Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Eğitim Personeli Maaşları

Eğitim Personeli Maaşları 08 Oca 2023 20:01 #9

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Laxper yazan:
Hayır az bile. Velilere buzdolabı çamaşır makinası yıllık 5-10 bin tl para verilmezse kurumlarda kazanır
Doğru düzgün eğitim alamayan aileler ( çocuğum eğitim alamıyor bari maddi açıdan sebeplenelim kurumdan deyip ) çareyi buzdolabı çamaşır makinesi istemekte buluyor. Keşke bir çoğunuz kendine çeki düzen verip kaliteli eğitim verebilse de aileler bahsettiğin şeyleri talep etmese. Kurumlar da haliyle daha fazla kazansa da senin gibilerin ağzını açtırmasa.
Ama nerdeeee. Fakülteyi ite kalka zar zor bitirip, kpss de hiçbişey yapamayınca soluğu rehabilitasyon merkezlerinin kapısında alıyorsunuz sonra da işte böyle verilen 8506 lirayı beğenmiyorsunuz :whistle:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eğitim Personeli Maaşları 08 Oca 2023 23:46 #10

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Sayın dönmez sana cevap verme gereği duymuyorum aslında ama zorla muhattap aldiriyorsun kendini ben sana milyonluk yatırımin ne iki masa üç sandalyemi dedim sen git devlete atan dedin. Öğretmen materyal isteyince senin gibi sadece kar etmek için kurum açan tüccarlar elli tane bahane üretir bı materyal almaz kuruma bır peçete almayı çok görürler sonrada vay efendim veli egitimden memnun değil özel eğitim iki kalem bir defter o da 3 ayda bir alinarak olmaz hade oradan birde sana son birşey yargitay kararı var vasıflı personel asgari ücretle çalıştırılamaz diye bu kadar sene üniversite okuyan öğretmen de emin ol vasıflı personel statüsünde...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 06:52 #11

• zeigarniketkisi
  • zeigarniketkisi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 0
dönmez yazan:
Laxper yazan:
Hayır az bile. Velilere buzdolabı çamaşır makinası yıllık 5-10 bin tl para verilmezse kurumlarda kazanır
Doğru düzgün eğitim alamayan aileler ( çocuğum eğitim alamıyor bari maddi açıdan sebeplenelim kurumdan deyip ) çareyi buzdolabı çamaşır makinesi istemekte buluyor. Keşke bir çoğunuz kendine çeki düzen verip kaliteli eğitim verebilse de aileler bahsettiğin şeyleri talep etmese. Kurumlar da haliyle daha fazla kazansa da senin gibilerin ağzını açtırmasa.
Ama nerdeeee. Fakülteyi ite kalka zar zor bitirip, kpss de hiçbişey yapamayınca soluğu rehabilitasyon merkezlerinin kapısında alıyorsunuz sonra da işte böyle verilen 8506 lirayı beğenmiyorsunuz :whistle:

Doğru düzgün eğitim alamıyor diyorsun, sen eğitimi düşünen biri değilsin ki personelinden ne bekliyorsun?
Şu cümlelerden anladığım kadar eğitimci bile değilsin. Personeline de diyor musun, zar zor bitirdiniz hakkınız bu kadar diye?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Laxper

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 08:05 #12

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
zeigarniketkisi yazan:
dönmez yazan:
Laxper yazan:

Doğru düzgün eğitim alamıyor diyorsun, sen eğitimi düşünen biri değilsin ki personelinden ne bekliyorsun?
Şu cümlelerden anladığım kadar eğitimci bile değilsin. Personeline de diyor musun, zar zor bitirdiniz hakkınız bu kadar diye?
1 Eğitimi düşünmediğimi nerden biliyorsun ?
2 2016 yılı okul öncesi öğretmeniyim ve Diyarbakır' da MEB bünyesinde çalışıyorum
3 Yeri ve zamanı geldiğinde senin gibi vasat öğretmenlere demişliğim de çok olmuş.
4 Tekrar söylüyorum verilen ücreti beğenmiyorsan çalışma. Seni zorla çalıştırdıklarını düşünmüyorum.
5 :cheer:

