Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: ÖZERKDER TOPLANTISI

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 10:56 #1

• pinar87
  • pinar87 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: 0
TÜM ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON KURUMLARI DERNEĞİ
(ÖZERK-DER)
06.068.066

Değerli Üyemiz ve Katılımcılar;
“Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmetlerinde Yeni Düzenlemeler, Sektör 2014 İstişare Toplantısı” Kurumlarımızın işleyişi ve mevzuatı ile ilgili sorunlarımızı, yönetmelikle ilgili taleplerimizi katılımınızla gerçekleştirmeyi ve çalışma çıktılarını da kamu tarafına aktarmayı amaçlamaktadır.
Katılımınızla mevcut yaşanan sorunları, iyileştirme ve çözüm önerilerini birlikte tespit ederek alanımızın önümüzdeki döneminin planlanmasında katkı sağlayacağımıza inanıyorum.
Yönetim Kurulumuz adına saygılarımızı iletir, iyi çalışmalar dilerim.

Faruk SEVİNDİ
ÖZERK-DER
Yönetim Kurulu Başkanı
YER : Radisson Blu Hotel ANKARA
TARİH : 21 Nisan 2014 (Pazartesi)
SAAT : 09.30-18.00
Istiklal Caddesi, No. 20 Ulus/Ankara
Lütfen Önceden Kayıt Yaptırınız.
0 541 806 06 09 Pınar Hanım
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Toplantı Katılım Ücreti: 80TL

KAYIT İÇİN : Toplantıya kesin katılacakların 18 Nisan Cuma günü saat 15.00 e kadar aşağıdaki telefon ve mail adresine ulaşarak ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Katılım kontenjanı nedeniyle kayıt işlemi yaptırmayanlar toplantıya katılamayacaktır.
Telefon : 0 541 806 06 09 Pınar Hanım
mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

09.30-10.00 Kayıt
Çay/Kahve arası
10.00-10.15 Açılış ve Konuşması

Faruk SEVİNDİ ÖZERKDER Başkanı

10.15-11.15 Sorun Analizleri ve Çözüm Önerilerinin Geliştirilmesi
(Katılımcı Konuşmaları)

Moderatör İsmail Örs
Mustafa Ateş

11.15-11.30 Çay/Kahve Arası

11.30-12.45 Sorun Analizleri ve Çözüm Önerilerinin Geliştirilmesi
Katılımcı Konuşmaları
Moderatör İsmail Örs
Mustafa Ateş

12.45-14.00 Öğle Yemeği

14.00-15.30 Sorunlar ve Çözüm Stratejileri
Moderatör Nilgün Pekçağlıyan
Mehmet Mıdık
(10 Sorun 10 Çözüm Oturumu)
15.30-15.45 Çay/Kahve Arası

15.45-17.00 Sorunlar ve Çözüm Stratejileri
Nilgün Pekçağlayan
Mehmet Mıdık
(10 Sorun 10 Çözüm Oturumu)

17.00-18.00 Toplantı Sonuç Bildirgesinin Sunumu
Günay Baran
Handan Ercan
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, serhatkul, tatvanpozitif

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 13:41 #2

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
2014 yılında güzel gelişmeler olacak inşallah

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 14:31 #3

• sabak
  • sabak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 9
damar okuma cihazının getirilmesini,meb'e özerkder olarak sizin teklif ettiğinizi;açıkçası yeni öğrendim:uygulanabilmesiyle ilgili gerekli alt_yapının oluşturulabildiğine inanıyor musunuz?
:dry:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mdemircan

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 14:36 #4

• threestar
  • threestar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 32
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 1
ANKARA 2. İdare Mahke-mesi, TEİAŞ Genel Müdür-lüğünde personelin mesaiye giriş çıkışlarında parmak izi alınarak takip yapılmasına ilişkin işlemi hukuka aykırı buldu.
Enerji Bir-Sen’den yapılan açıklamaya göre, TEİAŞ Genel Müdürlüğünde işe geliş gidişte kullanılan parmak izi uygulamasının iptali istemiyle dava açıldı. Dosyayı görüşen Ankara 2. İdare Mahkemesi, davayı reddetti. Ret kararının temyizi üzerine Danıştay 5. Dairesi, idare mahkemesinin kararını bozdu. Dosyayı tekrar görüşen Ankara 2. İdare Mahkemesi, parmak izi uygulamasını hukuka aykırı buldu. Kararda, “Parmak izi tarama sisteminin” personelden kişisel veri alınması kapsamında sayıldığı belirtildi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geceee

