Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Yardım...

Yardım... 12 Ara 2014 23:55 #1

• TanerAytekin
  • TanerAytekin Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Başarı: 0
Ortaokula yeni atanmış bir özel eğitim öğretmeniyim. Tecrübesiz olduğumdan birçok konuda sorun yaşıyorum. Şuan bir destek eğitim sınıfı açıldı ve 4 öğrencim var 5. ve 6. sınıftan ikişer tane olmak üzere. Öğrencilerin RAM dan gelen raporları doğrultusunda sadece türkçe ve matematik derslerine yönelik bep hazırladım ve bu çocukları sadece türkçe ve matematik derslerinde destek eğitim sınıfına alıyorum, doğru mu yapıyorum bilmiyorum?? Başka derslerde de almalı mıyım? Ayrıca bu çocukların sınavlarını ben mi yapmalıyım yoksa sınıf öğretmenleri mi yapacak? Bir dönem içerisinde kaç sınav yapmalıyım? Ayrıca elimde okuma yazma bilmeyen çocuklar için sınav materyalide yok. Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yardım... 13 Ara 2014 09:08 #2

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
SANIRIM 540 SAATLIK SERTIFIKALISINIZ

Yardım... 13 Ara 2014 09:13 #3

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayın TanerAytekin;
Öncelikle görevinizde başarılar diler çalışma hayatınız boyunca da mesleğinizi en kutsal bir biçimde yapmanızı temenni ediyorum.

Sanırım destek sınıfta görevli öğretmensiniz. Destek sınıflarında genel müfredat dışında bir çalışma yapılmaktadır. Yani siz sınıfınızdaki öğrencilerin bütün müfredatından değil onlar için bireyselleştirilmiş dersler ve hedeflerin öğretmenisiniz. Maalesef irdelemeden incelenmeden pat diye hazırlanıp bir gecede yapılan uygulamalardan biri de destek sınıf mantığıdır.
Sınıfınızdaki öğrencilerin Rehberlik Araştırma Merkezinden tarafınıza gönderilen hedefleriyle çalışma yapmalısınız. Sizdeki hedefler ölçüsünde özel olarak hazırlanmış sorularla öğrenme düzeyleri hesaplanacak ve notları tekrar sizin tarafınızdan belirtilen dersler için doldurulacak.
Aynı zamanda öğrencilerinizin devam ettiği bir özel eğitim merkezi var ise kurumuyla işbirliği içinde paralel çalışmanızın çocuklarımızın gelişimi açısından ciddi yarar sağlayacağını da unutmamanız dileğiyle.
Tekrar görevinizde başarılar diliyorum.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TanerAytekin

Yardım... 13 Ara 2014 09:18 #4

• esinti
  • Platin Uye
ram ile görüşürsenız bölgenizdeki sayın hocam size gerekli yardımı yapacaklardır. şimdiden iyi çalşmalar

Yardım... 13 Ara 2014 09:46 #5

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın esinti, nedir sizdeki bu hazımsızlık durumu anlaşılır gibi değil...! Direk, cevap bekleyen arkdaşın 540 saatlik sertifikalı olduğunu anladınız (ki özel eğitim öğretmeniyim diye söze başlamasına rağmen). Malesef bahsi geçen 540 saatlikler henüz başlamadılar, onların göreve başlama tarihi ara dönemden sonra. Hem bu arkadaş 540 saatlik olsaydı inanın buradan Türkçe ve Matematik modülü ile ilgili soru sormazdı...!
Sayın TanerAytekin; Sizinle ilgili sorulara esinti arkadaşımız bakıyor, onunla irtibata geçerseniz üstün deneyimlerinden çooooooooooooook istifade edebilirsiniz. Gerçi bir Özel Eğitim Öğretmenliği mezunu nasıl olur da herşeyi bilmez o da ayrı bir şaşılacak durum...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yardım... 13 Ara 2014 10:03 #6

• esinti
  • Platin Uye
gereken yolu gosterdım yardım için ıyı okursanız anlarsınız
ilk öyle yazdım bakalım kim tepki gstercek dıye aradan 5 dk geçmeden çözüm yolunu yazdım

Yardım... 13 Ara 2014 11:05 #7

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: -1
''İlk öyle yazdım bakalım kim tepki gösterecek diye'' - Yazar burada aslında konuyla ne kadar alakasız olduğunu, tek amacının millete çamur atmak ve forumu kirletmek için fırsatlar kolladığını vurgulamaktadır. Sn Esinti şu anda bir eğitimcinin küçülebileceği en uç noktadasınız ! Bence zirvede bırakın

Yardım... 13 Ara 2014 11:24 #8

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
ey esinti,
eyyy...

yahu önce bir hayırlı olsun de öğretmen arkadaşımıza mübarek.
Sonra varsa çözümün söyle. Kaldı çözüm diye yazdığın şey çözüm değil :) Arkadaş bize nerelere sorayım diye sormamış direk bize sormuş. Cevabı biliyorsan söyle ama eminim bilmiyorsundur :)

gerçek adını sakın yazma buralardan zira öğretmenliğinden bile sual eder oldum kendi kendime :)
Şahsi fikrim cidden sizi kurumumda öğretmen diye atamazdım :)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye
Sistem Kunena Forum