Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK.

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 12:24 #9

• 4558
  • 4558 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 167
  • Teşekkür Sayısı: 58
  • Başarı: 0
BENCE DE İNSAN BİR İŞE GİRERKEN ARAŞTIRMASI GEREK AMA BU FORUMUN AMACI DA BİLGİ PAYLAŞIMI BİLİNMESİ GEREKEN ZORUNLU BİR KONU AMA SADECE HANGİ MEVZUAT GEREĞİ DİYE SORMUŞ ARKADAŞ İNSANLAR ARTIK BİR ŞEY SORARKEN KORKARAK SORAR HALE GELMESİ BENCE SIKINTILI BİR DURUM BİR İNSAN İSTER BU İŞİN EN BAŞINDA OLSUN İSTER EN SONUNDA OLSUN BİLMEDİKLERİ OLABİLİYOR. BENCE BİRAZ DAHA YAPICI OLMAKTA FAYDA VAR SN. TARTANC BU KADAR SERT YAZDIĞINIZI DAHA ÖNCE GÖRMEMİŞTİM. HERKESE İYİ ÇALIŞMALARA ZATEN 18 MAYIS A NE KALDI... :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: asozturk

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 12:32 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bazı kişilerin bilgisizliklerinin veya çok fazla bilgisinin!!!!!!! bedelini bu işi doğru yapmaya çalışanlar ödüyor.

Kimileri o kadar bilgisiz ki gitsin.

Buraya haftada 40 seanstan fazla yazan var mı? Mebbis kabul ediyor mu? diye yazanlar oldukça...

Kimileri ise çok fazla kataküllü peşinde...

Bu site bilgi paylaşım sitesidir.Bu çok doğru.Aklımıza takılan veya yanlış yorumlladığımız veya bilmediğimiz herşeyi sorabiliriz.

Fakat tek satır bile okumaya gerek görmeyenler bu siteyi ne sanıyor acaba?

Her önüne geleni müdür atıyoruz ya.Böyle saçma sorular iyice çoğaldı.Sorulara cevap verdikçede çoğalacak.Benim tavrım, okumaya veya öğrenmeye teşvik aslında.:)

Bilgi paylaşımı olsun.ama önce işimizle ilgili temel konuları okuyalım.Öğrenelim.Zor değil bu.
Son Düzenleme: 22 Mar 2014 12:34 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 14:17 #11

• degece
  • degece Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 6
BENCE BIRAK SORSUN ARKADAŞLAR TARTANÇ ZİRA BİZLERDE SEKTÖRE İLK BAŞLADIĞIMIZDA BİLMİYORDUK ARAMIZDA ÜSLUP BOZMAYA GEREK YOK HEPİMİZ İŞİMİZİ DOĞRU YAPMA DERDİNDEYİZ...HATTA İLK BAŞLADIĞIMDA İMZA MÜDÜRDÜM,VE İŞİ BİLEN MEMURLAR ÖĞRETMENLER SAKLIYORDU BAZI USULSÜZKLERİN FARKINA VARMAYAYIM DİYE ŞİMDİ KURUMU TEK YÖNETECEK KADAR HEPSİNE HAKİMİM PROBLEM YOK BİLGİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ ...SAYGILAR.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: asozturk

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 14:44 #12

• asozturk
  • asozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 6
SAYIN 4558 VE DEGECE : ANLAYIŞLI TAVRINIZDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

SAYIN TARTANC : DAHA ÖNCEDE BAHSETTİM. BİRBİRİMİZİ TANIMIYORUZ. İNSANLARIN SAYGINLIĞI KİŞİLİKLERİNDEN, SAYGI VE SEVGİLERİNDEN VE GÖSTERDİKLERİ BAŞARILARDAN DOLAYI OLUŞUR. TANIMADIĞINIZ BİR KİŞİNİN SAYGIN OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA FİKİR YÜRÜTEMEZSİNİZ. BEN SİZİN GEÇMİŞ YAZI VE CEVAPLARINIZI BU FORUMDAN OKUDUM. GENELLİKLE YARDIMCI BİR ÜSLUP TAKINDIĞINIZ ORTADA. FAKAT BİRKAÇ YAZINIZDA DA ALAYCI BİR ÜSLUBUN OLDUĞU GÖRÜLÜYOR. ALAYCI VE KİBİRLİ USLUPLAR İNSANLARIN SEVİYE VE KALİTELERİNİ DÜŞÜRÜR. ÖNCEKİ YAZIMDA SEVİYE VE KALİTE FARKIMIZ OLDUĞUNU BUNA BAĞLI OLARAK SÖYLEDİM. RAHAT OLUN ÇOCUKLUĞUMDA HİÇBİR SORUN VEYA SIKINTI YAŞAMADIM. SEVGİ VE SAYGI İÇİNDE BÜYÜMÜŞ , 2 ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ YÜKSEK LİSANS MEZUNU , İYİBİR İŞLETMECİ, VE İYİ BİR İNSAN OLMA GAYRETİ İÇİERİSİNDE OLAN BİRİSİYİM. DAHA FARKLI İŞLERİMİN HARİCİNDE BU İŞİ YAPMAYA YENİ BAŞLADIĞIM İÇİN , MERKEZLERİMİ, MÜDÜRLERİMİ DAHA İYİ KONTROL EDEBİLMEM İÇİN BU İŞLE ALAKALI HERŞEYİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM. BU SORUYU SORUP YARDIM İSTEMİŞTİM. İNSANLAR HERŞEYİ BİLMEYEBİLİR. ÖNEMLİ OLAN ÖĞRENMEK İSTEYEN BİRİSİNE YARDIMCI OLUP BİRŞEYLER ÖĞRETEBİLMEKTİR. BEN YASA DIŞI YADA HİLEKAR BİRŞEYİ ÖĞRENMEK İSTEMEDİM; ARAYIPTA BULAMADIĞIM BİRŞEYE NASIL ULAŞABİLECEĞİM KONUSUNDA YARDIM İSTEDİM. KİBİRLİ , SAYGISIZ TUTUMLARA GEREK YOK. YARDIMCI OLMAK ZORUNDADA DEĞİLSİNİZ. BU FORUMLAR ÖĞRENMEK İSTEYENLERLE YARDIMCI OLMAK İSTEYENLER ARASINDA BAĞ KURMAK İÇİN VAR.SAYGILI OLMANIZ TEK BEKLEDİĞİM.

