Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: MEB Destek Eğitim Açıklaması

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 15:40 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hocam sıkıntı destek eğitim odaları değil.

Sıkıntı kimi RAM ların keyfi uygulamaları. Ona istinaden yazmıştım. :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 16:35 #26

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
umarım özel çocuklar için cok ıyı olur umarım yazıda kalmaz meb bunu uygulatır
ZATEN ÖZEL EĞİTİM AÇIK ÖĞRETİM OKUL ÖNCELRİNİN ELİNDE RESMEN CAN ÇEKİŞMEKTEYDİ UMARIM UYGULANIR...
AÇIK ÖĞRETİM OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE ÇAKMA UYDURUK SERTIFIKAYLA UZMAN UNVANI VERENLER UMARIM YANLIŞLARINDAN DÖNERLER

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 16:37 #27

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
bu yönetmelikten sonra bakanlık RAM lara baskıyı arttırır. rehab mrk lerine yönlendirmeyin diye

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 16:51 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sayın esinti,

Çocuklar için devletin iyi bir şeyler yapmasını istemenizi anlayışla karşılıyorum ama özel eğitim merkezlerine duyduğunuz bu nefreti anlamakta zorlanıyorum.

Özel Eğitim personelini "çakma, uyduruk sertifikalı öğretmen" diye eleştiriyorsunuz. Peki MEB'in çakma, uyduruk özel eğitimi için neden hiç bir eleştiride bulunmuyorsunuz? Bu genelge ile uygulamaya sokulacak olan eğitimciler çakma bile değil, sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri vs.... Yani bir kimya öğretmeni kalkıp destek eğitim verse sizce daha iyi mi olacak?

Eleştiriyi yerinde, doğru ve dozunda yapmak lazım. Özel eğitim kurumları sadece sertifikalı, açık öğretim mezunlarından oluşmuyor. Çok sayıda ve çok nitelikli bir sürü insan var. Hatta alandan olmayan uzman kişiler bile var. Bunları bu kadar küçük görmeyin. Sertifikaları biz de çok matah bulmuyoruz. Ama personel zaten sertifika, kurs ile yetişmez, deneyimli kişilerin yanında usta çırak ilişkisiyle yetişir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, kurs2, kdrcalis ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 19:15 #29

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Açılacak bu odalarda kim eğitim verecek sanıyorsunuz. Uyduruk sertifikası bile olmayan ücretli süt ürünleri mezunları. Bir kaç bu işe gönül vermiş önemli öğretmen dışında kamuda özel eğitim namına yapılan bir şey yok. Denetim yok. 1 yıl boyunca bu çocukla ne çalıştın ne kadar ilerleme sağladın diyen yok. Bırakın bu işleri
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nevinmudur

MEB Destek Eğitim Açıklaması 08 Ara 2015 21:52 #30

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
veliye ve engelli öğrencisine o kadar hassas davranıp ücret talep etmeden bir sürü hizmet verdiğimiz halde yaranamıyoruz kimi zaman. bu odaların açılması demek devletin bu hizmetleri yerine getirmesi mi? hayır sadece ek ders doygunluğu sağlamaktır ama dediğim gibi biz bu kadar hizmet götürürken velilerin; çocuklarına branşında olmayan kişilerin eğitim vermesini ve kendisine bir servis hizmeti bile sunmayan bir sistemi kabul edeceklerini sanmıyorum

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 07:32 #31

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Devlet odaları açsın eğer dediğiniz gibi niteliksiz kişler bu odalara ders için girerse onlarıda eleştiririz
Şuan özel eğitim uyduruk sertıfıka ile açık öğretim mezunların elinde değil mi? ve işin ilginç yanı onlarda kendilerini uzman sanıyor
Çoğu nitelikli okul öncesi kurumları bile örgün eğitimden gelen okul öncesi öğretmeni çalıştırırken biz açık
öğretimlileri uzman yapıyoruz neden ucuz iş gücü
Nitelikli kurumlar üstüne alınmasın bu sertifikaya sebep olanlar bu sektörün ayağna kurşun sıkmıştır
çünkü nitelik yok kalite yok ne var ucuz iş gücü
sektör yok olmaya mahkumdur
Verilen sertifika çok mu nitelk var hayır sertıfıka yerıne derse girecek personeli alanını genişlet
buna var mı bir itirazınız
Herkese iyi çalışmalar

MEB Destek Eğitim Açıklaması 09 Ara 2015 10:00 #32

• zennisan
  • zennisan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: 0
esinti hocam hem okul öncesi çalıştırıyor sırtından para kazanıyorsunuz hemde dönüp laf ediyorsunuz. madem öyle basın parayı alan mezunu çalıştırın. 17 yıldır bu sektördeyim en zor öğrencileri salyalı sümüklü öğrencileri veriyorsunuz okul öncesine yinede muntazam yapıyorlar işlerini. verin sınıf öğretmenlerine bakalım ne oluyor. ya Allah aşkına bu sektörde bir bütün olarak çalışıyorsak birbirimize destek olarak çalışalım laf sokup kırıcı olarak değil lütfen. zaten
kıvranıyoruz birde bu şekilde çalışanlarımızın bari performanslarını düşürmeyelim el birliği ile ekmeğimizi kazanalım ya. saygılar.....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nevinmudur
Sayfa oluşturma zamanı: 0.444 saniye
Sistem Kunena Forum