Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Yeni yönetmelik çalışmaları

Yeni yönetmelik çalışmaları 26 Oca 2018 08:23 #25

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Sn Egemenege;

''siz öyle düşünüyorsanız, değiştirmek için ne yapabilirim; üstüne düşünebilirim...'' ifadeniz doğrultusunda çok basit bir davranış olayı olarak şunu yapmanızı öneririm.kan emici v.b. cümlelerinizi yazınızda silip tekrar yayınlamanızı salık veririm.

Herkese Hayırlı Cumalar bu esnada.

Yaşar Gürbüz
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni yönetmelik çalışmaları 26 Oca 2018 22:05 #26

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Arkadaşlar şuan da gündemde olan bu Şubat atamasında, bakanin bahsettiği ücretli öğretmen atamasında özelde çalışan tecrübe kazananlarinda yararlanması lazım değil mi sizce? Tecrubeyse tecrübe , sigortaysa sigorta, 5 yilsa 5 yil. Bakanlık umarım bu konuda ayrım gayrim yapmaz. Özelde çalışan öğretmenler de sonuçta öyle yüksek maaşa değil, üç kuruşa köle gibi çalıştırılıyor maalesef...( özel okul ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi öğretmenleri)

Yeni yönetmelik çalışmaları 27 Oca 2018 00:53 #27

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın anaeli, gerçekten bu platformda herhangibi bir tarıtışma yapmak istemiyorum. Özelikle hergün birşeyler yazmak zorunluluğuna bırıkılmakta istemiyorum…

Size zaten; dedikleriniz doğruysa saygımı ifade etim…

Ama “kan emici” lafzına bu kadar neden takıldığınızı anlamadım… siz “kan emici” değilseniz, ısrarla benden “daha önce yazdığım bir şeyi” düzeltmemi istemenizi anlamıyorum…

Yukarıda yazdıklarım polemik konusu olmasın isterim…

Ama şimdi yazacaklarımı herkes tartışabilir…

Bu sektörde “kan emiciler” var!!! Birilerinin hoşuna gider yada gitmez…. Açık açık yazıyorum; bu sektörde “KAN EMİCİLER” var… niye bu yokmuş gibi davranayım…

Bu sektörün en büyük “kan emicileri” kurum sahiplerinin yüzde ellisidir… ikincisi MEB bürokratlarıdır, üçüncüsü RAM çalışanlarıdır… dördüncüyü, beşinciyi ve daha fazlasını sayarım…. “kan emiciliğini” bu kadar büyütmenizi anlamış değilim…

Bazı fikirlerimi yazdım; neden bu kadar üstünüze alındığınızı anlamadım… üstünüze alınmayın diye “özür” yazısı yazdım… o da yetmedi…

“kan emici” yazma diye ısrar ediyorsunuz… ben diyorum ki! Bu sektörde “kan emiciler” var…

Ben bunu bile bile; bu kavramları kullanmamı istemiyorsanız, size saygı duyarım… ama bırakında bende kendi fikirlerimi yazayım…
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

Yeni yönetmelik çalışmaları 27 Oca 2018 20:54 #28

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
egemenege yazan:
Bu sektörde “kan emiciler” var!!! Birilerinin hoşuna gider yada gitmez…. Açık açık yazıyorum; bu sektörde “KAN EMİCİLER” var… niye bu yokmuş gibi davranayım…

Bu sektörün en büyük “kan emicileri” kurum sahiplerinin yüzde ellisidir… ikincisi MEB bürokratlarıdır, üçüncüsü RAM çalışanlarıdır… dördüncüyü, beşinciyi ve daha fazlasını sayarım….

Maalesef doğru söylemiş kimse alınıp gücenmesin. Bu sistem böyle devam ettiği sürece ne yönetmelikten ne de devletten sektör adına iyi birşey olmaz.

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Oca 2018 08:04 #29

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Değerli arkadaşlar; yeni yönetmelik eli kulagindaymis. Bir iki düzenleme kalmış, ücret ve ders saati konusunda son karar bekleniyormus. Kota kesin geliyor fakat detaylarına 'az sonra ' deniyor. Yani amaç yeni kurum açılışını bitirmek. Mevcutlara bişey olmuyor merak etmeyin. Bu saatten sonra en önemli şey öğrenci sayısı değil yer ve mekan. Çünkü artık isim para ediyor. Beğenen devam etsin beğenmeyen satsin.

Bu arada birkaç güzel gelişme olacak sadece bir kaç güne çıkacak yönetmeliği bekleyip göreceğiz inşallah

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Oca 2018 15:04 #30

• mavi760
  • Tecrubeli Uye
Waramiral, ders saatinin artması olayı olacak mı yeni yönetmelikte, yoksa bundan vazgeçti mı? Bildiğiniz kadarıyla. Çünkü Antalya toplantısında müsteşar genel müdür bireysel 10, gurup da 6 saat olucak demisti

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Oca 2018 19:55 #31

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
O belli değil, bu belli değil süreçleri şu ana kadar istisnasız her zaman kurumlar açısından olumsuzluklarla sonuçlanmıştır.

İçeriğini doğru dürüst bilmediğimiz bir yönetmelikten ne umuyorsunuz?

- Personel sorununa çözüm var mı?
- Ram'lara çözüm var mı?
- Rapor sorunları düzelecek mi?
- Zorunlu ders, zorunlu eğitimci derdi bitecek mi?
- Dersleri 2-3 haftaya dengeli dağıt derdi bitecek mi?
- Modül/Program saçmalığı bitecek mi?
- Sabit ücret, sabit seans meselesi hallolacak mı?

Bunlar ve buna benzer konuların herhangi birinin düzeleceğine inanan var mı?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozal24

Yeni yönetmelik çalışmaları 28 Oca 2018 23:21 #32

• mavi760
  • Tecrubeli Uye
Anladım, umarım bu saydiginiz sorunlar bu yönetmelikle çözülür. Ve umarım ders seans sayısı da artar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.266 saniye
Sistem Kunena Forum