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 15:09 #5

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Bizim dava temyize gitmedi öyleyse.Eğer özerkder damar okumanın gelmesini istiyorsa mahkeme sürecinde bizimle dalga geçtiler demektir.Eğer öyleyse hiç bir derneğe üye olmanın anlamı yok.Çünki 2 dernek te kendi çıkarları doğrultusunda hareket ediyor demektir.Bizler aynı sorunları yaşarken iki derneğin farklı düşünmeleri sizce nasıl bir sonuç getirir?

Benim görüşüm her iki dernekte ortak toplantı yapmalı, üye olsun olmasın tüm herkes davet edilmeli, hangisi bizler için uğraşıyorsa o derneğe üye olunmalıdır.
ÖZERKDER in damar okuma sisteminin gelmesini istediğini yazmış sayın SABAK. Eğer bu doğru ise gerçekten bu derneğe boşuna güvenilmiş kendi kendimizi kandırmışız demektir
Son Düzenleme: 19 Nis 2014 15:12 yazan hancan.

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 15:27 #6

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Dava henüz karar verilmediği için temyize gitmedi..

İdare mahkemesinin temyizi Danıştay, Danıştay mahkemesinin temyizi İdari Davalar Yüksek Kuruludur.

2 Konu birbirine benzerdir ama hukuki süreci farklıdır. Birisi idari işlemdir ve doğrudan idare mahkemesinde davası görülür, diğeri yönetmelik iptalidir, doğrudan Danıştayda görülür.

Özerkder'in damar tanımayı istediği kısmı da doğru değil. Bu konu 2007-2008'de bakanlık müfettişlerinin herkesi kasıp kavurduğu dönemde gündeme getirilmiştir ve şu an uygulaması düşünülen sistemle yakından uzaktan alakası yok.

İdari davalarda temyiz hiyerarşisi:

İdare Mahkemesi ---> Bölge İdare MAhkemesi --> Danıştay İlgili Dairesi ---> İdari Davalar Yüksek Kurulu

Şeklindedir. Bizim davamış doğrudan danıştaya açıldığı için henüz karar verilmemiştir. Sadece Yürütmeyi Durdurma ile ilgili karar verildi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 19 Nis 2014 15:30 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, AliGalipDursen

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 15:41 #7

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın barışltd;

Yürütmenin durdurulması doğrultusundamı karar çıktı, yoksa yürütmenin durdurulması istemine ret kararımı çıktı? Benim bildiğim ret kararının çıktığı şeklinde idi.Bu durumda da dava sonuçlanmış olmuyormu yada ne zaman sonuçlanır sizce?,

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 15:49 #8

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
Sevgili Arkadaşlar el-damar okuma sistemi Cumhurbaşkanlığına bağlı yüksek denetleme kurulunun yanılmıyorsam 2009 tarihli bir raporu üzerine gündeme geldi.Yüksek dentleme kurulu özel eğt.reh.merkezleri-özel özel eğitim okullarının sorun ve işleyişleri ile ilgili bir çalışma yaptı ve bu kurumların etkin denetlenmediğini etkin denetleme yöntemi bulunmasını istedi.MEB da bu yöntemi buldu bunun ÖZERKDER ile ne alakası var anlayamadım. Agzı olan konuşuyor.Ayrıca yüksek kurul tesbitleri ile ilgili ne işlem yapıldığını ilgili bakanlıktan sürekli soruyor çalışma raporları isityor MEB de sürekli bilgi veriyor ve iş neticeye ulaşana kadarda bu süreç devam edecektir...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.206 saniye
Sistem Kunena Forum