kişisi rüşvetçi B kişisi alı kıran baş kesen. Cemil ise kızmış ne diyeceğini kime sataşacağını ayırt edemeyen bir hak hukuk bekçisi. Bi git Allah aşkına benim derdim bana yetiyor zaten

2022 OCAK ÜCRETLERİ 04 Şub 2022 11:43 #21

• leonn
  • leonn Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 3
Malesef ki bunaektörde hırsızı da çok. Haberdeki kurumlar ve benzerleri oldukça hakkaniyetli iş yapmaya çalışanlarda hem töhmet altında kalıyor hem de bazı kurumları da (kendilerine sıkıntı çıkmadığı ve yolsuzluk çarkı işlediği için) suça sürüklemektedirler. Malum; ben neden sıkıntı çekiyorum benim başım kel mi? Olayına girmeye çalışan bir çok kurum var malesef!

2022 OCAK ÜCRETLERİ 05 Şub 2022 10:57 #22

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Kamera sistemindeki amacı zaten anlamıyorum. Ne kvkk ya uygun ne de güvenilir bir sistem.

Getirin yüz tanıma sistemini. Ama bunu sadece bakanlığa bağlayın. İl veya ilçeye bağlama gibi bir yanlışa düşerseniz bu gibi olaylar kaçınılmaz olur. Sonra tüm sektör töhmet altında kalmaya devam eder.

Getir kotayı ama sadece ilçe bazlı değil kontenjan bazlı olsun. Adamın zemin +1 kat kurumu var 250 öğrenciye ders yazıyor. Nasıl oluyor bu iş? De ki ona kaç sınıfın var? 6 mi? Al sana 6x 10 o da 60 kişi kaydedebilirsin de. Açmak isteyen de ona göre açar ilçesindeki kotaya uygunsa.
Ne hikmetse kurumlar 1 ilçede toplanıyor. Kurum olmayan o kadar çok ilçe var ki!
Yaşanan olayda adı geçen il ile hemen hemen aynı nüfusa sahip adana da 102, Diyarbakır'da ise 157 kurum var. 2,5 milyonluk antalyada ise 50 kurum var. Böyle bir dağılım doğru mu?
72 bin nüfuslu bir ilçede 7 kurum var, 65 bin nüfuslu ilçede 1 kurum. 50 bin nüfuslu ilçede 5 kurum var diğer 50 bin nüfuslu ilçede kurum yok. Böyle bir düzen olur mu? Zaten bu mazot pahaliliginda servisler diğer ilçeye bundan sonra zor gider. Oradaki öğrencilerin eğitimi ne olacak???

Uzatmamak en iyisi...

Kısacası kötü niyetli insanın, kötüye kullanamayacağı bir sistem şart. Zaten eğitimi düşünenlerin sayısı bu ortamda daha da dibe düşüyor. Dolayısıyla ya sistem tümden değişmeli ya da güçlü düzenlemeler yapılmalı. Yara bandı ile olmuyor bu iş

Saygılar
Son Düzenleme: 05 Şub 2022 10:57 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, faruk7, Fzt. Atak

2022 OCAK ÜCRETLERİ 05 Şub 2022 17:52 #23

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Bütün engel gruplarıyla aynı binada çalışmak, 500-600 ve hatta 1000 öğrenci yapmak, servis ağı kurmak, hastane ram raporu çıkartmak, şubeler zinciri filan; tüm bunların hepsi bir başarı öyküsü değildir.
Kotayı geçtim program ve kontenjana dahi net sınırlama gelmelidir.
Özel eğitim kameranın önünden çocuğu geçirmekten ibaret bir iş değildir.
Birilerinin sürümden kazanma telaşına bunca öğrenci ve öğretmen heba edilemez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

2022 OCAK ÜCRETLERİ 05 Şub 2022 20:02 #24

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Israrla anlaşılmıyor diye düşünüyorum. Kamera geldi. Aylardir neyi konuşuyoruz. Yarin yüz tanıma gelsin. Neyi konuşacağız? Birileri belki yine aileye üç beş kuruş vercek, vızır vızır servis dolastiracak dolduracak cocuklari yüz tanımadan geçirecek, belki öğretmeni olmayan sinifa koyacak çocuğu belki sınıftan çıkarıp gruba alacak falan falan. Sonra neyi konuşuyor olacağız? Belki bir yazılım geliştirilecek fotoğraftan okuyacak falan Bataklık sinek muhabbeti gibi hep sineklerle uğraşıyoruz. Bataklığı büyük ölçüde kurutacak yegane yol aile eğitimleridir. Gerisi lafı güzaf. Her kontrol mekanizmasının bir açığı bulunur. Ama rüşvet çarkı ama başka bir şey. Az gelismisligin sıkıntıları bunlar normal karşılamak günden güne bunu azaltacak mantıklı çözümler bulmak lazım. Yüz tanıma geldi diyelim bunu kontrol eden adamı kontrol eden kurumlar yaşadı yani. Ver parayı aileye, ver aileye eğitimi bak ne oluyor. Kurum sayısı artıyor mu azalıyor mu? İstanbul da ocak ayı son hafta kar tatili yaşandı. Ders yapılmadı 5 gün. Daha önce yazdım zam yapilmasa bile memnun olacaklar var diye. Adam 380 bin fatura keserken bir hafta eksik olmasına rağmen %35 fazlasıyla 520 bin fatura kesmiş 5 gun eksik dersleri nereye yazdı bilemem. Gemisini yürüten kaptan. Ben %35 zamla bile anca gecen ayı yakaladım. Beceriksizlik bende galiba.... :silly:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd
Sayfa oluşturma zamanı: 0.313 saniye
Sistem Kunena Forum