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 09:46 #13

• zeigarniketkisi
  • zeigarniketkisi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 20
dönmez yazan:
zeigarniketkisi yazan:
dönmez yazan:
Laxper yazan:

1 Eğitimi düşünmediğimi nerden biliyorsun ?
2 2016 yılı okul öncesi öğretmeniyim ve Diyarbakır' da MEB bünyesinde çalışıyorum
3 Yeri ve zamanı geldiğinde senin gibi vasat öğretmenlere demişliğim de çok olmuş.
4 Tekrar söylüyorum verilen ücreti beğenmiyorsan çalışma. Seni zorla çalıştırdıklarını düşünmüyorum.
5 :cheer:

Yazık olmuş böyle tüccar zihniyetinin MEB bünyesinde çalışıyor olmasına. :)
Cahillik böyle bir şey işte, yaşı yeri yok.

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 11:32 #14

• biko
  • biko Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 78
  • Teşekkür Sayısı: 17
Bu sektörde eğitimci kalitesi gerçekten çok düştü düşmesi de çok normal sektör maaşlarına bakıldığında kalifiye personel bu maaşlara rehabilitasyonlarda çalışmaz ve çalışmıyor da 6-7 bin liraya çalışan fizyoterapistler, öğretmenler ve psikologlardan geçilmiyor yeni zam ile bile göreceksiniz ülkedeki rehabilitasyonların yarısından çoğu 10 bin tl altına eğitimci çalıştırmaya devam edecek böyle bir düzende nasıl kaliteden bahsedilir bilemiyorum. Yaklaşık 15 yıldan beri bir kamu tüzel kişiliğine ait rehabilitasyon merkezinin müdürlüğünü yapmaktayım hizmetlimizin dahi Aralık ayında çift haneli maaş aldığı, bu yıl içerisinde kişi başı 30 bin tl maaş promosyonu dağıttığımız bir ortamda bile ekonomik şartlar zorlayıcı olabiliyorken neredeyse asgari ücrete eğitimci çalıştıran kurumları ve oradaki psikolojik ortamı düşünemiyorum.

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 12:46 #15

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
Biko bey böyle şeyler yazmayın, bu şekil açıklamalar eğitim sektörüne darbe girişimi gibi, personeli uyandırmak, kışkırtmak olduğu gibi kurumlarımıza da iftira atmaya yol açıyor gibi yorumlanabilir. Sektör hamd olsun patronu ve çalışanı ile birbirine kenetlenmiş, geçinip gidiyor. Eğer bu kriz ortamında asgari maaş ya da bir parmak üstü bir kol aşağısı lkonusunda kurum sahiplerinin bir sızlanması, şikayeti, yakınması yok ise bilinki çalışan hizmetliden öğretmenine sektördeki herkes çok mutlu ve huzur içinde işini yapıyor. Ki öyle olmasa etrafında ekonomik olarak geçinenemekten her gün kavga dövüş haberlerini okurdunuz. Sektörde köle gibi üç kuruşa, aç karnına çalışan bir tane mutsuzluk haberi okudunuz mu, okuyamazsınız efenim.

Eğitim Personeli Maaşları 10 Oca 2023 14:41 #16

• dely45
  • dely45 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 6
Yeni mezun olmuş deneyimi olmayan öğretmen adaylarına istediği ücreti verince size eğitim kalitesinde mucizeler mi yaratacak? Ya da yıllardır bu işi yapan özel eğitimciler istedikleri ücreti aldığında " Ya artık para sorunum kalmadı bari biraz mesleki gelişim için uygulamalı davranış analizi öğreneyim, kurslara katılayım, değerlendirme ve test becerilerimi, aile ile etkili iletişim becerimi geliştirip öğrencilerim için en iyisini yapayım! " mı diyecek? Kimse birbirini kandırmasın sorun sadece ücret iyileştirilmesi değil. Bir öğretmen asgari ücret almamalı ancak daha iyisini hakettiğini de gösterecek niyeti ortaya koymalı. Eminim eğitime önem veren kurumlarda bu zaten karşılığını bulacaktır. Her öğretmen aynı olmadığı gibi her kurum da bir değil. Sürekli bir genelleme yapmak bir yere vardırmıyor.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye
Sistem Kunena Forum