Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: ÖDENEK

ÖDENEK 05 Eyl 2016 12:04 #49

• mmk1818
  • mmk1818 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
devlet düzenli vermiyorsa kurum ne yapsın
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖDENEK 05 Eyl 2016 15:22 #50

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
güneşli:""personelin maaşını zamanında veremeyen kurum mümkünse bu işi yapmasın diyorum son mesajım bu"

sn güneşli tek düzgün yaptığın iş sanırım bu ki, sürekli düzenli maaş ödemekten dem vuruyorsun ve kendi kendini kıymetli ilan ediyorsun. sana bir soru sordum 3000 tl maaşın ne kadarını elden ne kadarını bankadan ödüyorsun? şimdi ne alakası var diyeceksin. evet var; bu sektörde inanılmaz bir haksız rekabet var: şöyle çevreme bakıyor ve aylardır da yazıyorum, birçok kurum diploma kiralıyor, derslere zorunlu olmayan personeli sokuyor, gelmeyen öğrencilere fatura kesiyor, nisan ayında da birçok çocuğun şehir dışında olduğu ağustos ayında da aynı tutarda fatura kesiyor, maaşları düşük gösteriyor, vergi kaçırıyor, ekstra ders verdiği öğrencilere fatura kesmiyor; buraya kadar onun,ailelerin ve çalışanların sorunu belki bizi ilgilendirmez ama bizi ilgilendiren kısmı bu antin kuntinlerin sonunda 3-5 kr para kazanıyor , kurumu bir şekilde ayakta kalıyor, hatta güneşli gibi bu artı değerleriyle (!) düzenli maaş ödüyor. MEB bakıyor ki 6 seansı 8'e çıkarıyor kurumlar ayakta, zam yapmıyor kurumlar ayakta, bir sürü kısıtlama getiriyor kurum sayısı azalacağına artıyor (bakın bağdat caddesinde, istiklal caddesinde işyerleri birer birer kapanıyor, bu ekonomik göstergedir, öem'lerinin sayısının artması da bir göstergedir); tamam diyor bunlar bu ücretlerle de kar ediyor devam diyor yıllık yüzde 3-5 zamlara. işte bizi ilgilendiren kısım burası; sizin cambazlığınız işini düzgün yapanları yapamaz hale getiriyor. bu bir haksız rekabettir. umarım MEB bu cambazlara damar okuma dışında da bir çözüm bulur ve kim kıymetli kim kıymetsiz eskilerin deyimiyle ak koyun kara koyun belli olur...

ÖDENEK 05 Eyl 2016 18:12 #51

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
ödeneği aşan var mı.?

ÖDENEK 06 Eyl 2016 14:25 #52

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
serhatkul yazan:
ödeneği aşan var mı.?

Ödeneği hep aşıyoruz da, alıp almadığımızı soruyorsanız bugün aldık. :silly:
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

ÖDENEK 07 Eyl 2016 01:18 #53

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
garip yazan:
şöyle çevreme bakıyor ve aylardır da yazıyorum, birçok kurum diploma kiralıyor, derslere zorunlu olmayan personeli sokuyor, gelmeyen öğrencilere fatura kesiyor, nisan ayında da birçok çocuğun şehir dışında olduğu ağustos ayında da aynı tutarda fatura kesiyor, maaşları düşük gösteriyor, vergi kaçırıyor, ekstra ders verdiği öğrencilere fatura kesmiyor

Sayın garip, bu yazdığın sahtekarlıkları kurumlar yapmazsa nasıl ayakta kalacak?
Vicdan merhamet hak hukuk ne arıyorsun ki bu sektörde. Gelmeyen öğrenciye fatura kesmeyen, personelini aldığı gerçek maaş üzerinden ssk gösteren, özel öğrencilerine verdiği seanslara fatura kesen kaç tane kurum vardır ki?

Bu sektör temiz değil. Damar okumaya niye itiraz ediyoz zannediyorsun. Öğrencileri seanslara planlanan saatte yetiştiremeyeceğiz diyoruz sınırlama çok diyoruz ama asıl nedeni gelmeyen öğrenciye fatura kesilememesi.
Dürüst insanlar bu sektörde kısa sürede iflas eder.

ÖDENEK 07 Eyl 2016 09:09 #54

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
sn barış yanlış olmuş haklısınız
ama biz hala olamadık ödeneği.... :pinch:

ÖDENEK 07 Eyl 2016 10:00 #55

• ali altunkeser
  • ali altunkeser Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • zihinsel ve işitme eng sınıf öğretmeni
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Boş Boş konuşmakta üzerimize yok herkes işine gücüne baksın ayakta kalmak için değil alın terimiz için gereken neyse yapılmalıdır.

ÖDENEK 07 Eyl 2016 11:30 #56

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Denge eğitim Bu ay 9 devamsız öğrencime fatura kesmedim . Rapor sıkıntısı nedeniyle kesemediklerim hariç . Allah'a şükür kimseye eyvallahımız yok kafamız rahat. Saçma saçma konuşmayın ben sizin kurum sahibi falan olduğunuza inanmıyorum.
Son Düzenleme: 07 Eyl 2016 11:32 yazan cemkilinc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.277 saniye
Sistem Kunena Forum