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 15:19 #13

• 4558
  • 4558 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 167
  • Teşekkür Sayısı: 58
SN. ASOZTURK ben SN.TARTANC i yüz yüze görmedim ve sadece bu forumdan tanıyorum ama şuana kadar bende bıraktığı izlenim eminim ki benden daha anlayışlı birisi ve söylediği şeyleri boş yere söylememektedir. Zaten açıklamasında hazırcılık yapmayalım araştıralım demek istemiş. Kolaylıklar dileğimle 18 Mayıs Rehabilitasyon bayramına az kaldı :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, asozturk

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 22 Mar 2014 23:46 #14

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
ya arkadaşlar rica edeceğim, lütfen küçük harflerle yazarmısınız...

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 23 Mar 2014 11:18 #15

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Sn Tartanc bir konuda fikir beyan etmek isterim müsadesiyle;

Şöyleki söylediklerinde kesinlikle haklısın, bu ve bu gibi forumlarda şorulanlar, bilgi ve destek istekleri ile, kurum yöneticlierinin nabzını tutmaya çalışan tilkiler bir arada.. Ama bunu oransal olarak değerlendirirsek %45 kurum yöneticileri, %45 yönlendirici ve nabız ölcerler (!), % 10 u ise yardıma ihtiyacı olupta fikir almak isteyen arkadaşlarımız.

Hal böyle olunca sürekli kendi aralarında üst seviyede bilgi paylaşımı yapan işin kompedanı olmuş kurum yöneticlieri, nabız ölçerlerin arasında bu % 10 luk yardıma ihtiyacı olan kesimi algılamakta zorlanıyor, bu da çok doğal. Keza bende bir çok kez sorulan soruların seviyesine kızgınlıkla cevap verdiğim olmuştur.

Ama bu yanlış değerli kardeşim, en azından bu işi icra ettiğimiz son güne kadar aynı yolda yüreyecek samimi yürekler bu işe girdi ise, bunları nabız ölçerlerden ayırıp destek vermemiz üzerimize düşen..

Elbette ki araştırması gerekir kişinin, ama arkadaşımın sorduğu soru biraz detay ve sadece bir yerde yazıyor kaçırmış olabilir. şahsım adına kötü niyetli sorduğunu düşünmüyorum.

Örneğin her sabah pc açtığımda bir siteye bakarım, çoğu arkadaşım gibi. Neden? Her o kadar hızlı değişen bir gündem var ki, belki bir kişi benden önce durumu yakalamış bilgi paylaşımında bulunmuştur zarar etmeyelim, ya da en doğrusunu yapalım diye..

Özet olarak iyi niyetinden şüphe duymadığımız arkadaşlara yardımcı olmak görevimizdir diye düşünüyorum..

İyi çalışmalar.
Su akar yolunu bulur..

ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HK. 23 Mar 2014 13:56 #16

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Güzel kardeşim, herkes bir şey yazabilir,düşüncenizi,bilginizi,fikirleriniz elbette paylaşabilirsiniz.Ben kimim ki müsaade edeyim.Üstelik sansürlere de karşıyım.

Bakın son zamanlarda ilginç sorular sorulmakta.Bu bence tabi,bu alan dışından gelen müdürlerin herhangi bir şey okumaktan,araştırmaktan kaçınması örneği gibi.Biraz araştıralım,okuyalım.hepsi bu.

Bu çok değerli şahıs hakkında bir şey yazamam çünkü aramızda kalite farkı varmış! Kaliteden ne anlıyorsa,o yüzden olabilirde.

El elden üstündür.Eşeğe altın semer de vursan eşek eşektir.Okumak cahiliği alır,eşeklik baki kalır...

Psikolojik deney sonucu şu çıkmış ortaya;cahillerin özgüveni daha yüksek.Cahilliklerinden ötürü.

Sayın Fahrettin;bildiğimiz herşeyi paylaşalım.Sorulara cevap verelim.Ama lütfen hepimiz yaptığımız işe sahip çıkalım.Sağlıklar dilerim.

Not.BU konu hakkında başka bir şey yazmayacağım.Bir sürü sorunumuz varken...
Son Düzenleme: 23 Mar 2014 15:25 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.243 saniye
Sistem Kunena Forum