Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Damar okutma cihazı

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 07:52 #25

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Nisan ayında damar okumaya geçecek 42 ilden kaç tanesine başkent güvenlik damar okuma cihazını bağladı acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar,biz de daha telekom hat dahi çekmedi şurda kaldı bir ay yetişecek mi acaba? bence başkent güvenlik yetiştiremeyecekse bakanlığa bunu bildirmeli,her zaman ki gibi bekliyoruz kurbanlık koyun misali
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 09:28 #26

• NergisOzelEgitim
  • NergisOzelEgitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 87
  • Teşekkür Sayısı: 20
Dün pilot illerden iki tanesine gittim. İnanın çok mağdur durumdalar. Ama sadece öğrenciden dolayı değil sistemle alakalı. Haftasonu çalışıyor çoğu kurum ve en yoğun oldukları günler cumartesi ve pazar. Sistemle alakalı sorun olduğunda "ve çoğunlukla haftasonu oluyormuş" hiç bir şekilde muhattap bulamıyorlarmış. Telekom-başkent güvenlik-fujitsu hepsi birbirine topu atıyormuş.
Daha geçen hafta sistem arazısa yüzünden 78 sesansım gitti dedi. 3 klasör tutanak var. Bir lira geri alamamış. Bütün memur müdür ayakta o geldi mi , o gelmediyse hemen şunu getirelim. Kafalarını kaldırmıyorlar. sistem bazısını tık diye okuyor. Eli kirliyse , eli soğuksa , Özellikle down sendromlularda çok zor okutması. Ram da ne şekilde elini okuttuysa o pozisyonu bulmaya çalışıyorsun o da inanılmaz bir zaman kaybı.ups çok önemli. Başkent güvenlik 2 kva olması gerekiyor diyor ama dün gittiğim kurum 10 kva kullanıyordu ve 3 kvalık ups i çöpe atmıştı. Eğer elektriklerin çok sık gittiği bir yerde yaşıyorsanız ups çok önemli.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman, sabri, 4558 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 09:30 #27

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
mutluluk yazan:
Nisan ayında damar okumaya geçecek 42 ilden kaç tanesine başkent güvenlik damar okuma cihazını bağladı acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar,biz de daha telekom hat dahi çekmedi şurda kaldı bir ay yetişecek mi acaba? bence başkent güvenlik yetiştiremeyecekse bakanlığa bunu bildirmeli,her zaman ki gibi bekliyoruz kurbanlık koyun misali

hocam,300-500 dolar olduğu bile meçhul cihazı,zaten 1750 dolara alıcaz.meraklanmayın onlar sizi bulacaklar zaten.parayı yatırdıysanız hepsi yetişir.

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 10:18 #28

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
Arkadaşlar 1 nisan uygulaması öncesi MEB e şöyle bir uyarı-ikaz yazısı yazsa 2000 kurum acaba uygulama sonrası Olası DANIŞTAYIN iptalinde zararlarımızı açılacak tazminat davaları ile MEB den alabilirmiyiz.Lütfen fikirlerinizi yazınız.çünkü kamuda olsa uygulamalarından dolayı zarar veriyorsa tanzim isteme hakkımız var .
İL/İLÇE MİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

İLGİ:MEB Özel Öğt.Kur.Genel Müd'nün 09.01.2015 tarih ve 257900 sayılı yazısı

Özel Eğtim ve Reh Merkezlerinde uygulamaya konan sayısallaştırılmış kimlik doğrulama sisteminine ilişkin Danıştay 8.dairesi 2012/5388 esas numaralı açılmış olan İPTAL davası nedeni ile bu uygulamanın dava sonuçlanana kadar ertlenmesini aksi takdirde Kurum olarak cihaz temini(Sayısallaştırılmış Kimlik doğrulama cihazı+güç kayanağı+jenaratör)ve Türk Telokom tarafından çekilen VPN hattının çekim ve aylık abone ve tahhahüt ücretlerinden dolayı her cihaz için gelen toplam 20.000 (yirmibin) TL maliyeti Bakanlığınızdan talep edeceğimin bilinmesini arz ederim.
ALİ DEMİR
Kurucu Temsilcisi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, sabri, KOSOVALI

