Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Yeni yönetmelik çalışmaları

Yeni yönetmelik çalışmaları 20 Mar 2018 10:45 #49

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Yönetmelik hakkında bir sürü sağlam duyumları var. Yazamıyorum açık açık.

Yönetmelik diğer bakanlıklara gönderilmiş, görüş sorulmuş. Şu ana kadar çıkmış olması gerekirdi.

Bazı yazdıklarınız yok sanırım. Sanırım yazıyorum çünkü devletin dili yazıdır. Yönetmelik çıkmadan öğrenemeyiz.
Son Düzenleme: 20 Mar 2018 10:46 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni yönetmelik çalışmaları 20 Mar 2018 11:01 #50

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
muhakkak ki devletin dili yazıdır. burada anlatmaya çalıştığım olay hangisi gelecekse gelsin ayrıntıları çok önemli. amacımız sektörün daha iyi bir yerlere gelmesi. maalesef ki elimizde görüşlerimizden başka bir şeyimiz yok.

tahminim ; kota gelecektir. bkds gelecektir. ders saat sayısından emin değilim ama haftada 4 saat olması bile işimize yarayabilir. bu da gelecektir. bunlar gelse bile alt yapı çalışmaları, mebbis uyum sorunları, vs. vs. vs. çok dikkat edilmeli ve gerekli esneklik sağlanmalıdır. sektör mali sorunları ile boğuşmaktadır.bunun acilen çözümü gerekmektedir. amaç eğer engelli bireylere eğitim ve rehabilitasyon hizmeti ise; gerekenler gerektiği gibi yapılmalıdır. yoksa göstermelik söylemler ile gereksiz maddeler eklenerek amaç sadece maliyeti düşürmekse zaten yapacağımız hiçbir şey kalmamış demektir.

saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yeni yönetmelik çalışmaları 20 Mar 2018 15:30 #51

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
muhakkak ki devletin dili yazıdır. burada anlatmaya çalıştığım olay hangisi gelecekse gelsin ayrıntıları çok önemli. amacımız sektörün daha iyi bir yerlere gelmesi. maalesef ki elimizde görüşlerimizden başka bir şeyimiz yok.

tahminim ; kota gelecektir. bkds gelecektir. ders saat sayısından emin değilim ama haftada 4 saat olması bile işimize yarayabilir. bu da gelecektir. bunlar gelse bile alt yapı çalışmaları, mebbis uyum sorunları, vs. vs. vs. çok dikkat edilmeli ve gerekli esneklik sağlanmalıdır. sektör mali sorunları ile boğuşmaktadır.bunun acilen çözümü gerekmektedir. amaç eğer engelli bireylere eğitim ve rehabilitasyon hizmeti ise; gerekenler gerektiği gibi yapılmalıdır. yoksa göstermelik söylemler ile gereksiz maddeler eklenerek amaç sadece maliyeti düşürmekse zaten yapacağımız hiçbir şey kalmamış demektir.

saygılarımla

tşk ederim herşeyi açık açık yazmışsınız
Son Düzenleme: 20 Mar 2018 15:31 yazan türkiyem.

Yeni yönetmelik çalışmaları 20 Mar 2018 15:36 #52

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
peki sizce bizi daha kötüye götürecek gelişmeler mi olacak daha kötüsü ne olabilir bilmiyorum aslında ... yada daha iyi günler için bir kaç madde gelir mi yeni yönetmelikte .. kurumların dayanacak gücü kalmadı..

Yeni yönetmelik çalışmaları 20 Mar 2018 16:22 #53

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
waramiral yazan:
arkadaşlar; alaya alma işiyle neye varmaya çalışıyorsunuz?

ben aldığım duyumları paylaştım. herkes bu şekilde yapsa en fazla alınan duyum üzerinde yorum yapılabilir. fakat alaya alma işini doğru bir davranış olarak görmüyorum. kusura bakmayın.

yarın bunlardan birkaçı gerçekleşse, 'ben demiştim' diyen tayfalardan olmak yerine en iyi nasıl olabilir onun tartışmasını yapalım. bunlardan herhangi biri gerçekleşmese de zaten yine 'ben demiştim, bunlar boş iş' diyerek de bi yere varılmaz. lütfen siz de aldığınız duyumları paylaşın ki, sitenin 'bilgi' paylaşma yeri olduğunu unutmayalım.çünkü gerçekten bazen yanlış siteye mi giriyorum diye adresi kontrol ettiğim oluyor. burası ekşi sözlük ve benzeri bir site değil.

lütfen lütfen lütfen!

Sayın waramiral,

Bitcoin mevzuu benim Sayın tartanc ile geçmişte kalmış bir atışmamıza atıftır. Keçi mi, Bitcoin mi meselesi kısaca.. Sizinle bir ilgisi yok..

Alınganlık algıyı olumsuz yönde bozar. Kaçınmak lazım..

Sağlıkla kalın,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yeni yönetmelik çalışmaları 21 Mar 2018 09:27 #54

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
Bakanlık “Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Verilen Hizmetlerin İyileştirilmesi Çalıştayı” yapmış... :woohoo: hadi hayırlısı...

ookgm.meb....cerik/1225
Son Düzenleme: 21 Mar 2018 09:31 yazan MZFZ.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Yeni yönetmelik çalışmaları 21 Mar 2018 10:03 #55

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bununla ilgili burada dedikodu yapmak yerine gerekli yerlere başvuru yapmak daha doğru olur.
hatta cuma günü benim de katılacağım özel eğitim kurumları genel müdürlüğünün düzenlediği "özel eğitime ihtiyacı olan bireylere verilen hizmetlerin iyileştirilmesi çalıştayı"na katılıp orada bu konuyu gündeme getirebilir, böylece garip kulunuzla da tanışma olanağı bulabilirsiniz.
peradaki hayaletlerin ortalığa salındığı bugünlerde bu çalıştay da tam üzerine denk geldi. hadi bakalım diğer dernek göster gücünü. cuma günü ankara'da görüşürüz...[/quote]
07 mart 09.10

good morning turkey!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Yeni yönetmelik çalışmaları 21 Mar 2018 18:24 #56

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sn. garip. öncelikle çok teşekkürler.

o toplantıda alınan kararlar var mı varsa neler?

saygılarımla
Sayfa oluşturma zamanı: 0.419 saniye
Sistem Kunena Forum