Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Damar okutma cihazı

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:06 #49

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Demir de gelir, bakır da gelir... :) Modeli ne?

Bağlantı fiber ise fiber router lazım, değilse normal bakır ve Cat6 kablo kullanılır. Ne bağladığınıza bağlı.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:11 #50

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Egelim17 yazan:
cemkilinc yazan:
arkadaşlar cisco routere gelecek kablonun özelliği ne olmalı? direk bakır mı gelecek?

Yok be hocam 3.5 tlye milyoncudan 10m uçları swicli kablolardan alıp kendim çektim ben.kutudan çıkan vpn kablolarına güzelce bağladım. ekip geldi taktı problem yok.sinyal geliyor.

ttnetten geldiler biraz önce ?
routerle damar tanıma cihazı arası cat 6 kablo olması gerekiyor. routere gelen kablo normal telefon kablosu mu olacak ?

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:13 #51

• cemkilinc
  • Platin Uye
barisltd yazan:
Demir de gelir, bakır da gelir... :) Modeli ne?

Bağlantı fiber ise fiber router lazım, değilse normal bakır ve Cat6 kablo kullanılır. Ne bağladığınıza bağlı.

yok hocam fiber değil? bakır kablo çekeceklermiş ama bu bakırı routere kadar mı gitmesi gerekiyor anlayamadım?

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:17 #52

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
evet router e gelen kablo bildiğimiz telefon kablosu o basit olanlardan. cat6 nereye onu bilmiyorum.

yani yanlış olmasın binanın kutusundan routere gelen hattı siz çekeceksiniz dediler.bende bilgisayarcıya haber verdim o da normal telefon kablosu takın dedi.ama ucu swicli olanlardan router cihazının arkasına takılıyor.bende (+) (-) uçlarını bağladım sinyal geliyor sıkıntı olmadı.

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:18 #53

• cemkilinc
  • Platin Uye
şimdi tekrar görüştümde.
normal telefon kablosu da olur cat 6 kablosu da olur dediler. cat 6 nın daha sağlıklı olacağını söylediler.
sonlandırmasını gelecek ekip yapacakmış. kafasında soru işareti olan arkadaşlara faydası olabilir.

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:20 #54

• cemkilinc
  • Platin Uye
Egelim17 yazan:
evet router e gelen kablo bildiğimiz telefon kablosu o basit olanlardan. cat6 nereye onu bilmiyorum.

yani yanlış olmasın binanın kutusundan routere gelen hattı siz çekeceksiniz dediler.bende bilgisayarcıya haber verdim o da normal telefon kablosu takın dedi.ama ucu swicli olanlardan router cihazının arkasına takılıyor.bende (+) (-) uçlarını bağladım sinyal geliyor sıkıntı olmadı.

evet hocam aynı şekilde anlattılar bize de. vpn falan deyince daha çetrefilli bir şey beklediğimden sizlerin de kafasını karıştırdım galiba?

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 16:20 #55

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Bende cat 6 ya baktım evet biraz daha kaliteli bişey.bencede onu çekin hocam sinyali aldıktan sonra değiştirebilirsiniz.güncelleme kurulum falan oluyor telefon kablosuyla.sonra dediği gibi arkadaşın daha kalitelisiyle değiştiririz.

Damar okutma cihazı 24 Şub 2015 17:08 #56

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Size lazım olan sıradan bir telefon kablosu ama elbette CAT 6 standardında bir kablo daha sağlıklı olacaktır.

CAT 6 içinden 8 tel çıkar. Dışarıdan gelen hat için bunun sadece 2 tanesi kullanılacak. Uçlarına soket (RJ11) soket çakılması gerekebilir. Bunu bağlantıya gelen kişiler kolayca çakabilir. İsterseniz bir RJ45 çakma pensesi ve soket alıp kendiniz de yapabilirsiniz. Bu penseler 10-15TL, uçlar ise 10-15krş civarındadır.

Aynı pense ile kendi ağ kablolarınızı da çekebilirsiniz.

CAT6 kablonun fiyatı kalitesine göre değişir. Paraya kıyıp iyi cinsini almanızı öneririm.

Sanıyorum Router ile el okuma cihazları arasında CAT6 (RJ45) kablo kullanılıyordur. Bunun uçları çakılmış hazır olanları da satılıyor, dilerseniz dediğim gibi kendiniz de biraz uğraşarak yapabilirsiniz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.225 saniye
Sistem Kunena Forum