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 10:54 #29

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Nergisözeleğitim anlattıklarına bakılırsa durum çok kötü köyden getirdiğin çocuğun kds yapamazsan hapı yuttun demektir. tekrardan köyden gelme olasılığı olmayacağına göre hep zarar desenize buna bir çözüm üretmeli bakanlık yoksa rehabilitasyon merkezleri diye bir kurum 6 ay sonra sadece büyük şehirlerde kalır. Hocam bu okutamadıkları seans için ne yapıyorlar o tutanakları milli eğitime gönderiliyor mu. Allah sonumuzu hayır etsin

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 11:18 #30

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
NergisOzelEgitim yazan:
Dün pilot illerden iki tanesine gittim. İnanın çok mağdur durumdalar. Ama sadece öğrenciden dolayı değil sistemle alakalı. Haftasonu çalışıyor çoğu kurum ve en yoğun oldukları günler cumartesi ve pazar. Sistemle alakalı sorun olduğunda "ve çoğunlukla haftasonu oluyormuş" hiç bir şekilde muhattap bulamıyorlarmış. Telekom-başkent güvenlik-fujitsu hepsi birbirine topu atıyormuş.
Daha geçen hafta sistem arazısa yüzünden 78 sesansım gitti dedi. 3 klasör tutanak var. Bir lira geri alamamış. Bütün memur müdür ayakta o geldi mi , o gelmediyse hemen şunu getirelim. Kafalarını kaldırmıyorlar. sistem bazısını tık diye okuyor. Eli kirliyse , eli soğuksa , Özellikle down sendromlularda çok zor okutması. Ram da ne şekilde elini okuttuysa o pozisyonu bulmaya çalışıyorsun o da inanılmaz bir zaman kaybı.ups çok önemli. Başkent güvenlik 2 kva olması gerekiyor diyor ama dün gittiğim kurum 10 kva kullanıyordu ve 3 kvalık ups i çöpe atmıştı. Eğer elektriklerin çok sık gittiği bir yerde yaşıyorsanız ups çok önemli.

Burdur'dan Hüseyin hocama selamlar :cheer: :dry:

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 11:22 #31

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
her ay yaklaşık 70-ila 80 seans sadece tıbbi ve ram raporlarının zamanında çıkmaması nedeniyle kaybediyoruz. en iyi ihtimalle sistem arızaları nedeni ile de bir okadar kaybedersek aylık ortalama 9000 lira kayıp demektir. bu 9000 lira 150 öğrencilik bir kurumun edebileceği maksimum kar zaten. hakkımızda hayırlısı . sıfır kar ile hatta kredi ve özkaynaklar ile bu işi sübvanse ederek sürdürmek için deli olmak lazım. gerçi akıllı adamın bu sektörde ne işi var ki?
Son Düzenleme: 21 Şub 2015 11:24 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76, ozeltercih

Damar okutma cihazı 21 Şub 2015 12:21 #32

• NergisOzelEgitim
  • NergisOzelEgitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 87
  • Teşekkür Sayısı: 20
Yani durum iç karartıcı. 17 pilot il 2-3-4 Martta Cunda da toplantı yapıcak. Çok kritik bir toplantı. Bütün sorunlar burda anlatılacak. Şimdiye kadar düzeltme yapılmış skd ile ilgili. Örn. Velinin ayrı öğrencinin ayrı tcsini giriyorlarmış , şimdi ise sadece veli okutsa bile öğrencinin tcsini giriyorlar. Başka bir örnek Önceden öğrencinin tcsini yazıp elini okuturken cihaz hata verince tekrar tcsini yazıyorlarmış. Şimdi ise TC ekranda kalıyormuş.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.263 saniye
Sistem Kunena Forum