Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Personel Maaşı

Personel Maaşı 17 Ağu 2022 17:31 #9

• neco78
  • neco78 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Sayın Ata,1.si İstanbulda 7_8bin lirayı lütufmuş gibi,bulunmaz hint kumaşıyım gibi ğöze sokmayınız lütfen..2.si para üzerinden genelleme yaparak öğretmenlerin dürüstlüğünüzü sorgulamanız,personele yaklaşım tarzınızın hoş olamayabileceğini düşundürdü bana.kendinizi mi sorgulasanız..inşallah ben yanılıyorumdur..öğrermenlerin birçoğu kıt kanaat 3 kuruş maaşa,ayın 15 i gelmeden maaş bitmiş halde çalışıyor...öğretmen Daha önceden kurumunuzu araştırmış olabilir..faraza konuşuyorum,kurumunuzda sorun olabilir mi?işleyişiniz kötü olabilir.maaşlar düzgün yatmıyordur,personel yaklaşımınız kötüdür gibi gibi...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Personel Maaşı 17 Ağu 2022 19:31 #10

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Sn Neco78
2013 yilinda ise baslayan fizyoterapist arkadasim rehabilitasyon merkezinden 2 bin dolar maas aliyordu bugun ise 400 dolar aliyor. O gun odenen maas da bugun odenen maas da kurumlarin degil devletin kararidir. O gun yuksek odeyen bugun de dusuk odeyen kurumlar ayni kurumlar. Yani 7-8 bini ben degil devlet lutfediyor.
Durustluk konusuna gelirsek, bugun ogretmenler 7-8 bin bandinda is bulma sikintisi yasamiyorlar. Bazi ogretmenlerin Durust olmadiklari durum her yerde asgari ucrete calistiriyorlarmis gibi yaygara koparmalari. 7-8 bini dusuk bulabilirsiniz ki bugunun sartlarinda dusuktur. Ama durust olmak gerekiyor tartismayi piyasadaki ucretleri oldugundan dusuk gosterip farkli yerlere çekmeye gerek yok. Piyasadaki ucretler zaten yeteri kadar dusuk.
Son olarak bir cok ogretmen hala konunun muhatabının kurumlar degil de devlet oldugunu anlayamadi. Ya da anladi ama kurumlara saldirmak daha kolaylarina geliyor. Yillardir ayni yontemle mücadele edip hic yol alamamalarina ragmen israrla devam etmeleri de ilginc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Fzt. Atak

Personel Maaşı 17 Ağu 2022 19:55 #11

• neco78
  • neco78 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
Gene inceden bir iğne var ama polemiğe girmeyeceğim..Sayın Ata bende hep bir olalım birlik olalım dedim.bir sorun varsa hepimizin sorunu olmalı...(zaten olmuyorda)sorunları patronlar olarak üstlenmeniz hem yanlış hem zor.sistemin içine öğretmeni yardımcı personelide katabildiğimiz sürece güçlü oluruz...şuan öğretmende patronda günü kurtarma derdinde..geleceği düşünen pek yok gibi...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, Fzt. Atak

Personel Maaşı 22 Ağu 2022 13:59 #12

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
Personel maaşı konusunda işveren ile tartışmalara girerek kurumlarda olumsuz bir hava estirmeye gerek yok, 17 yıldır aynı yöntemi deneyerek olumlu bir sonuç elde edilmiyorsa bu hatadan bir an önce dönülmeli ve bu konuda yetkili mercilere sesimizi duyurmalı, sadece rehabilitasyon merkezi öğretmenleri değil tüm özel sektör öğretmenlerin ortak talebi olan hakların elde edilmesi için bir kaç zamandır sosyal medya platformlarında, Twitter de ses getirmeye başladığımız bugünlerde cumhurbaşkanlıgina, ilgili bakanlıklara taleplerimizi daha yoğun olarak iletmemiz gerekir. Taban maaş uygulaması, meslek kodu ve diger hak edişler acilen uygulamaya konulması için mücadele edilmeli. Her gün yüzümüz asık, moralimiz bozuk, keyfimiz kaçık, motivasyonumuz düşük bir şekilde derse girip çıkmakla, arada kurucu odasına girip zam talep etmek ile olacak şeyler değil. Problemin kaynağı belli, teşhisi doğru koyarsak tedaviyi daha çabuk neticelendirmis oluruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ata99

Personel Maaşı 23 Ağu 2022 12:45 #13

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Bir işveren olarak soyluyorum. Taban maas uygulamasini sonuna kadar destekliyorum. Ayni sekilde ogretmenlerimize surekli aciklama yapmaktan odeneklerimizin dusuk olduğundan masraflarimizin cok arttigini aciklamaktan yoruldum. Taban maas uygulamasi olursa devlette odeneklerimizi ona gore ayarlar diye umut ediyorum. Ayarlamazsa da zaten devam etme sansimiz kalmaz bu cile de bu sekilde son bulur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Personel Maaşı 23 Ağu 2022 23:27 #14

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kesinlikle Ocak ayında iyi bir zam verilmeli ki kurumlara kurumlar da personeline yansıtabilsin .. umarım yüzde 50 zam verilir aynı oranda tüm personele bu oran yansıtılır .. seçim öncesi herkes de nefes alır ..

Personel Maaşı 24 Ağu 2022 01:32 #15

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
Sayın Türkiyem ;
Keşke oranların bir önemi olsa , maalesef yüzde yüz de olsa bu ülke ekonomisi için bir anlamı yok.
Belli bir katsayı ya bağlanması hem kurumlar hem de personel için daha sağlıklı olur.
Bizdeki ana problem kaynağı ödenekler. Diğer sıkıntılar dönüp dolaşıp paraya geliyor.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye
Sistem Kunena Forum