Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeni Dönem

Yeni Dönem 05 Oca 2024 13:20 #385

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bence,

%59 iyi bir oran. Ama hiç bir işimize yaramaz.

Asgari ücrete bağlanma, maliye bakanlığı kesin olarak reddetmişti. Maliye de bir değişiklik olmadı. Niçin bunu sürekli gündemde tutuluyor? Bilemedim.

Birilerinin niyeti üzüm yemek değil. O yüzden hiç destek yok.

Kurumları mız için o sene bu sene olabilir.

Kiramıza %53.86 zam yaptık. Kabul edilmedi.
6 rakamlı kira ödüyoruz. Stopaj hariç.

İstanbul da bu iş eziyet oldu aslında.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dönmez, türkiyem

Yeni Dönem 05 Oca 2024 13:55 #386

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
2024 yılı kamunun yeniden değerleme oranı 58.46 olarak belirlendi.Harcama kalemlerimize gelen zam bu oranın altında zaten değil.Bu oranın üstünde oldukça zamlanan giderlerimiz mevcut.
Bunlar gerçekler.

Yeni Dönem 06 Oca 2024 09:58 #387

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Verdiğim oran doğru değilse madem, Doğru oran ne ? Dinliyoruz seni..türkiyem yazan:
zam oranını veren arkadaşın verdiği oran doğru değil , öyle bir oran yok ... zaten amaç oran değil şuan !! her dönem zam olacak mı ne olacak oran konusunu bir orana bağlamak .. bunu yaparsak başarırız yoksa yüzde 70 de verseler bu bir başarı sayılmaz , eriyor başademiyoruz , çünkü her dönem zorluklar artıyor ... seans ücretininin asgari ücretinin belli bir oranına sabitlenmesi şart...

Yeni Dönem 06 Oca 2024 11:22 #388

• waccum55
  • waccum55 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
dönmez yazan:
Verdiğim oran doğru değilse madem, Doğru oran ne ? Dinliyoruz seni..türkiyem yazan:
zam oranını veren arkadaşın verdiği oran doğru değil , öyle bir oran yok ... zaten amaç oran değil şuan !! her dönem zam olacak mı ne olacak oran konusunu bir orana bağlamak .. bunu yaparsak başarırız yoksa yüzde 70 de verseler bu bir başarı sayılmaz , eriyor başademiyoruz , çünkü her dönem zorluklar artıyor ... seans ücretininin asgari ücretinin belli bir oranına sabitlenmesi şart...

Sayın Dönmez, peki ne zaman açıklanır resmi olarak. Bilginiz veya tahmininiz var mı

Yeni Dönem 08 Oca 2024 09:43 #389

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
dönmez hocam doğru oranı bilsem keşke :) ama şahsi düşünce olarak sizin duyumunuzu ben de duydum olma ihtimali var tabiki... söylentileri söyleyeyim yüzde 44-55-58 şuan 3 adet söylenti var ama bunları bilen ne zaman yayınlanır onu da bilir sanırım... :) benim bildiğim birşey yok ama maliye bakanlığı asgari ücrete bağlanma olayına sıcak bakmıyor .. yani beklenti bu yöndeydi.. yoksa 44 de olsa 58 de olsa gerçekten de aynı durumdayız . artık bıktık her sene iyileştirme oranını düşünmekten... yüzde 70 verseler ne olacak ciddi bir kazanç mı elde edeceğiz!!! kurumları 10-15 yıl önceki haliyle şimdiki halini düşününce farkı ciddi anlamda hissediyoruz ...
Son Düzenleme: 08 Oca 2024 09:50 yazan türkiyem.

Yeni Dönem 08 Oca 2024 16:24 #390

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Yuzde 44 vereceklerse hic vermesinler kapatip gidelim. Devlette asgari ucrete ogretmen calistirsin. 10 milyon multeciye bakan devlet kendi engelli vatandaslarina bakamiyorsa diyecek bir soz yok artik.

Yeni Dönem 09 Oca 2024 17:46 #391

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Bakan Şimşek’i dinlemedi, kendi zammını ilan etti
Muhasebeciler Hazine ve Maliye Bakanlığının belirlediği ücret tarife zammını yetersiz bulup kendi zam oranını ilan etti. TÜRMOB, belirledikleri zammın altında iş yapmamaları konusunda üyelerini uyardı.
www.sozcu....tti-p14161 devamı linktedir.
Güzel bir haber paylayışayım dedim. Belki birilerini örnek olur diye düşündüm...

Yeni Dönem 10 Oca 2024 10:38 #392

• ufzt
  • ufzt Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 5
38 oranı çok yüksek sesle söyleniyor. Direkt kapatsınlar. Çok samimi çağrımı yapıyorum buradan direkt kapatın. Yapılacak hiç bir şeyini bırakmıyorsunuz işin
Sayfa oluşturma zamanı: 0.384 saniye
Sistem Kunena Forum