Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yuzde kac ne zmn

Yuzde kac ne zmn 05 Tem 2022 20:03 #41

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Demek istedigim de buydu zaten hocam gelismeleri bile paylasmiyorlar ki kendi aralarinda konusuyorlar not :derneklerin hepsinede uyeyim hic bir gruptada baskanlarin aciklama yaptigini gormuyorum ...en qzindan surec olumlu olumsuz cs vs diye bir paylasim yok ....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fzt. Atak

Yuzde kac ne zmn 05 Tem 2022 20:18 #42

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Özerkder e üye değilsiniz sanıyorum.

Zam 1 temmuzdan itibaren geçerli olur tahminen.

Yeni BUT yayınlanacak sanırım
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Merdoty

Yuzde kac ne zmn 05 Tem 2022 22:28 #43

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Zam olmama ihtimali var mı ?
Şunun İçin soruyorum: OSB teknik liselerine her yıl zam yapılırken 2021-2022 eğitim öğretim yılı İçin % 0 zam yapıldı.

Yuzde kac ne zmn 05 Tem 2022 22:38 #44

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın tartanc tahminlerle bu sektör zaten bu boyuta geldi..Artık herşeyin tahammül edecek tahmini bile kalmadı.....

Yuzde kac ne zmn 06 Tem 2022 00:55 #45

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
bilmediğim için soru/yorum: ek bütçe meclisten geçti. içerdiği maddeler de bugünkü resmi gazetede torba yasa olarak yayımlandı. yani ek zamlar vs. ama ortada özel eğitim-rehabilitasyonla ilgili herhangi bir şey yok. ...

Bütçe kanununda hiç bir zaman bizimle ilgili bir husus yazmaz. Ödeme kalemleri Maliye Bakanlığının tebliğleriyle açıklanır. Bunun için herhangi bir kanuna da gerek yok. Maliye "parası varsa" istediği zaman ek bütçe uygulama talimatı yayınlayabilir. Nitekim 90 lı yıllarda genellikle öyle olurdu. Yılda 2 kez yayınlanırdı.

Ancak ek bütçe kanununun gerekçelerine "ne hikmetse" bizim adımızı da eklemişler. Yani bir nevi ön niyet okuma olmuş. Bunlara zam yapacağız, o yüzden bu ek bütçe lazım gibi.. Bu durumda ümitlenmemiz için oldukça güçlü bir durum var.

Diğer taraftan hem farklı STK'lar, hem bireysel girişimler 3 aydır Maliye Bakanlığının başında boza pişiriyorlar. Ve artık, "tamam haklısınız, bu para size yetmez" noktasına geldiklerini biliyoruz. Yani ücret artışıyla ilgili bir niyet olduğu söylenebilir. Oransal olarak ne olacağı belli değil ancak bildiğim kadarıyla maliye kendisine verilen maliyetler üzerinde iyi kötü bir çalışma yapıyor.

Elbette işin son noktası siyasi karardır. Genel müdür %100 zam yapalım dese bile bakan 1 sıfırı çizip %10 diyebilir. Hatta 1'i de silebilir. :)

Neyse, bekleyelim, görelim. Umutlu olmak için oldukça çok sebep var.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 06 Tem 2022 00:56 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, garip

Yuzde kac ne zmn 06 Tem 2022 08:50 #46

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn barış, kafa karışıklığı yaratan da bu oldu. ilk kez ek bütçede özel eğitim rehabilitasyon denildi. mecliste ek bütçeden yararlanacaklar komisyonlara sevk edildi ama öer listede yok. bakanlık tebliğle her zaman zam yapabiliyorken neden bu kez böyle oldu? neyse bekleyelim görelim, her ne kadar önümüzü, arkamızı göremesek de...

Yuzde kac ne zmn 06 Tem 2022 09:27 #47

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
vallla arkadaşlar,gecen hafta yapilan toplantilarda ve bu hafta yapilan aciklamalarla federasyon bizden ulaşabildiğimiz yerlere aileleri,personelleri bu isin icine alin dedi.Ne olacak simdi diye klavye basinda forumlara yazin denmedi.Cunku zam yapilacak bunu biliyorum ama bunun yüksek olmasi birazda bizim isyan etmemizde.

Yuzde kac ne zmn 06 Tem 2022 10:50 #48

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn murat, geçen hafta (otizm dernekleri ve federasyonlarının bile OTİZİM olarak yazıldığı yanlışlıklarla dolu) bir basın açıklaması yapıldı. orada yazılı stk'lar ve vakıflar (ne kadar temsil ettiği, ne kadar katılımcı olduğu tartışılsa da) engelli bireyleri ve ailelerini temsil eden kuruluşlardır. federasyon/ konfederasyon (üye olsun olmasın, yanında olsun olmasın, karşı çıksın çıkmasın, tepki göstersin, göstermesin) kendine göre herkesin temsilcisi (!) olduğuna göre hala daha burada yazmayın, baskı yapın manipülasyonu nedendir? yarın bir gün yüzde 20'lerde zam oranı çıkarsa faturayı bizlere kesmek için mi?
Son Düzenleme: 06 Tem 2022 10:50 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.471 saniye
Sistem Kunena Forum